Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, березень, 2020/№12
Друкувати

Податківці «не проти» єдиноподатників — інтернет-провайдерів

Мирошниченко Виталина, налоговый эксперт
З 20.10.2019 р. п.п. 8 п.п. 291.5.1 ПКУ виклали в новій редакції*. У результаті податківці почали давати неоднозначні роз’яснення щодо інтернет-провайдерів. На щастя, зараз фіскали виправилися і підтверджують право інтернет-провайдерів бути на спрощенці. Про це — детальніше.

* Про це ви в тому числі знаєте зі статті «Заборонені ВЖЕ послуги зв’язку: як бути єдиноподатникам» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 44).

У нинішній редакції п.п. 8 п.п. 291.5.1 ПКУ спрощенцям заборонені не всі підряд послуги зв’язку, а тільки такі:

— послуги телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування й експлуатації телекомунікаційних мереж та надання в користування каналів електрозв’язку;

— діяльність з надання послуг з технічного обслуговування й експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- та радіомовлення, дротового радіомовлення і телемереж.

Але чи надають інтернет-провайдери такі послуги? Насправді — ні. Давайте подивимося ст. 1 Закону № 1280**:

** Закон України «Про телекомунікації» від 18.11.2003 р. № 1280-IV.

«провайдер телекомунікацій — суб’єкт господарювання, який має право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку».

Повноваження щодо техобслуговування й експлуатації мереж є тільки в оператора телекомунікацій, але не в провайдера! Виходить, що провайдери зовсім не займаються забороненою для єдиноподатників діяльністю . А отже, вони цілком можуть працювати на спрощенці. Радує, що податківці, нарешті, цей факт підтверджують .

Спочатку фіскали висловлювалися проти інтернет-провайдерів на спрощенці. Мовляв, вони здійснюють діяльність за КВЕД 61.90, який містить заборонені послуги зв’язку (ІПК ГУ ДФСУ в Житомирській області від 04.12.2019 р. № 1715/ІПК/06-30-33-01). Проте ми знаємо, що КВЕД — не указ для ПКУ.

Наприклад, код 69.20 включає одночасно і заборонений для спрощенців аудит, і дозволений для них бухоблік. І це ніскільки не бентежило фіскалів: вони визнавали право єдиноподатників надавати послуги бухгалтера (категорія 107.02.02 ЗІР).

Допомогти підприємцям визвалася Мінцифра. Вони хочуть ввести додаткове поле в заяву про застосування спрощенки для того, щоб майбутні єдиноподатники могли зазначити, що вони не займатимуться забороненими видами діяльності, які згадані в їх КВЕД разом з дозволеними. А Держстат має намір узагалі вести зміни до коду КВЕД 61.90***.

*** buhgalter911.com/news/news-1048876.html

Мабуть, такі радикальні заходи стали передумовою для ДФСУ підтвердити, що у ФОП-провайдерів є право працювати на спрощенці****:

**** tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/411588.html, категорія 107.01.01 ЗІР.

«підприємець у разі надання провайдерських послуг доступу до мережі Інтернет має право здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування за умови, що таким провайдером не надаються послуги, визначені п.п. 8 п.п. 291.5.1 ПКУ».

фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
53397 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти