Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, грудень, 2017/№51
Друкувати

Лікарняні/декретні підприємцеві: вникаємо в хороші зміни

Савченко Олена, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
ФОП разом зі своєю підприємницькою діяльністю працює за трудовим договором. Якими зараз є справи з виплатою лікарняних/декретних такому ФОП у зв’язку з останніми змінами законодавства? Є нюанси. Розбираємося!

Пам’ятаємо, що всі ФОП сплачують ЄСВ «за себе» за «всестрахуючою» ставкою 22 %*. Відповідно, мають повне право на лікарняні і допомогу по вагітності та пологах. Але раніше був нюанс. Якщо ФОП перебував у трудових відносинах з якимось роботодавцем (одночасно з підприємництвом «гарував» за трудовим договором), Фонд відмовляв у видачі допомоги ФОП, наполягаючи на тому, що допомога може бути отримана тільки за місцем роботи .

* Подробиці знайдете в статті «Підприємці та «всестрахуюча» ставка ЄСВ 22 %: нюанси отримання допомоги» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 14).

Див., зокрема, лист Фонду «непрацездатності» від 20.07.2016 р. № 2.4-46-1257.

Підстави для такого висновку були такі. Статтею 30 Закону № 1105** передбачено, що лікарняні і декретні можна отримувати як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Посилаючись на ст. 42 ЦКУ, представники Фонду доходили висновку, що ФОП у межах своєї підприємницької діяльності ні з ким у трудових відносинах не перебуває. Тобто така діяльність не може вважатися сумісництвом. Тож підприємець, у якого є місце роботи, не вважається сумісником «за місцем підприємництва». Відповідно, ст. 30 Закону № 1105 не залишає можливості ФОП, які одночасно працюють на умовах трудового договору, отримувати допомогу і як ФОП, і як найманому працівникові (можна тільки як «найманцеві»). Така позиція хоч і була спірною, але Фонд суворо її дотримувався тривалий час. Поки підприємцям не допоміг «пенсійно-реформаторський» Закон № 2148***.

** Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

*** Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р. № 2148-VIII. Його аналіз знайдете в статті «Пенсійна реформа: як зачепило «лікарняно-декретні» виплати» (журнал «Бухгалтер 911», 2017, № 44).

Так, з оновлених редакцій ст. 30 і 31 Закону № 1105 зараз виходить, що ФОП, у якого є місце роботи, має право розраховувати на отримання лікарняних/декретних і як найманий працівник, і як ФОП. Але є одне АЛЕ!

Формально оновлені норми говорять, що ФОП за місцем роботи може отримати лікарняні як сумісник (на підставі копії лікарняного). Знову на ті ж граблі . Це ж неправильно! Місце роботи для працюючого ФОП, якщо воно єдине, у будь-якому разі буде основним місцем роботи. Тобто лікарняні/декретні за місцем роботи нараховувати і виплачувати роботодавець буде саме на підставі оригіналу листка непрацездатності, а не копії.

Залишається сподіватися, що невдало сконструйовані норми ст. 31 Закону № 1105 не позбавлять ФОП права на допомогу «і там і там».

«На ФОП» можна буде отримати допомогу на підставі копії листка непрацездатності.

Благо в усних консультаціях фахівці Фонду із цим погоджуються .

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться