Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, листопад, 2016/№46
Друкувати

Благодійна допомога фронту: дочекалися Переліку від Кабміну

Шевчук Михайло, податковий експерт, m.shevchuk@buhgalter911.com
Варто було нам торкнутися проблеми надання благодійної допомоги в зону АТО*, як КМУ затвердив Перелік № 758**... що її вирішує! На спірні моменти, пов’язані з набранням чинності цим документом, і звернемо вашу увагу.
благодійність, АТО, бухоблік, податок на прибуток, коригування

* Дивіться статтю «Благодійна допомога... б’є благодійника?» у журналі «Бухгалтер 911», 2016, № 41.

** Перелік товарів, виконаних робіт, наданих послуг за кодами згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010, вартість яких на період проведення антитерористичної операції включається до інших витрат звичайної діяльності або на вартість яких не проводиться коригування фінансового результату до оподаткування, затверджений постановою КМУ від 26.10.2016 р. № 758.

Розпочнемо з того, що зрадіти появі Переліку мають високодохідні платники податку на прибуток, а також низькодохідні «добровольці». Тобто ті, для кого тема прибуткових різниць — знайома справа.

Нагадаємо: п.п. 140.5.9 ПКУ змушує проводити збільшуюче коригування на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) неприбутківцям. Але тільки якщо: (1) такі неприбутківці на дату перерахування коштів, передачі товарів (робіт, послуг) відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ПКУ; (2) розмір допомоги перевищив 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Врахуйте: якщо прибутку за підсумками минулого року не було, ДФСУ вимагає проведення коригування на всю суму наданої допомоги .

А тепер поговоримо про перехідні положення, що дають можливість «вимкнути» дію п.п. 140.5.9 ПКУ. Тобто позбавити вас необхідності проведення коригування. Зафіксовано такі норми у п. 33 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ. Діють вони до закінчення проведення АТО. Не проводити коригування на вартість товарів (робіт, послуг) можна у разі їх передання неприбутковим організаціям для потреб забезпечення проведення АТО. Донедавна скористатися цими нормами в частині інших товарів, робіт і послуг заважала відсутність постанови КМУ, яка б затверджувала їх перелік. І от вона нарешті з’явилася!

Та одразу ж виникло запитання: з якого моменту можна скористатися звільненням? Дата набрання чинності Переліком № 75802.11.2016 р. Тобто за найгіршого «сценарію» розвитку подій ДФСУ може «дати добро» на непроведення коригування тільки починаючи з цієї дати. Водночас самим п. 33 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ передбачено, що звільнення починає діяти з 01.01.2015 р.

Але ми все ж сподіваємося, що і високодохідним платникам, і низькодохідним добровольцям дозволять не проводити коригування в частині інших товарів (робіт, послуг) за увесь 2016 рік.

А ось уточнитися у разі, якщо проводили коригування в частині таких товарів (робіт, послуг) за минулі звітні періоди, платникам, найімовірніше, не дадуть .

Утім, чекаємо думки ДФСУ із цього приводу. Час іще є.

Що стосується самого Переліку, то він є не списком певних товарів (робіт, послуг), на передання (виконання, надання) яких КМУ дав благословення . Це — перелік кодів з ДК 016:2010, під якими «ховаються» відповідні товари (роботи, послуги). І на жаль, не такий уже цей список і неосяжний...

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться