Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, вересень, 2018/№39
Друкувати

Як скласти РК до ПН, якщо змінився «умовний» ІПН

Казанова Марина, налоговый эксперт, CAP
Як скласти розрахунок коригування (РК) до «компенсуючої» податкової накладної (складеної за п. 198.5 ПКУ), якщо на дату складання РК у зв’язку зі зміною Порядку заповнення податкової накладної був змінений «умовний» ІПН? Фіскали роз’яснили цей момент у листі від 20.07.2018 р. № 3198/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Ситуація така. Після змін, унесених ще на початку 2017 року наказом № 276* до Порядку № 1307**, відбулося деяке «рокірування» в переліку «умовних» ІПН (що проставляються в ПН, які не підлягають видачі покупцеві).

* Наказ Мінфіну «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» від 23.02.2017 р. № 276.

** Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Так, наприклад, тепер усі ПН і відповідно РК, складені на «компенсуючі» податкові зобов’язання за п. 198.5 ПКУ і п. 199.1 ПКУ, отримали свій єдиний умовний ІПН — «600000000000». Умовний ІПН «600000000000» треба зазначати в полі для даних покупця «індивідуальний податковий номер» при виписуванні як зведеної «компенсуючої» ПН, так і звичайної («індивідуальної») ПН, в якій нараховуються «компенсуючі» ПЗ. А ось раніше (до внесення відповідних змін) умовний ІПН «600000000000» ставили тільки в зведених «компенсуючих» ПН. А якщо на «компенсуючі» ПЗ складалася індивідуальна ПН, то в ній проставляли «умовний» ІПН «400000000000».

Так от, якщо, наприклад, ще за «старими» правилами ми склали «індивідуальну» ПН на «компенсуючі» ПЗ з умовним ІПН «400000000000», а тепер нам потрібно скласти РК до такої ПН. Який тоді ІПН зазначати в такому РК:

— «старий» — той, який був у ПН,

або

— «новий» («600000000000») — передбачений нинішнім порядком заповнення податкової накладної? Адже згідно з п. 3 Порядку № 1307 усі ПН підлягають реєстрації в ЄРПН у порядку і за формою, чинною на дату такої реєстрації.

Фіскали в листі від 20.07.2018 р. № 3198/6/99-99-15-03-02-15/ІПК дають цілком логічну відповідь на це запитання. Якщо нинішнім порядком заповнення податкової накладної передбачений інший «умовний» ІПН, ніж той, який зазначений у ПН, то в РК необхідно зазначати тип причини і «умовний» ІПН, які були зазначені в ПН (тобто у РК потрібно зазначати «старий» «умовний» ІПН і «старий» тип причини, за яким ПН не підлягає видачі покупцеві).

У РК повинен фігурувати той же «умовний» ІПН, що і в ПН, навіть якщо на дату складання РК він змінився.

Пояснюється це просто: зареєструвати РК з іншим ІПН, ніж той, який був зазначений у «коригованій» зараз ПН, фізично неможливо. Адже якщо ми вкажемо інший ІПН, то вийде, що РК склали до ПН, якої не існує! ЄРПН не прийме такий РК.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться