Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


15.05.17
12770 7 Друкувати

Чи входить виплата за шкідливі умови праці в мінімальну заробітну плату? Чи виплачується понад мінімальну заробітну плату?

Статтею 31 Закону України «Про оплату праці» визначено, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

У зв’язку з зазначеним доплата за шкідливі умови праці не враховується в розмірі мінімальної заробітної плати.

Приклад:

Оклад – 2000 грн.
Доплата до мінімальної заробітної плати – 1200 грн.
Надбавка за шкідливі умови праці 20% – 2000*20%=400 грн.
Нарахована заробітна плата  – 2000+1200+400=3600 грн.

Інформація по темі:
Право на надання працівникам пільг і компенсацій за роботу із шкідливим і важкими умовами праці

За матеріалами Державна служба з питань праці
Теги:
Коментарі
  • Аня
15.05.17 09:09

А разве доплата "за вредность" начисляется не на 3200?

Відповісти
  • eMelya
15.05.17 12:02

Аня, это "доплата к окладу", она начисляется на оклад (или на оклад с повышениями, к которым доплата до минимальной зарплаты не относится)

Відповісти
  • 111
15.05.17 12:59

В случае, когда работнику установлены доплаты за работу во вредных условиях труда, указанные доплаты должны выплачиваться сверх размера минимальной заработной платы (3200 гривен).

Відповісти
  • Лена
27.11.17 15:48

Кто работает без вредности получает больше зарплату чем я с вредностью .я получаю зарплату 2700 и это с вредностью .как так?

Відповісти
  • надежда
03.02.18 14:46

да дурят нас как хотят и нет на них управы,а стоит только начать задавать неугодные вопросы сразу же указывают на дверь

Відповісти
  • Наталья
07.04.18 09:36

Работаю мл.м.сестрой в психиатрии,вредность входит в минималка,как отстоять свои права?

Відповісти
  • Наталья
05.04.19 17:30

Работаю в Мариуполе в психиатрии,вредность наша входит в минималку.У кого нибудь есть опыт отстаивания своих прав по данному вопросу?!?! Куда обращаться ?!?!

Відповісти