Підпишіться!


Бухгалтер 911, червень, 2020/№26
Друкувати

«Нічого особистого», або Рідня в бізнесі ФОП

Мирошниченко Виталина, налоговый эксперт
Часто підприємцеві допомагають члени сім’ї. Але чи обов’язково оформляти трудовий договір або довіреність на дружину, яка допомагає чоловікові-ФОП? А якщо не оформити? Які є хит­рощі та нюанси? Чи можна перераховувати гроші з ФОП-картки родичам? Відповіді на ці та інші запитання — у нашій статті.

Чи можна не оформляти родича-помічника?

Ми не радимо так робити, оскільки шанс нарватися на штрафи — максимальний, а ймовірність відбитися від цих штрафів у суді — на жаль, незначна . Хоча в деяких малопомітних випадках, звісно, можна ризикнути . Але про все — за порядком.

Якщо виходити з норм СКУ, то чоловік і дружина зобов’язані спільно піклуватися про матеріальне забезпечення сім’ї та матеріально підтримувати одне одного, а підприємницький дохід, отриманий одним із них, автоматично є об’єктом спільної сумісної власності (ст. 55, 61, 75 СКУ).

Де тут ознаки трудових відносин з КЗпП та чи є сенс через величезні штрафи захищати «право на працю» дружини, яка допомагає чоловікові-підприємцю у його діяльності?

Складні, неоднозначні запитання. Але підсумок перевірок, на жаль, відомий. Перевіряючі вимагають, щоб допомога йшла саме «рейками» трудових відносин. А в судах успіх зовсім не гарантований .

Щоб переглянути повну версію, передплатіть журнал Ви вже передплатили? Увійти
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28404 40
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд