Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, жовтень, 2016/№44

зміст номера
  • Розрахунок коригування до «старих» податкових накладних Як показує практика, запитань щодо реєстрації розрахунків коригування до «старих» (складених до 01.07.2015 р.) податкових накладних, як і раніше, чимало. Хто повинен реєструвати такі розрахунки коригування, як їх реєструвати, як це вплине на регліміт? Сьогодні узагальнимо матеріал на цю тему.
  • Товари в дорозі: запитання щодо обліку та оформлення первинки Ситуації, коли дата відвантаження товару продавцем і дата отримання його покупцем не збігаються, трапляються досить часто. Як обліковувати продавцю і покупцю товари, які перебувають «у дорозі»? Якою датою складати первинні документи? З цими запитаннями давайте і розберемося в сьогоднішній статті.
  • Завищили лікарняні? Терміново виправляємося! Підприємство переплатило працівнику лікарняні. Помилку виявлено тільки зараз, тобто після того, як допомогу було отримано з ФТВП* і виплачено. Чи варто повідомляти Фонд про помилку, чи краще вже нічого не робити, сподіваючись на те, що перевіряючі її не знайдуть? Чого чекати підприємству, яке все-таки вирішить «іти здаватися»?
  • Неприбуткові порушники: як правильно звітувати? Пам’ятаєте, коли ми знайомили вас з оновленою формою звіту для неприбутківців*, виникло нерозуміння №Г№ — як подавати звіт порушникам? І ось ДФСУ знімає це питання. На допомогу знову поспішає... ні, не Чіп і Дейл, а черговий «мегалист»**№В№. Давайте розв’яжемо цю задачку.
  • Данина поваги старшому поколінню, або Зміни до Звіту з ЄСВ 18 жовтня 2016 року набрав чинності наказ Мінфіну від 07.09.2016 р. № 813 (далі — наказ № 813). Ним унесено зміни до Порядку № 435* та форми Звіту з ЄСВ. Що змінилося і чи варто кричати «рятуйте!» №В№? Давайте розбиратися.
  • Курс валют по-новому: у чому суть змін? Ви чули про те, що курс валют з 01.11.2016 р. НБУ визначатиме по-новому? Напевно, адже про цю новину не «трубив» хіба що ледачий. Далі пропонуємо вам розібратися, в чому суть розпіарених №В№ змін і чи такі вже вони істотні насправді.
  • Виконавче провадження у «новій обкладинці»: що всередині? З 05.10.2016 р. у системі виконавчого провадження відбулися помітні зміни. Принаймні, на рівні законодавства. Але як усе це буде реалізовано на практиці — покаже час. Пропонуємо вам розібратися в цих нововведеннях!
  • Обов’язкове навчання охорони праці: «а чи був... дохід?» Один раз на три роки підприємство оплачує навчання директора з питань охорони праці. Чи є вартість такого навчання доходом директора? Якщо так, то чи потрібно обкладати його ПДФО та військовим збором? Зараз з’ясуємо.
  • Підбиваємо підсумки інвентаризації: що показати в обліку? Припустимо, з інвентаризацією покінчено №В№. Та тепер перед бухгалтером виникає наступне завдання — відобразити її результати в обліку. Про те, як правильно це зробити, і розповімо в сьогоднішній статті.
  • Працівник захворів у відпустці за свій рахунок: як оплатити лікарняний лист Ситуація. Працівника за погодженням з роботодавцем було відпущено у відпустку за свій рахунок згідно з п. 26 Закону про відпустки з 01.09.2016 р. по 14.09.2016 р. З 12.09.2016 р. по 19.09.2016 р. він хворів, листок непрацездатності надав. Як оплачується такий листок непрацездатності?
  • Нерухомість купили — ПДФО/військовий збір не сплатили: виправляємо недолік Ринок нерухомості в нашій країні тішить зниженням цін. Тож підприємства мають можливість вигідно розширити список своїх необоротних активів, у тому числі й за рахунок комерційних об’єктів, придбаних у фізосіб. Щоправда, при виплаті продавцю доходу за такою операцією доведеться сплатити до бюджету ПДФО та військовий збір. Ви цього не зробили, бо продавець вас випередив? Не поспішайте радіти. Заощадити тут не вийде — ваші обов’язки з вас ніхто не знімав. Отже, приготуйтеся виправляти недолік №Г№. Детальний порядок дій наводимо в цій статті.
  • Витрати на відрядження в межах країни: податковий та бухгалтерський облік Давайте зануримося в податково-бухгалтерський вир процесів, пов’язаних з відрядженнями. Об’єкт сьогоднішньої уваги — відрядження в межах України.
  • Єдиний податок і бухгалтерські послуги: тест на сумісність У п.п. 291.5.2 ПКУ сказане, що єдиноподатники не можуть здійснювати діяльність у сфері аудиту. В той же час у КВЕД-2010* діяльність з аудиту та бухобліку значиться під одним і тим самим кодом — 69.20 «Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування». Чи можна на єдиному податку займатися бухобліком (без аудиту)? Насправді, можна. І ось як...
  • Чи може єдиноподатник групи 2 продати товар бюджетнику? Ситуація така: єдиноподатник групи 2 знайшов потенційного покупця на свій товар (спортінвентар). Цей покупець — бюджетна установа розраховуватися може тільки за безготівкою. Але тепер єдиноподатник замислився: а чи має він право продати товар такому покупцю? Чи не втратить він спрощенки? Не хвилюйтеся: ця операція спрощенцям дозволена. Детальніше — в статті.
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться