Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, липень, 2020/№31
Друкувати

Ізоляція від COVID: як оплачувати лікарняний?

Александрова Олеся, эксперт по вопросам оплаты труда
У цій статті розберемося з таким питанням: як оплачувати перші п’ять днів лікарняного листа, в якому у графі «причина непрацездатності» зазначено «ізоляція від COVID-19».

Лікарняний лист при ізоляції від COVID-19 повинен видаватися на період перебування в закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним спостереженням (п. 51 ч. 1 ст. 22 Закону № 1105*).

* Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

Допомога по тимчасовій непрацездатності за таким страховим випадком виплачується в розмірі 50 % середньої зарплати. При цьому розмір загального страхового стажу не має значення.

Лікарняний лист за зазначеним страховим випадком не дають хворим на COVID-19 особам. Якщо працівник захворів на коронавірусну хворобу, то йому видадуть звичайний лікарняний лист. У ньому буде проставлена причина непрацездатності — «1».

Такий лікарняний лист (у тому числі перші його 5 днів) оплачується в загальному порядку, тобто з урахуванням заробленого застрахованою особою страхового стажу.

Але нас цікавить питання оплати перших 5 днів за лікарняним листом у зв’язку з ізоляцією від COVID-19. Нагадаємо, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем відповідно до Порядку № 440**. Згідно з п. 5 цього Порядку дні тимчасової непрацездатності оплачуються залежно від страхового стажу в розмірах, визначених ч. 1 ст. 24 Закону № 1105. У цій нормі визначено відсотки оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності залежно від наявності страхового стажу (50, 60, 70, 100 %).

** Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності.., затверджений постановою КМУ від 26.06.2015 р. № 440.

Водночас норма про те, що допомога по тимчасової непрацездатності внаслідок ізоляції від COVID-19 у розмірі 50 % середньої зарплати виплачується застрахованій особі незалежно від страхового стажу, міститься в іншій нормі Закону № 1105 — у ч. 2 ст. 24.

Виходить, що в Порядку № 440 просто нічого не сказано про новий страховий випадок. І як же тоді оплачувати перші п’ять днів за рахунок роботодавця в такій ситуації? Чи потрібно їх оплачувати за відсотками для оплати звичайного лікарняного листа — 50, 60, 70, 100 % середньої зарплати залежно від страхового стажу працівника?

У листі від 15.05.2020 р. № 5183/0/290-20 представники Мінсоцполітики роз’яснили це питання: перші п’ять днів тимчасової непрацездатності за зазначеним страховим випадком повинні оплачуватися, як і допомога по тимчасовій непрацездатності, за рахунок коштів ФСС — 50 % середньої зарплати незалежно від страхового стажу.

У зв’язку з тим, що немає окремого порядку для оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок перебування в закладах охорони здоров’я, на самоізоляції під наглядом лікарів у зв’язку з COVID-19, то такі дні за цим страховим випадком оплачуються як допомога з ФСС — 50 %.

Аналогічні роз’яснення надали і фахівці ФСС на своєму офіційному сайті (www.fssu.gov.ua).

фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
113131 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно