Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, жовтень, 2017/№41
Друкувати

«Малоцінка» і послуги в обліку підприємця-загальносистемника

Мірошниченко Віталіна, податковий експерт, v.miroshnichenko@buhgalter911.com
Підприємець на загальній системі придбав сканер вартістю 3000 грн. Чи можна включити у витрати вартість сканера? Чи потрібно його амортизувати? Чи можна включити у витрати консультаційні послуги з оподаткування і послуги з налаштування програми для ведення обліку в госпдіяльності? Розкладемо по поличках!
підприємець, загальна система, малоцінні необоротні активи, послуги, витрати, амортизація

Як сканеру потрапити у витрати

Просто взяти і «в лоб» поставити вартість сканера у витрати, вважаємо, не можна . Зрозуміло, говоримо про випадок, коли сканер придбаний не як товар для подальшого перепродажу, де проблем з витратами немає, а для тих же адміністративних або, наприклад, збутових цілей. Чому?

На жаль, далеко не все, що підприємець витрачає на бізнес, він може облікувати у витратах (і таким чином зменшити свій оподатковуваний чистий дохід). Як не прикро, але законодавці дозволили загальносистемникам обліковувати тільки ті види витрат, які прямо перелічені в п. 177.4 ПКУ.

Причому є два шляхи потрапляння у витрати:

1) витрачені гроші цілком ідуть у витрати підприємця (пп. 177.4.1 — 177.4.4 ПКУ);

2) витрачені гроші включаються у витрати поступово протягом декількох років у вигляді амортизації (пп. 177.4.5 — 177.4.9 ПКУ).

Так ось, якщо взяти наш «адміністративний» сканер, то згідно із законом «шлях у витрати» йому закритий в обох напрямах:

— його вартість не можна включити у витрати цілком як прямі матеріальні витрати, оскільки в більшості випадків його неможливо віднести до конкретного об’єкта витрат (безпосередньо пов’язати з якоюсь конкретною виконаною роботою, послугою). Наш сканер призначений для тривалої служби в адміністративних/збутових цілях, тобто він не проходить через «сито» п.п. 177.4.1 ПКУ;

— його не можна амортизувати*, оскільки за вартісним критерієм сканер не належить до основних засобів у розумінні ПКУ! Тобто п.п. 177.4.6 ПКУ в цьому випадку просто не працює .

* Детальніше про амортизацію можна дізнатися зі статті «Амортизація: і у підприємців» (журнал «Бухгалтер 911», 2017, № 8).

Основні засоби — це активи, призначені для використання більше 1 року, вартістю понад 6000 грн. (п.п. 14.1.138 ПКУ).

У розумінні ПКУ, наш сканер — малоцінний необоротний матеріальний актив. Але жодних «бонусів» нам це не надає.

Тут дуже дивує ліберальна думка податківців (категорія 104.05 ЗІР). Вони вважають, що якщо малоцінні необоротні матеріальні активи пов’язані з придбанням товарів (робіт, послуг) (тобто не з конкретним об’єктом витрат, а із самим процесом закупівлі), то їх вартість можна облікувати у витратах . Щоправда, як приклад податківці наводять таку «дрібницю», як «канцелярське приладдя та ін.».

Але в нашому випадку сканер не «влазить» у п.п. 177.4.1 ПКУ. Це очевидно. Тому не радимо «радіти» цій консультації і пускати у витрати вартість сканера.

У будь-якому разі ви можете спробувати отримати від податківців письмову індивідуальну податкову консультацію із цього приводу. Якщо вона буде позитивною і при цьому у вас на руках є документ, що підтверджує оплату сканера, — осмілюйтеся ! Подальші перевірки не загрожуватимуть штрафами за «сканер у витратах» (п. 53.1 ПКУ).

Якщо ж індивідуальна податкова консультація буде не на вашу користь, то як бути? Тут можна запропонувати два варіанти:

1) користуватися сканером стільки, скільки потрібно, не включаючи його вартість у витрати, а потім продати його. При продажі сканера підприємець зможе облікувати у витратах його покупну вартість (зрозуміло, за наявності документа, що підтверджує факт оплати сканера). Тут діє п.п. 177.4.1 ПКУ: при продажі сканер перетворюється на товар, тому його покупну вартість можна облікувати у витратах;

У цьому випадку в Держреєстр обов’язково потрібно внести вид діяльності з кодом 46.51 (якщо продаватимете сканер підприємцю або юрособі) або 47.19 (якщо продаватимете сканер громадянину-фізособі).

2) «продати» (а якщо купували за готівку — просто віддати) сканер дружньому підприємцеві (наприклад, єдиноподатнику групи 3), а потім брати його в оренду. У такому разі орендні платежі, так само як і ремонт та обслуговування сканера, можна буде сміливо ставити у витрати на підставі п.п. 177.4.4 ПКУ, оскільки сканер — це майно, яке використовується в госпдіяльності. Зрозуміло, при цьому обов’язково потрібно мати документи про оплату оренди і докази, що сканер використовується вами виключно в госпдіяльності.

Звичайно, єдиноподатнику в такій ситуації доведеться сплатити єдиний податок з отриманих орендних платежів, зате загальносистемник заощадить на ПДФО, ЄСВ і військовому зборі значно більше — 41,5 % від цієї ж суми! Непогано .

Як послугам потрапити у витрати

Підприємці мають повне право включати у витрати вартість:

послуг реклами і зв’язку, якщо ці послуги пов’язані з їх госпдіяльністю;

будь-яких інших послуг, які прямо пов’язані з виготовленням товарів, виконанням робіт, наданням послуг (п.п. 177.4.4 ПКУ).

Факт оплати послуг обов’язково має бути підтверджений документально (платіжкою або чеком, банківською випискою, договором, актом) — п. 177.2 і п.п. 177.4.5 ПКУ.

Добре, якщо у вас буде ще і детальний письмовий звіт виконавця про виконані послуги (для підтвердження «реальності» їх надання).

Водночас послуги із цього питання, вважаємо, не входять у позначені вище межі . Це не реклама, не зв’язок, і прямо пов’язати ці послуги з виготовленням товарів, виконанням робіт, наданням послуг складно. Так, знову-таки, є невиразна відповідь податківців, з якої ніби як складається враження, що через витрати «на послуги зв’язку і реклами» можуть бути обліковані витрати на купівлю літератури, передоплату спеціалізованої періодики (категорія 104.05 ЗІР). Тобто і наші послуги, за логікою, сюди можна «пристроїти». Але тут існує пряме протиріччя, тому не рекомендуємо дотримуватися цих роз’яснень.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться