Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, липень, 2020/№31
Друкувати

ФОП-ЄП — стоматолог: питання РРО та документів

Беляева Елена, налоговый эксперт
Ми продовжуємо відповідати на запитання наших читачів. Сьогодні в полі зору ФОП-ЄП, які працюють у сфері стоматології.

ФОП-стоматолог працює в групі 2 ЄП. Річний дохід до 1 млн грн. З якого періоду виникає обов’язок застосовувати РРО?

До 01.01.2021 р. ФОП-ЄП з річним доходом до 1 млн грн можуть працювати без РРО, якщо не продають такі товари-згубники РРО-імунітету, як технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту (ТСПТ за Переліком КМУ від 16.03.2017 р. № 231), ліки та медвироби.

З 01.01.2021 р. до 01.04.2021 р. ФОП-ЄП груп 2 — 4 з річним доходом до 1 млн грн, як і раніше, зможуть працювати без РРО, якщо не займатимуться діяльністю із ширшого списку (див. п. 61 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). До цього переліку потрапляє, зокрема, реалізація лікарських засобів, виробів медпризначення і надання платних послуг у сфері охорони здоров’я (!).

Таким чином, починаючи з 01.01.2021 р. ФОП-ЄП групи 2, що надає платні стоматологічні послуги, приймання готівки та карток повинен буде проводити через РРО або ПРРО. Сума доходу з початку року (більше 1 млн грн чи менше) тут ролі відігравати вже не буде.

А з 01.04.2021 р. РРО-імунітет, нагадаємо, втратять усі ФОП-ЄП незалежно від виду діяльності та рівня доходу (крім групи 1, умови перебування в якій, можливо, лібералізують).

ФОП-стоматолог, що працює в групі 3 ЄП (без ПДВ), установлює імпланти, коронки тощо. Гроші ФОП переказує на свою картку або знімає готівку, по банку жодного руху щодо оплати куплених матеріалів немає. Чи обов’язково у ФОП мають бути документи на купівлю медичних та інших матеріалів, що використовуються для надання стоматологічних послуг?

У п. 12 ст. 3 Закону про РРО «товарно-обліковий» обов’язок прописано для ФОП на ЄП, які є платниками ПДВ або торгують ТСПТ, ліками, виробами медпризначення, «ювеліркою». Від таких торговців податківці при перевірці зможуть вимагати прибуткові документи на товар.

Інші ФОП-спрощенці від цього обов’язку звільнені. Вони ведуть Книгу обліку доходів, і їх витрати ніде не фігурують.

Проте, як показує практика, прибуткові документи на товар усе-таки краще мати. Відсутність документів часто викликає у фіскалів «непереборне бажання»:

— застосувати штраф за незбереження первинних документів за ст. 121 ПКУ в розмірі 1020 грн (за повторне протягом року порушення — 2040 грн);

— «схилити» ФОП до визнання того факту, що товар він купив у звичайної фізособи, і накласти штраф за неподання ф. № 1ДФ за п. 119.1 ПКУ в розмірі тих же 1020 грн (за повторне порушення протягом року — 2040 грн)*.

* Вам буде також цікавою стаття «Документи на товар у ФОП: нові правила з 1 серпня» цього номера журналу.

фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
64636 143
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти