Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, лютий, 2017/№6
Друкувати

Податкова соцпільга для працівників-інвалідів: як зараз

Марія Соломіна, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
На підприємстві працюють інваліди на умовах неповного робочого часу. Чи мають вони право на податкову соціальну пільгу? Якщо так, то на якій підставі і в якому розмірі?
ПДФО, ПСП, ВЗ

Безумовно, ваші працівники мають право на податкову соціальну пільгу (ПСП) з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), якщо:

1) їх зарплата за місяць не перевищує граничного розміру доходу, що дає право на ПСП (у загальному випадку в 2017 році — 2240 грн.);

2) вони протягом звітного податкового місяця одночасно із зарплатою не отримували доходи у вигляді стипендії, грошового або майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету ( п.п. 169.2.3 ПКУ).

Зверніть увагу: інваліди з дитинства мають право на державну соціальну допомогу відповідно до законів № 2109* і № 1727**, яка виплачується з бюджету. Проте оскільки ця допомога не вказана в п.п. 169.2.3 ПКУ серед «бюджетних» виплат, отримуючи які працівник не має права на ПСП, то факт її отримання не впливає на порядок надання ПСП працівникам-інвалідам.

* Закон України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам» від 16.11.2000 р. № 2109-III.

** Закон України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» від 18.05.2004 р. № 1727-IV.

Ідемо далі. Підстава і розмір ПСП.

«СпецПСП» передбачені ПКУ тільки для працівників — інвалідів I і II груп. Так, право на ПСП:

1) у підвищеному розмірі (у 2017 році — 1200 грн.) мають працівники, які є інвалідами I або II групи, у тому числі з дитинства ( п.п. «г» п.п. 169.1.3 ПКУ);

2) у максимальному розмірі (у 2017 році — 1600 грн.) — працівники — інваліди I або II групи з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону № 3551*** ( п.п. «б» п.п. 169.1.4 ПКУ).

*** Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-XII.

Зверніть увагу! Працівники — інваліди I і II груп, які отримали статус учасника бойових дій за участь в АТО, права на ПСП у максимальному розмірі за цією підставою не мають !

Причина проста: АТО проходить на території нашої країни.

А ось працівники — інваліди III групи право на ПСП мають тільки на загальних підставах.

Важливо! Щоб скористатися правом на ПСП у підвищеному розмірі за п.п. «г» п.п. 169.1.3 ПКУ, працівники-інваліди повинні надати роботодавцеві:

1) заяву про застосування ПСП;

2) копію пенсійного посвідчення або довідку медико-соціальної експертизи (п.п. 5 п. 5 Порядку № 1227****).

**** Порядок подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затверджений постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1227.

Працівники — інваліди I і II груп з числа учасників бойових дій, які претендують на ПСП у підвищеному розмірі ( п.п. «б» п.п. 169.1.4 ПКУ), подають роботодавцеві:

1) заяву про застосування ПСП;

2) копію посвідчення учасника бойових дій, виданого відповідними органами, або документи, що підтверджують участь у бойових діях у період після Другої світової війни;

3) пенсійне посвідчення або довідку медико-соціальної експертизи.

Майте на увазі: пенсійне посвідчення і довідка медико-соціальної експертизи можуть мати граничний строк дії.

У такому разі працівникам-інвалідам необхідно періодично оновлювати їх копії, а роботодавцям чітко відстежувати період дії пільги.

ПСП застосовуйте з місяця отримання заяви і підтверджувальних документів (якщо надаєте пільгу інвалідові I або II групи).

Припиняйте надавати «інвалідну» ПСП з податкового місяця, що йде за місяцем, в якому працівник втрачає статус інваліда I або II групи.

Приклад. Працівник підприємства — інвалід III групи подав у січні 2017 року заяву про застосування ПСП у звичайному розмірі (у 2017 році — 800 грн.). Оклад працівника — 1800 грн. Він працює на умовах неповного робочого часу (0,5 одиниці).

Зарплата працівника за фактично відпрацьований час у січні дорівнює 900 грн. (1800 х 0,5).

Визначимо мінімальний розмір зарплати за січень, нижче якого не може бути оплачено працю працівника з урахуванням його зайнятості:

3200 х 0,5 = 1600 (грн.).

Нагадуємо! Про «трудову» доплату до мінзарплати ви можете прочитати в журналі «Бухгалтер 911», 2017, № 1-2 і 4.

Оскільки зарплата за фактично відпрацьований час (900 грн.) нижча мінзарплатної межі (1600 грн.), на різницю між цими двома величинами (700 грн.) нараховуємо працівникові «трудову» доплату.

Загальна сума зарплати працівника за січень — 1600 грн. (900 + 700). Вона не перевищила граничного розміру доходу, що надає право на ПСП (2240 грн.). Отже, до зарплати працівника можна застосувати ПСП у звичайному розмірі (800 грн.).

Сума ПДФО, що підлягає утриманню з доходу працівника за січень 2017 року, дорівнює: (1600 - 800) х 18 : 100 = 144 (грн.).

І не забуваємо про військовий збір! Його утримуємо з нарахованої суми зарплати працівника незалежно від його статусу. Сума військового збору дорівнює: 1600 х 1,5 : 100 = 24 (грн.).

Урахуйте: якщо працівник надав на підприємство копію довідки до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення йому групи інвалідності, то на його зарплату ЄСВ треба нараховувати за пільговою ставкою — 8,41 %.

Важливо! Копія такої довідки обов’язково має бути завірена підприємством-роботодавцем інваліда.

Сума ЄСВ дорівнюватиме: 1600 х 8,41 : 100 = 134,56 (грн.).

Як і раніше, вимогу про сплату ЄСВ з «мінімалки» не застосовуємо, якщо ЄСВ нараховуємо за пільговою ставкою !

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться