Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, листопад, 2016/№46
Друкувати

Призвали на строкову службу: зберігати не можна звільнити

Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
Чи потрібно нині зберігати місце роботи, посаду та середній заробіток за працівником, якого призивають на строкову військову службу?
строковики, КЗпП, особливий період, збереження середнього заробітку

Ніяк «військове питання» не йде з нашого життя. І радість від повернення звільнених у запас «солдатів підприємства» змінюється тривогою за хлопців, яких призивають на строкову військову службу.

Але не лише рідні таких хлопців не знаходять собі місця через близьке розставання. Не спиться і роботодавцям призовників. Їх цікавить запитання: чи потрібно зберігати місце роботи, посаду та середній заробіток за працівниками, яких призивають на строкову військову службу?

Правильно розставити розділові знаки у реченні «Зберігати не можна звільнити» нам допоможе КЗпП.

У загальному випадку призов чи вступ працівника або роботодавця-підприємця на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу є підставою для припинення трудового договору ( п. 3 ч. 1 ст. 36 КЗпП). Виняток із цього правила — випадки, коли за працівником зберігаються місце роботи та посада згідно з ч. 3 і 4 ст. 119 КЗпП. У свою чергу, ч. 3 цієї статті зобов’язує роботодавця зберігати місце роботи, посаду та середній заробіток за працівниками:

1) призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

2) прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує нацбезпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану.

Як довго зберігати? На строк до закінчення особливого періоду або до дня їх фактичної демобілізації.

Чи діє зараз особливий період? Міноборони впевнене, що так, діє. У листах від 18.10.2016 р. № 322/2/6917 та від 20.10.2016 р. № 316/1/9036* це відомство зазначило: враховуючи зміст заходів мобілізації та демобілізації, визначених Законом № 3543, із закінченням мобілізаційних заходів особливий період, який настав в Україні з моменту оголошення Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17.03.2014 р. № 303/2014, не припинився.

* Детальніше в статті «Міноборони: особливий період і кризова ситуація є!» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 45).

Визначення особливого періоду наведено в законах України «Про оборону України» від 06.12.91 р. № 1932-XII та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.93 р. № 3543-XII (далі — Закон № 3543).

Отже, оскільки нині в Україні продовжує діяти особливий період, роботодавці зобов’язані зберігати місце роботи, посаду та середній заробіток за працівниками, які були призвані на строкову військову службу, на строк до закінчення особливого періоду або до дня їх фактичної демобілізації.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться