Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, жовтень, 2016/№44
Друкувати

Данина поваги старшому поколінню, або Зміни до Звіту з ЄСВ

Соломіна Марія, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
18 жовтня 2016 року набрав чинності наказ Мінфіну від 07.09.2016 р. № 813 (далі — наказ № 813). Ним унесено зміни до Порядку № 435* та форми Звіту з ЄСВ. Що змінилося і чи варто кричати «рятуйте!» №В№? Давайте розбиратися.
місячна ЄСВ-звітність, Д4

* Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

Поспішаємо втішити...

Зміни, які були внесені до Порядку № 435, мають суто косметичний характер. По суті, вони зводяться до заміни в тексті Порядку та його додатків слів «престарілим, який», «досяг» словами «особою похилого віку, яка», «досягла». Все .

Не сперечаючись із важливістю такої заміни, констатуємо факт: текст таблиць Звіту за ф. № Д4, які подають звичайні роботодавці (таблиці 1, 5, 6 і 7), не змінився. А ось титульному аркушу не пощастило. У п. 8 переліку таблиць Звіту відбулася заміна.

Резонне запитання: коли уперше потрібно звітувати за новою формою? З огляду на вже існуючу практику набрання чинності самим Порядком № 413 та змінами до нього (див., наприклад, лист ДФСУ від 30.05.2016 р. № 18633/7/99-99-13-02-01-17) робимо такий висновок. Наказ № 813 набрав чинності 18.10.2016 р. Отже, уже в листопаді 2016 року роботодавці муситимуть звітувати за жовтень за новою формою.

Власне підтвердження цьому вже можна знайти в поки ще не численних коментарях контролерів**.

** https://buhgalter.com.ua/news/zvitnist/zmini-do-zvitu-z-yesv-nabrali-chinnosti-koli-vpershe-zvituyemo-za/.

Важливо! Податківці в усних консультаціях переконують, що хвилюватися не варто. Унесення змін до форм звітності пройде непомітно для тих, хто здає ф. № Д4 в електронному вигляді засобами електронного зв’язку.

Але якщо ви подаєте Звіт за ф. № Д4 на папері, будьте уважними. Прослідкуйте, щоб у табличній частині титульного аркуша вашого Звіту були зазначені в п. 8 «особи похилого віку», а не «престарілі». Чому?

Частина 7 ст. 25 Закону про ЄСВ дає право податківцям накладати на страхувальника штраф у розмірі 170 грн. за подання звітності з ЄСВ не за встановленою формою.

І хоч якими лояльними хай будуть роз’яснення контролерів, краще не давати їм зайвих козирів у руки.

До уваги осіб-підприємців! Форма Звіту за ЄСВ, яку ви подаєте «за себе» з причини ліквідації або у разі призначення пенсії чи за підсумками звітного року, не змінилася.

Адже зміни торкнулися ф. № Д4, яку подають роботодавці «за найманих працівників». Тоді як «за себе» особи-підприємці подають ф. № Д5.
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться