Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, березень, 2021/№12
Друкувати

Регліміт від помилкової податкової накладної

Павленко Алексей, налоговый эксперт
Ситуація. На підприємство «контрагент»* виписав помилкову податкову накладну (ПН). Жодних документів на операцію немає. Але мінусовий РК на цю ПН «контрагент» не склав і, схоже, складати не збирається. Податковий кредит (ПК) підприємство не заявляло. Але його хвилює, що воно начебто незаконно користується зайвим реглімітом, і те, як це виправити й чи будуть якісь наслідки? Питаннями про наслідки від таких ситуацій цікавилися в нас і постачальники, які складали помилкові ПН та не оформляли потім до них мінусові РК. Тому повернемося до цієї теми ще раз.

* Узяли це слово в лапки, тому що в зазначеній ситуації це вже — не контрагент. Адже вказаної в ПН госпоперації між сторонами не було.

Нагадаємо, згідно з п. 2001.3 ПКУ на суму податку, зазначеного в ПН, зареєстрованій у ЄРПН, зменшується регліміт (∑Накл) у постачальника (через показник формули ∑НаклВид) і, відповідно, він збільшується в одержувача (через показник ∑НаклОтр). Якщо одержувач — теж платник ПДВ. Алгоритм спрацьовує незалежно від того, зареєстрована була реальна ПН чи помилкова. Адже програмне забезпечення (ПЗ) СЕА ПДВ не розпізнає, що зареєстрована ПН є помилковою.

Щоб переглянути повну версію, передплатіть журнал Ви вже передплатили? Увійти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
44402 132
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти