Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, червень, 2016/№23

зміст номера
  • Дочекалися, або Нова ЄСВ-звітність Услід за змінами в ЄСВ-законодавстві давно просилися «дзеркальні» зміни в підзаконній ЄСВ-нормативці. До Інструкції про порядок нарахування та сплати ЄСВ Мінфін нещодавно вже добрався*. А тепер ось дочекалася своєї черги ЄСВ-звітність. Про це й поговоримо.
  • Розрахунок коригування до податкової накладної: останні новини У сьогоднішній статті пропонуємо розглянути свіжі роз’яснення податківців, які стосуються двох важливих для кожного платника ПДВ питань:
    — на яку усе ж таки дату потрібно складати РК у разі зміни ціни;
    — як заповнювати графу 1 «№ з/п» у РК до «старих» ПН?
  • Виправляємо помилки у «прибутковій» декларації: як «книжка пише»? У цій статті пропонуємо до вашої уваги порядок виправлення помилок, допущених в декларації з податку на прибуток підприємств (далі — ППП). При цьому найбільшу увагу приділено поданню уточнюючої декларації, адже для виправлення помилок за допомогою поточної декларації навіть квартальним платникам доведеться почекати приблизно місяць.
  • Як підприємцю на загальній системі вести облік витрат Для фізособи-підприємця (ФОП) на загальній системі дуже важливо правильно визначити склад витрат і відобразити їх суми в обліку. Яким витратам пощастило вплинути на суму чистого доходу, а яким — ні? Пропонуємо актуалізувати це запитання.
  • Надаємо позику працівнику: ситуації стандартні та не дуже Якщо вам стали потрібні кошти, то, можливо, вирішення цієї ситуації може бути там, де ви працюєте! Вдалося умовити роботодавця надати вам позику? Тоді про привабливість цього варіанта зараз і поговоримо.
  • Резерв відпусток: ваші запитання — наші відповіді Відпускні запитання на наших сторінках гостюють часто. Однак поговорити завжди є про що. Щоб полегшити вам, шановні колеги, роботу в розпал відпускної кампанії, ми підготували своєрідну збірку відповідей на найактуальніші «резервно-відпускні» запитання. Лускайте їх як горіхи!
  • Розрахунок коригування до «особливих» податкових накладних: є нюанси Про правила складання розрахунку коригування (РК) до «звичайної» податкової накладної (ПН) ми нещодавно розповідали*. У сьогоднішній статті обговоримо, як і коли складаються РК до:
    — ПН, складених на «компенсуючі» податкові зобов’язання (ПЗ) за п. 198.5 ПКУ;
    — зведених ПН на «ритмічні» постачання.
  • «Зменшуючий» РК, що запізнився, vs штраф за несвоєчасну реєстрацію Непоодинокою є ситуація, коли постачальник направляє «зменшуючий» РК на реєстрацію покупцю після закінчення 15-денного строку з дати його складання. У цьому випадку для покупця складається досить неприємна ситуація — адже він фізично не може своєчасно зареєструвати РК. Чи можна «відбитися» від штрафів «без вини винному» покупцю?
  • ПДВ з комунальних послуг: податківці не проти ПК на підставі рахунка У багатьох регіонах склалася ситуація, коли водоканал та інші комунальні підприємства затримують реєстрацію податкових накладних (ПН). Тому платники порушують запитання: а чи можна в цьому випадку скористатися п. 201.11 ПКУ та показати податковий кредит (ПК) на підставі рахунка? Нещодавно ми розбирали цю ситуацію та дійшли висновку, що норми ПКУ в цьому плані є досить неоднозначними*. Тепер маємо роз’яснення від податківців — лист № 10888**. Яка ж думка з цього приводу у фіскалів?
  • «З миру по крихті...» (деякі роз’яснення щодо заповнення звітів № 1-РА і 1-РТ) Алкогольно-тютюнові звіти, з одного боку, є найбільш штрафонебезпечними (штраф — 17000 грн.), а з іншого — мало не найтаємничішими, оскільки запитань щодо їх заповнення безліч, а відповіді доводиться збирати «з миру по крихті...».
  • Декларація з паливного акцизу: морочимося зі старою формою Травень позаду. Але окремого «лівопаливного» додатка до акцизної декларації Мінфін так і не спромігся розробити. Отже, звітуємо за «старим обрядом»? Поговоримо про це прямо зараз.
  • Відпустка підприємця: мрія чи реальність? Весна, сонечко, зелена травичка та спів птахів за вікном... І все частіше з’являються думки про відпочинок. Нехай не на Багамах, нехай на дачі з шашличками, але організм вимагає ВІДПУСТКИ! А чи можуть піти у відпустку трудяги-підприємці? Так, можуть. А чи потрібно буде сплачувати податки за період нероботи у відпустці? Усе залежить від того, на якій системі працює підприємець, а у єдиноподатників — ще й від того, до якої групи вони належать. Отже, якщо у відпустку хоче...
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться