Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, січень, 2018/№3
Друкувати

Дозвольте заявити, або Подання післяноворічних заяв

Товстоп’ят Юрій, податковий експерт, y.tovstopyat@buhgalter911.com
ПКУ містить низку вимог, що стосуються подання платником заяв на підтвердження тих чи інших умов сплати податків / зміни цих умов. Нагадаємо про ті з них, подання яких «горить» після Нового року.

Примусова міграція в іншу групу платників єдиного податку. Говоримо про обов’язкове «підвищення» у зв’язку з перевищенням суми доходу, допустимого для групи 1 або 2. А платникам групи 3 вище рости вже нікуди .

Заяву на обов’язкову зміну групи потрібно подати не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення допустимого обсягу доходу.

Але оскільки граничний строк подання такої заяви цього року припадає на суботу, 20 січня, то останній день її подання переноситься на п’ятницю, 19 січня.

Переходите в групу 3 зі сплатою ПДВ? У такому разі не пізніше зазначеного строку доведеться подати також заяву на ПДВ-реєстрацію (форма № 1-ПДВ) (згідно з п.п. 4 п. 3.6 Положення № 11301).

1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130.

Примусовий вихід зі спрощенки. У той же строк доведеться подати заяву на відмову від спрощеної системи оподаткування в разі, якщо платник порушив правила роботи на спрощенці. Форма заяви затверджена наказом № 16752.

2 Наказ Мінфіну «Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік» від 20.12.2011 р. № 1675.

Вичерпний перелік порушень, несумісних з роботою на єдиному податку, наведений у п.п. 298.2.3 ПКУ.

Цікаво, що формально строк для подання такої заяви встановлений лише для випадку перевищення допустимого обсягу доходів (п. 293.8 ПКУ).

Утім, навіть якщо подібну заяву платник і не подасть, його все одно виключать з Реєстру платників єдиного податку (на підставі п.п. 3 п. 299.10 ПКУ).

Перехід у групу 4 платників єдиного податку / підтвердження статусу. До 20 лютого (останній день — 19.02.2018 р.) доведеться подати податківцям:

— податкові декларації платника єдиного податку групи 4;

А саме: загальну декларацію (у податкову за своїм місцем реєстрації) і по кожній ділянці окремо (у податкову за місцем розташування земельної ділянки).

— розрахунок частки сільгоспвиробництва за формою, затвердженою наказом № 7723;

3 Наказ Мінагрополітики «Про затвердження Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва» від 26.12.2011 р. № 772.

— відомості (довідку) про наявність земельних ділянок.

Не вклалися у строки — групи 4 у 2018 році не бачити як своїх вух (податківці наполягають на цьому в категорії 108.04 ЗІР). Діючих же платників цієї групи за неподання вказаного пакета документів чекає інше покарання — штраф за несвоєчасне подання декларацій згідно з п. 120.1 ПКУ (лист ДФСУ від 27.04.2016 р. № 14988/7/99-99-12-03-05-17 і категорія 108.04 ЗІР).

Вибір квартального періоду подання звітності платниками ПДВ. Платникам ПДВ-єдиноподатникам (ставка єдиного податку — 3 %) відкрита можливість обрати квартальний податковий період (згідно з п. 202.2 ПКУ). Але для цього їм доведеться подати заяву про вибір такого періоду. Строк її подання контролюючому органу — разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року.

Форма заяви затверджена додатком 1 до Порядку № 214.

4 Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21.

Тобто якщо платник і раніше був квартальником — не пізніше за 9 лютого. Якщо ж у 2017 році він подавав декларації щомісячно — не пізніше за 22 січня.

У самій декларації проставляється відмітка в розділі «Відмітка про подання до декларації:» навпроти рядка «заява про вибір квартального звітного (податкового) періоду (додаток 1 до Порядку)».

При заповненні заяви в спеціальному полі вказують не лише дату, з якої платник звітує поквартально («з 01 січня 2018 року»), але і ставку та дату (квартал), з якої розпочата робота на єдиному податку.

Квартальний податковий період починають (продовжують) застосовувати з першого податкового періоду наступного (у нас 2018-го) календарного року.

Повідомлення про делегування філії права виписки податкових накладних. Платник податку, до складу якого входять філії та інші структурні підрозділи, може надати їм право складання податкових накладних. Можливе це згідно з п. 1 Порядку № 13075, якщо такі структурні підрозділи: (а) самостійно здійснюють постачання товарів/послуг і (б) проводять розрахунки з постачальниками/споживачами.

5 Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Повідомлення про делегування філіям (структурним підрозділам) права складання податкових накладних та розрахунків коригування (додаток 2 до Порядку № 21) подають разом із декларацією за перший звітний (податковий) період року.

У самій декларації також робиться відмітка про подання такого повідомлення.

Тобто звичайні платники зобов’язані впоратися із цим обов’язком не пізніше вівторка, 20 лютого, а квартальні — не пізніше четверга, 10 травня.

Додаток Д7 з коефіцієнтом «анти-ЧВ». Платники ПДВ, що здійснюють як оподатковувані, так і неоподатковувані операції, зобов’язані подати разом з ПДВ-декларацією за перший звітний період 2018 року додаток Д7. У ньому потрібно задекларувати показник «анти-ЧВ» (рядок 1 таблиці 1 додатка Д7) на 2018 рік.

Для цього наприкінці 2017 року разом з декларацією за останній звітний період 2017 року необхідно провести річний перерахунок6 і, відповідно, розрахувати коефіцієнт «анти-ЧВ» (рядок 3.1 таблиці 1 додатка Д7), який потрібно буде перенести в декларацію за перший звітний період 2018 року.

6 Детальніше про нього ви могли прочитати в статті «Наближається річний перерахунок з ПДВ — 2017 (ст. 199 ПКУ)» у журналі «Бухгалтер 911», 2017, № 50.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться