Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


Бухгалтер 911, квітень, 2020/№14
Друкувати

Перевезення своїх працівників: нюанси

Товстопят Юрий, налоговый эксперт
У зв’язку з потраплянням у немилість деяких перевезень пасажирів автотранспортом роз’яснимо ситуацію з перевезеннями власних працівників. Також з’ясуємо необхідність наявності ліцензії в такому разі. Цікаво? Тоді приєднуйтеся!

Бути чи не бути в період карантину? Ви, безумовно, знайомі з постановою № 211*, яку КМУ не втомлюється змінювати. З 18.03.2020 р. (середини дня) нею заборонено регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями).

* Постанова КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 р. № 211. Детальніше про нього ви могли прочитати у ТОП-статті.

З 26.03.2020 р. КМУ прямо прописав, що заборона не поширюється на перевезення «службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів».

Втім, і до цього не було заборони доставляти власних працівників до місця роботи й назад. Підтверджував це й сам КМУ**.

** www.kmu.gov.ua/news/rozyasnennya-shchodo-zdijsnennya-regulyarnih-specialnih-perevezen-v-umovah-karantinu (buhgalter911.com/news/news-1049140.html)

Навіть перевезення на договірних засадах не потрапляли під заборону, адже належать до регулярних спеціальних (!) перевезень, а їх заборони не стосувалися.

Коли потрібна ліцензія? Інше важливе питання, пов’язане з такими перевезеннями, — це ліцензування. Це питання дуже болісне — через чималий адмінштраф за ч. 1 ст. 164 КпАП.

Зрозуміло, якщо послуги з перевезення ваших працівників ви замовляєте на стороні, то з ліцензуванням питання взагалі не стоїть. Адже перевезення в такому разі — це не ваша господарська діяльність. Про ліцензію повинен думати перевізник, а не замовник (ви).

А ось якщо возите працівників ви самі, тоді вже потрібно розбиратися.

Якщо говоримо про перевезення пасажирів автомобільним транспортом, то ліцензуванню згідно з п. 24 ч. 1 ст. 7 Закону № 222*** зараз підлягають перевезення пасажирів автомобільним транспортом.

*** Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 р. № 222-VIII.

Далі прямуємо до Ліцензійних умов****. У контексті, що нас цікавить, ліцензія видається на внутрішні перевезення пасажирів: (1) на таксі; (2) легковими автомобілями на замовлення; (3) автобусами.

**** Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, затверджені постановою КМУ від 02.12.2015 р. № 1001.

Якщо ми говоримо про перевезення працівників власним транспортом, то може спрацювати п. 3 — якщо перевозите ви їх автобусами.

При цьому ніде не сказано, що ліцензуються саме послуги з перевезення. Тому, вважаємо, можна говорити про те, що якщо працівників перевозити автобусом, то ліцензія все-таки потрібна.

фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Об’єднаний звіт: правильна нумерація...
71904 181
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам