Підпишіться!


Бухгалтер 911, жовтень, 2019/№42
Друкувати

Електронний ПДВ-рахунок за стандартом IBAN

Казанова Марина, налоговый эксперт, CAP
Держказначейством уже змінено реквізити електронних ПДВ-рахунків під стандарт IBAN. Але через неадекватну роботу податкових сервісів багато бухгалтерів 15 числа не могли зрозуміти, чи правильно вони діють. У такому «метушінні» деякі неусвідомлено «наламали дров». Тому повернемося до цієї теми знову.

Держказначейство вже повідомляло про те, що реквізити електронних ПДВ-рахунків будуть змінені під формат IBAN з 10.10.2019 р.* І дійсно, в Електронному кабінеті платника (cabinet.tax.gov.ua або cabinet.sfs.gov.ua) починаючи з 11.10.2019 р. уже можна було побачити оновлені реквізити електронного ПДВ-рахунку за стандартом IBAN (розділ «Облікові дані платника» → Дані про банківські рахунки → Назва банку: Казначейство України (ел. адм. подат.)).

* Стаття «Електронний ПДВ-рахунок у стандарті IBAN VS ліміт реєстрації» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 40).

З якої дати поповнювати ПДВ-рахунок потрібно виключно з використанням реквізитів рахунку за стандартом IBAN? Спочатку Держказначейство вказувало на те, що для електронного ПДВ-рахунку діятиме перехідний період, як для звичайних поточних рахунків платників. Тобто сплачувати ПДВ виключно на електронний ПДВ-рахунок, відкритий Держказначейством у форматі IBAN, потрібно починаючи з 01.11.2019 р. (до цієї дати можна перераховувати кошти з використанням реквізитів як старого, так і нового ПДВ-рахунку).

Щоправда, це повідомлення потім було видалено із сайта Держказначейства. На наш погляд, це пов’язано з тим, що НБУ постановою від 26.09.2019 р. № 118 продовжив перехідний період для застосування IBAN до 12 січня 2020 року включно (раніше перехідний період був до 31.10.2019 р.). Відповідно продовження стосується й ПДВ-рахунків.

Але враховуючи, що питання не зовсім однозначне, звичайно ж, краще вже зараз поповнювати ПДВ-рахунок, використовуючи нові реквізити ПДВ-рахунку за стандартом IBAN.

ПДВ-рахунки у форматі IBAN з’явилися напередодні граничних строків реєстрації податкових накладних (ПН). Без проблем не обійшлося:

(1) платники ПДВ зіткнулися з тим, що, перераховуючи кошти на ПДВ-рахунок (причому це відбувалося при перерахуванні коштів як за старими, так і за новими реквізитами рахунку), ПДВ-рахунок поповнювався, але ліміт реєстрації при цьому збільшувався із запізненням. Звісно, податківці наявність цієї проблеми не визнали ;

(2) деякі платники ПДВ «переплутали» електронний ПДВ-рахунок зі звичайним бюджетним рахунком. Тому звертайте увагу на те, щоб це був саме казначейський рахунок електронного адміністрування ПДВ. Якщо ви в числі таких платників, які «переплутали», врахуйте такі моменти. Кошти, що потрапили до бюджету не з ПДВ-рахунку, повертатися будуть на звичайний поточний рахунок платника. Таке повернення відбувається на підставі заяви платника (у довільній формі) в порядку, передбаченому ст. 43 ПКУ за умови відсутності податкового боргу. Контролюючий орган не пізніше ніж за 5 робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів і передає його Держказначейству. Останньому відводиться 5 робочих днів для виконання відповідного рішення.

У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
26696 40
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд