Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, вересень, 2016/№37
Друкувати

Виправляємо старі помилки новим уточнюючим розрахунком

Казанова Марина, податковий експерт, m.kazanova@buhgalter911.com
У декларації з ПДВ за грудень 2015 року допущено помилку — занижено суму від’ємного значення. Як у цьому випадку подавати уточнюючий розрахунок і які додатки до нього потрібні, адже форми декларації і уточнюючого розрахунку з тих пір змінилися?
ПДВ-облік, від’ємне значення, помилки

Основне правило: уточнюючий розрахунок подається за формою, установленою на дату його подання ( п. 50.1 ПКУ, п. 1 розд. IV Порядку № 21*). Тому виправляти помилки, допущені в декларації 2015 року і раніше, доведеться через уточнюючий розрахунок, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 з урахуванням змін від 25.05.2016 р. № 503 (актуальних з 01.09.2016 г.).

* Порядок заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21.

А отже, доведеться провести порівнянність рядків старої та нової ПДВ-звітності. Якщо безпосереднього аналога відповідного рядка в новому уточнюючому розрахунку немає, то податківці рекомендують вписувати показники в найбільш відповідний за змістом рядок уточнюючого розрахунку (роз’яснення в категорії 101.23 ЗІР).

Осилити всі складнощі з пошуком порівнянності рядків старої декларації та нового уточнюючого розрахунку вам допоможе наша стаття «УР до декларації з ПДВ за новою формою» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 8).

Наприклад, якщо помилка вплинула на «мінус» із ряд. 24 старої деки, що перетікає, то в уточнюючому розрахунку підсумки виправлення відобразяться в ряд. 21 (аналог старого ряд. 24).

Тепер стосовно додатків. Тут теж потрібно дотримуватися такого правила: «уточнюючі» додатки подаються, якщо виправляються рядки, що вимагають подання додатків. Крім того, «уточнюючі» додатки подають і в тому випадку, якщо рядок «з додатком» виявляється заповненим уже після виправлення помилки.

Тому, наприклад, якщо після виправлення в уточнюючому розрахунку з’явилося значення за гр. 6 ряд. 21, то разом з уточнюючим розрахунком потрібно подати й «уточнюючий» додаток Д2 (незважаючи на те, що за грудень 2015 року його подання до цього рядка не передбачалося).

Тут звернемо вашу увагу: починаючи з 01.09.2016 р. подається додаток Д2 за новою «полегшеною» формою (без розшифровки від’ємного значення за контрагентами та оплатами)**.

** Про заповнення нового додатка Д2 ми писали у статті «Декларація з ПДВ: уперше з новими додатками» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 35).

В «уточнюючому» Д2 потрібно розшифрувати гр. 6 ряд. 21 уточнюючого розрахунку. Якщо в результаті виправлення помилки від’ємне значення додається (гр. 6 з «+»), то в Д2, як бачимо, можна розшифрувати надбавку від’ємного значення. А ось коли від’ємне значення зменшується, заповнення Д2 виглядає дещо нелогічним. Адже, по суті, ми зменшуємо те, чого раніше в Д2 не було. Проте за вимогами Порядку № 21 «уточнюючий» додаток Д2 доведеться заповнювати саме так.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться