Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


31.08.18
8478 24 Друкувати

Допомога по вагітності та пологах не може бути меншою за розраховану з мінзарплати

За рахунок коштів Фонду соціального страхування допомога по вагітності та пологах надається у розмірі 100% середньої заробітної плати за весь період перебування у відпустці по вагітності та пологах. Якщо середній дохід застрахованої особи менший за мінімальну зарплату, встановлену на час настання страхового випадку, допомога розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати.

«Зазначений вид матеріального забезпечення фінансується Фондом незалежно від тривалості страхового стажу і, на відміну від допомоги з тимчасової втрати працездатності, має мінімальну гарантію щодо його розміру. Наприклад, якщо застрахована особа працює за основним місцем роботи неповний робочий день та має дохід, менший за мінімальний, допомога по вагітності та пологах буде розрахована для неї виходячи із затвердженої мінімальної заробітної плати», – зазначає заступник директора департаменту страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції ФССУ Ганна Харченко.

Водночас, якщо упродовж 12 місяців перед настанням страхового випадку стаж застрахованої особи складає менше 6 місяців, сума допомоги розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Також сума матеріального забезпечення у розрахунку на місяць не має перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду.

Листок непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами видається з 30 тижня вагітності та складає 126 календарних днів. Жінкам, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижня вагітності тривалістю 180 календарних днів. У разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді додатково до основного видається листок непрацездатності строком 14 календарних днів.

Приклад загального розрахунку допомоги по вагітності та пологах, виходячи з мінімальної заробітної плати:

(3 723 грн (заробітна плата застрахованої особи) * 12 місяців)/365 календарних днів * 126 календарних днів (тривалість лікарняного) = сума допомоги по вагітності та пологах від ФССУ складе 15 422,40 грн. Податки та внески з зазначеної суми не утримуються.

За матеріалами Фонд соціального страхування

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юлія
31.08.18 09:43

Взагалі рахується 3723,00/30,44=122,31.
122,31*126=15411,06 - сума матеріального забезпечення.
Что за консультація????? Цей приклад для розрахунку декретних в січні 2019 року у кого розрахунковий період повністью 2018 рік і не було поважних причин та відпустки.
Якщо я не права будь ласка напишить .

Відповісти
  • Олена
31.08.18 12:44

Юлія, на 30,44 ділиться тільки якщо страховий випадок настав у перший день роботи, не було з поважних причин заробітку за 12 міс, або стаж менше 6 місяців. А у загальних випадках, зокрема, якщо зарплата в жінки менше мінімальної, та в стандартних випадках, розраховується за 12 місяців і ділиться на 365. Тут все правильно.

Відповісти
  • Юлия_Днепр
03.09.18 10:46

Олена, подскажите, как рассчитать минималку, если работница из 12 месяцев начисления имела только за 4 месяца, из них за 2 месяца - неполно отработанные, т.к. выход из отпуска по уходу до 3х лет и ушла в отпуск по уходу до 6 лет

Відповісти
  • Федір
31.08.18 13:21

Олена, на мою думку це не правильно. Тому що ми вже обчислили середньоденну заробітну плату шляхом ділення нарахованої за 12 місяців зарплати. Потім помножили на 126 днів та отримали суму допомоги по вагітності. На виконання вимоги ч.2 ст. 26 ЗУ 1105 перевіряємо чи не менше розмір нашої допомоги розміру допомоги обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку. Тобто 3723 це не заробітна плата жінки (вона не мала цей заробіток), це гарантія держави вагітним жінкам. Тому 3723/30,44*126 є вірним.

Відповісти
  • Олена
31.08.18 14:02

Федір,здається зрозуміла, чого ви помиляєтесь: ви виходити із думки, що нам потрібно мінімальну гарантію визначати із середньомісячної зарплати, насправді у випадку цієї виплати від Фонду йде мова про середньоденну.

Відповісти
  • Олена
31.08.18 13:32

Федір,тут не йде мова про вашу чи мою думку. Є ж постанова КМУ 1266, там чітко прописано, коли потрібно ділити на 30,44. Я вище навела випадки, коли це правильно, а коли ні.

Відповісти
  • Федір
10.09.18 13:27

Олена, 07.09.18 вийшло нове роз'яснення ФСС. Цитую: Мінімальна гарантія розміру допомоги по вагітності та пологах

Якщо сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць є меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку, застрахованій особі нараховується допомога по вагітності та пологах, виходячи із встановленої мінімальної заробітної плати: (Х / 30,44) • У, де Х – мінімальна заробітна плата, встановлена на час настання страхового випадку, У – тривалість листка непрацездатності по вагітності та пологах у днях.

Відповісти
  • Федір
03.09.18 13:17

Олена, але в постанові КМУ 1266 також не прописано що потрібно враховувати мін.зарплату всі 12 місяців та ділити на 365. А якщо працівниця працює лише 5 місяців? До чого тут календарний рік для розрахунку. Або якщо високосний рік, то потрібно ділити на 366 днів? Тому альтернативи 30,44 немає.

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
31.08.18 10:39

(3723 грн (заработная плата застрахованного лица) * 12 месяцев)/365 календарных дней * 126 календарных дней (продолжительность больничного) = сумма пособия по беременности и родам от ФССУ составит 15 422,40 грн.
Интересненько...
Ранее писали, что: МЗП в день (или МЗП / 30,44). МЗП — на момент наступления страхового случая; другими словами: 3723/30,44=122,31. 122,31*126=15411,06 грн. Разница есть: 15 422,40 грн или 15411,06 грн? Какая циферка правильная и почему ФСС так часто меняет своё мнение?

Відповісти
  • ^^^
31.08.18 10:57

Сомневающийся Sкептиk, у меня была ситуация, когда я начислила больничный и не сделала проверку, ФСС доначислил по принципу 3723 / 30,44 = 122,31  122,31*126=15411,06. Это было весной текущего года.

Відповісти
  • ^^^
31.08.18 10:57

Сомневающийся Sкептиk, у меня была ситуация, когда я начислила больничный и не сделала проверку, ФСС доначислил по принципу 3723 / 30,44 = 122,31  122,31*126=15411,06. Это было весной текущего года.

Відповісти
  • Олена
31.08.18 12:57

^^^, значит на момент рассчета у нее не было за все 12 месяцев зарплаты, а только за 3 месяца, например. Если бы были для рассчета все 12 месяцев, считали бы как в примере в этой статье.

Відповісти
  • Анатольєвна
31.08.18 11:34

Моя невістка (ФОП) отримала 15411,06 лікарняний з 05.07.18р.

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
31.08.18 11:55

Спасибо ответившим, но мой вопрос был скорее риторическим :)
Я сам делал начисления  беременным15411,06 грн

Відповісти
  • Олена
31.08.18 12:59

Сомневающийся Sкептиk, чего мудрить, есть постановление КМУ 1266, там очень четко. на 30.44 надо делить только в отдельных случаях. Если у вас беременная все 12 последних месяцев работала и получала минималку, то надо не на 30.44 делить, а делать как в примере выше.

Відповісти
  • бух
31.08.18 16:22

І дійсно, чому однозначно 365 днів???
 При обчисленні не враховуємо дні, на які припадає дія поважних причин, перелічених у п. 3 Порядку № 1266. Це:
   
   — тимчасова непрацездатність;
   
   — відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
   
   — відпустка для догляду за дитиною до 3 або до 6 років;
   
   — відпустка без збереження заробітної плати, надана згідно із законом.
https://buhgalter911.com/news/news-612369.html

Відповісти
  • V
31.08.18 16:51

бух,хто сказав що однозначно?
зрозуміло, що поважні причини без заробітку виключаємо. Прописні істини. Тут же загальний приклад, чи ви хочете щоб вам один приклад замінив порядок на кілька аркушів?

Відповісти
  • Анна
31.08.18 17:22

А разве из 365 дней не нужно отнимать календарные праздники?

Відповісти
  • ива
31.08.18 21:44

Кто сталкивался с такой ситуацией, если у работника основное место работы есть и совместительство еще 4 места работы, зарплата начислялась на всех местах по 4000грн. на протяжении 12 месяцев, болезней и не выходов не было, имеет ли он право получить декретные на всех местах работы, и есть ли  максимальная сумма выплаты свыше которой запрещено выплачивать????? Или он на каждом месте работы получит декретные из расчета своей заработной платы с которой уплачен ЕСВ???

Відповісти
  • Федір
03.09.18 13:20

ива, пункт 30 Порядка 1266 - ответ на Ваш вопрос.

Відповісти
  • Марина
01.09.18 22:05

Здравствуйте! А для неработающих 25% так и осталось?

Відповісти
  • Римма
01.09.18 22:27

Как месяц на роботе подала документы на декрет а они евр не хотят оформлять козлы 

Відповісти
  • Богдан
01.09.18 22:37

А для студентів на стаціонарі яка сумма декретних? 

Відповісти
  • Юлія_Київ
11.09.18 13:17

Альо, ФОНД консультируйте нормально!!!!

Відповісти