Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, жовтень, 2020/№41
Друкувати

Медогляди-2021: повідомити Держпраці до 1 грудня!

Шевчук Михаил, налоговый эксперт
Уже не вперше чуємо від регіональних управлінь Держпраці заклик подати їм заявку про визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду1. Подання подібної заявки вимагає Порядок № 2462, на який і посилаються трудовики. Пропонуємо обговорити подробиці!

1 Повідомлення на сайті Управління Держпраці в Полтавській області (pl.dsp.gov.ua/archives/14809).

2 Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 р. № 246.

Які працівники повинні проходити медогляди? Згідно з п. 1.3 Порядку № 246 це:

1) працівники, зайняті на (а) важких роботах; (б) роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці; (в) таких, де є потреба у професійному доборі;

2) особи віком до 21 року.

Перелік шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкові попередній (періодичні) медичний огляд працівників, затверджений додатком 4 до п. 2.6 Порядку № 246. Додатком 5, у свою чергу, затверджено Перелік робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників.

Зверніть увагу: є ще Порядок № 5593, але він регулює проведення обов’язкових профілактичних медоглядів (працівників, чия діяльність пов’язана з обслуговуванням населення та може спричинити поширення інфекційних захворювань та/або виникнення харчових отруєнь), а ми зараз говоритимемо не про них.

3 Порядок проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затверджений постановою КМУ від 23.05.2001 р. № 559.

Як ви розумієте, вимога про проходження обов’язкових медоглядів стосується не всіх працівників. Відповідно й не всі роботодавці стикаються з такими медоглядами.

Але якщо у вас працює співробітник віком до 21 року, то це означає, що він щорічно зобов’язаний проходити медогляд незалежно від того, на якій роботі він зайнятий.

Увага: згідно з п.п. 3 п. 37 постанови № 6414 на період дії карантину тимчасово дозволяється залучення до роботи без проходження попереднього (при прийнятті на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медоглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі.

4 Постанова КМУ «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22.07.2020 р. № 641.

А ось для працівників віком до 21 року звільнення немає!

Як працює цей механізм? Згідно з п. 2.2 Порядку № 246 заклади держсанепідслужби повинні щорічно за заявкою роботодавця (його представника), за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи, визначати категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду. Тим часом, покладені на Держсанепідслужбу функції перехопили управління Держпраці.

Ви знаєте, яка доля спіткала Держсанепідслужбу, у Порядку ж цей момент досі не врахований…

До 1 грудня вони повинні скласти Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду за формою, зазначеною в додатку 1 до п. 2.2 Порядку № 246. Саме для того, щоб управління Держпраці мали можливість скласти такий Акт, роботодавці повинні подати їм відповідні заявки.

Полтавські трудовики вимагають також додавати до заявки (1) витяг зі штатного розпису та (2) дані лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників, які роботодавець проводить згідно з п. 3.1 Порядку № 246 (ср. 025069200).

Очевидно, що останнє не стосується працівників віком до 21 року, адже причиною для проходження ними медогляду є їхній вік, а не умови їхньої праці.

Далі на підставі Акта роботодавець зобов’язаний скласти протягом місяця в чотирьох примірниках поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, на паперовому та електронному носіях.

Форма Списку працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, затверджена додатком 2 до п. 2.3 Порядку № 246.

Складені списки роботодавець узгоджує в Держпраці. При цьому один примірник списку залишається на підприємстві (у відповідальної за організацію медогляду посадової особи); другий — надсилається до закладу охорони здоров’я; третій — до управління Держпраці; четвертий — до робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Для проведення медогляду працівників роботодавець повинен: (1) укласти або вчасно поновити договір із закладом охорони здоров’я та (2) надати йому список працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду.

На підставі отриманого списку заклад охорони здоров’я складає план-графік проведення медоглядів, погоджує його з роботодавцем і управлінням Держпраці.

Роботодавець, у свою чергу, повинен забезпечити своєчасну та організовану явку працівників на медогляд та обстеження.

Зверніть увагу: забезпечити організацію проведення медоглядів роботодавець на виконання п. 2.5 Порядку № 246 повинен за рахунок власних коштів.

Роботодавець зберігає за працівником на період проходження медогляду місце роботи (посаду) та середній заробіток і за результатами медогляду інформує працівника про можливість (неможливість) продовжувати роботу за професією (згідно з п. 2.21 Порядку).

Результати попереднього (періодичних) медогляду працівників і висновок Комісії про стан здоров’я заносяться до Картки працівника та Медичної картки амбулаторного хворого5.

5 Форму якої затверджено наказом МОЗ «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)» від 27.12.99 р. № 302 (ф. № 025/у).

Форму картки працівника, який підлягає попередньому (періодичному) медичному огляду, затверджено додатком 7 до п. 2.16 Порядку.

фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
43591 132
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти