Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.09.18
29384 37 Друкувати

Розпорядження КМУ від 5 вересня 2018 р. - з жовтня бізнес зазнає комплексних перевірок з питань праці

Прикриваючись благими намірами, такими як захист трудових прав працюючих осіб та посилення дисципліни сплати ЄСВ уряд ініціює чергову хвилю тиску на бізнес. «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» - саме так називається розпорядження, прийняте Кабміном на засіданні 5 вересня 2018 року. Згідно з ним, вже менш ніж через місяць, а саме з 5 жовтня, розпочнуться комплексні перевірки підприємців з метою «детінізації ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками».

Виявляти порушників доручили Державній службі з питань праці, податкової, Пенсійному Фонду, іншим центральним органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування і навіть Національної поліції України. Окрім того, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади доручається переглянути власні нормативно-правові акти та внести в них зміни з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками при реалізації наданих повноважень.

Також, центральним органам влади доручено щомісяця до 10-го числа подавати в Держслужбу з питань праці інформацію про проведену роботу для подальшого узагальнення та передачі в Кабмін.

Розпорядження передбачає, що протягом місяця з дня його прийняття і до початку проведення перевірок перераховані вище органи повинні будуть проводити інформаційно-роз'яснювальну кампанію про заплановані заходи і про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

Скільки державі буде коштувати проведення такої «роз'яснювальної роботи» - питання, звичайно, риторичне.

І так, першими під підозру потрапляють підприємства з мінімізацією кількості працюючих і фонду оплати праці.

 Тобто при виборі об'єкта перевірки контролюючі органи будуть враховувати вид і обсяг діяльності підприємства, чи було розширення діяльності, який валовий дохід, кількість площ оброблюваних сільгоспугідь, кількість ліцензій, касових апаратів тощо. Також під підозру потраплять суб'єкти господарювання, у яких всі робітники постійно оформлені на мінімальну заробітну плату, оскільки уряд вже давно вимагає від підприємців офіційної виплати працівникам не «мінімалки», а середньої заробітної плати по Україні.

Зацікавлять перевіряючих також підприємці, які укладають цивільно-правові договори з працівниками або працюють в умовах неповної зайнятості.

На підставі акта перевірки Держпраці або акта документальної виїзної перевірки податкової, в ході якої виявлено порушення законодавства про працю, на юридичну особу або фізичну особу-підприємця накладаються штрафи, розміри яких вражають.

Так, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного соціального внеску та податків - 111 690 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, більш ніж за один місяць або виплата їх не в повному обсязі - 11 169 грн.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, несплата за роботу в нічний час, роботу у вихідний або святковий день, понаднормову роботу та ін.) – 37 230 грн. за кожного працівника.

Недопуск до проведення перевірки або створення перешкод у її проведенні - 11 169 грн.

Недопуск до проведення перевірки з питань виявлення таких порушень, як: фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві; виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків - 372 300 грн.

Не сплачений добровільно штраф стягується в примусовому порядку органами виконавчої служби.

Безумовно, держава повинна боротися з порушенням трудових прав людини і стежити за дотриманням роботодавцями норм трудового законодавства. Але при цьому для бізнесу повинні створюватися відповідні умови, які стимулювали б його до належного оформлення трудових відносин з працівниками, а не тільки залякування величезними штрафами. Накладення таких непомірних санкцій є нічим іншим як тиском на підприємців. Для представників малого та середнього бізнесу стягнення цих сум може призвести до припинення їх комерційної діяльності взагалі. Тому, з урахуванням майбутніх комплексних перевірок, в першу чергу необхідно провести аудит правильності та повноти оформлення трудових відносин у Вашій організації, а також забезпечити себе кваліфікованою юридичною допомогою.

Грицик Віталій Іванович, адвокат, керуючий партнер АО "КФ "ДОМІНАНТА"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 2017
13.09.18 07:29

Читаю про все эти "кошмаровые" штрафы и все чаще приходит мысль: давайте сразу расстрел для руководителя и пожизненное для бухгалтера. 

Відповісти
  • ирина
04.10.18 11:54

вставай страна огромная 

Відповісти
  • хаха
13.09.18 16:06

2017, зачем так жестоко? лучше как в старину, на принудительные работы во благо общества, до конца жизни

Відповісти
  • buh
13.09.18 11:00

2017, не подсказывайте им!!

Відповісти
  • лллл
13.09.18 09:51

И вообще есть ли смысл работать, если заказчики не вовремя расплачиваются и тем самым за собой тянут не своевременную выплату з/п???!! Никто и слушать твои объяснения не будет, есть срок зп/аванс и все... а то что нет возможности выплатить вовремя, все получай фашист гранату. Штрафы драконовские

Відповісти
  • хаха
13.09.18 16:08

лллл, вот-вот, откуда бабло брать для регулярных выплат, если бизнес не может работать по одному желанию чиновника!

Відповісти
  • Ігор
13.09.18 09:58

Порядні вже давно перевели працівників на офіційно. А гопніки-рідні посадовців та депутатів різних рівнів тому і успішні, що не звикли виконувати будь-яке законодавство.

Відповісти
  • хаха
13.09.18 16:08

Ігор, хватит троллить и писать глупости.

Відповісти
  • Олена
13.09.18 10:51

Ігор, ви перелік претензій цих шизофреників бачили? Особлива увага тим, хто працює неповний час. Ну я наприклад працюю неповний час. Мені це зручно і мого матеріального становища ніяк не зачіпає. Це моє конституційне право - обирати форму зайнятості. Виходить, не маю права обирати? У нас що, кріпацтво?

Відповісти
  • хаха
13.09.18 16:09

Олена, по мнению Ігоря, вы дочь депутата, олигарха или др. чиновника и все проблемы с коррупцией и тупостью наших законов из-за вас одной.

Відповісти
  • Ігор
13.09.18 12:03

Олена, коли в готелях та стоянках за 24 години 200грн. що це? Вас за неповний час хтось покарав? Ні. Розіп'яті, як Ісус, 3 річні ФОПіки фошыздамы-контролерами це пропаганта тих, хто має 50 віджатих магазинів та майже безкоштовну працю.

Відповісти
  • хаха
13.09.18 16:10

Ігор, трололо, иди уже на обед сходи, а то надоели твои идиотизмы

Відповісти
  • Олена
13.09.18 13:37

Ігор, не бачу сенсу с вами розмовляти, ви окрім себе нікого не чуєте.

Відповісти
  • Марийка
13.09.18 10:29

А мне интересно, а план проверок будет где-то опубликован? или опять, снова-здорово "вы еще дышите?, тогда мы идем к вам"?

Відповісти
  • ННД
13.09.18 22:40

Марийка, хто ж такі плани публікує? Без попередження, в будь-який час дня і ночі.

Відповісти
  • АлександрСС
13.09.18 10:36

Предлагаю социалисту Гройсману сразу запретить весь частный бизнес, и начать строить коммунизм. Вообщето сначало создаются условия для развития бизнеса потом вводятся драконовские меры, а не наоборот.

Відповісти
  • Ксюша
13.09.18 10:57

АлександрСС, Так выборы ж на носу. А там смотри и Ваше предложение вступит в силу

Відповісти
  • хаха
13.09.18 16:11

Ксюша,

Відповісти
  • Любитель
13.09.18 10:54

Прикольные повороты у Кабмина... то мараторий на проверки и реформа ДФС, то мы вам покажем ((кузькину мать)). Мечутся как ср...й бык по ярмарке, вернее как пауки в банке. Да не нравится как мы ведем бизнес в таких условиях, (курс валюты, банки, законодательство, суды), постройте госпредприятия, и обеспечьте занятость населения самостоятельно!!! Мониторить они собрались... самые огромные долги по зарплате и налогам у ихних же монополий и госпредприятий.

Відповісти
  • Елена
13.09.18 10:54

Опять игра слов. Штрафы за недопуск к проверке, а они свои визиты называют не проверкой, а инспекционным посещением, не  требующим наличия направления на проверку, регистрации в журнале проверок предприятия. В другой ветке ролик выложили, это они и с октября вот так тупо в каждую открытую дверь с вывеской будут заходить?

Відповісти
  • економіст
13.09.18 11:03

В ринковій економіці управляти адміністративними методами малоефективно.Ось уже довший час діють драконівські штрафи -а результат мінімальний. Ефективними в ринковій економіці можуть бути тільки економічні важелі направлені на стимулах. В даному випадку принаймі Роботодавець повинен бути зацікавлений в детінізації зарплати ,Для цього потрібно 1)Замінити нарахування на зарлату .утриманням з зарлати(щоб працівник не страждав збільшити нарахування зарплати) 2) Замінити податкового агента з Роботодавця на утримувача зарплати 3) На частину задекларованої Роботодавцем зарплати працівникам (форма 1-дф) зменшувати базу обкладання податків Роботодавця ,що приведе до стимулювання афішування зарплати.

Відповісти
  • хаха
13.09.18 16:15

економіст, "посмотрим как вы запоете, когда мы еще и домой к вам придем!" - вот мышление людей подобных гройсману и ко.

Відповісти
  • НН
13.09.18 11:19

да плевать им не неоформленных работников и их судьбы, цель одна - выписать и получить штраф, и как можно больше

Відповісти
  • ...
13.09.18 11:35

Любой честный по оборотам ФОП 2-ю группу торговля с наемными можно расстреливать сразу. Не тянут они платить налоги со средней зарплаты по палате физически. 

Відповісти
  • Ігор
13.09.18 11:56

Ніхто нікого не примушує наймати працівників, дорого працюй сам.

Відповісти
  • хаха
13.09.18 16:17

Ігор, спасибо, что проинструктировали блаженный вы наш! А то мы ж не знаем. Глупые мы ... холопы!
КЛАНЯЕМСЯ И ПРОСИМ ЕЩЕ БОЛЬШЕ ВАШИХ СОВЕТОВ!

Відповісти
  • грустьпечальтоска
13.09.18 15:41

Ігор,читаю вас и не понимаю, вы вообще нормальный? Что вы пытаетесь оправдать? Что в нашей якобы демократии творится полный безпредел и наглое вымогательство? Что за арифметическую ошибку (да блин, все мы люди!!!!) меня тупо оштрафуют в лучшем случае на минималку? И не надо мне рассказывать про заботу о простых работниках, тупо отжим бабок, а на нас им плеать с самой высокой горки. Такого кошмарова как творится в постмайдановские времена никогда не было, страна в бездну катится, а они последнее отобрать готовы. Твари!!!!!!

Відповісти
  • хаха
13.09.18 16:20

грустьпечальтоска, я понял кто такой Ігор, это Гройсман им прикидывается!

Відповісти
  • Люся
13.09.18 17:31

Игорь,ЩИРО  ВАС запрошую к нам в прифронтовой город,где стоит вся промышленность!Покажите нам бездарям и лентяям как надо работать , что бы выжить в маленьком городе,где нет работы и малый бизнес  еле дышит, ФОП сам стоит за прилавком! Може ми чогось не торопаємо в цьому житі?І тоді всі будут оформлені та платитимуть усі податки. 

Відповісти
  • Ігор
14.09.18 10:29

Люся, дякую за запрошення. Якщо ФОП сам стоїть за прилавком, честь Вам/Йому і хвала. Вам нічого не загрожує і таких я і вітаю. Вами маніпулюють, лякають і використовують ті жлоби, які обкрадають своїх працівників. Не бійтесь і працюйте собі спокійно - нема найманих - нема перевірок. Єдине, що вам загрожує, це віджатіє бізнесу тими "сетєвіками".

Відповісти
  • SHADOW
13.09.18 20:01

да что Вы все на Игоря накинулись?. может он одинок и ему не с кем поговорить. а тут вот сколько внимания ему оказывают. надо понять и простить

Відповісти
  • Татиана
13.09.18 20:56

У меня тоже  сложилось впечатление, что  этот  Ігор  и не  предприниматель,  и не  руководитель, и не бухгалтер,   может  и не
работает  нигде  на  данный  момент (  столько  комментов строчит),
может  обижен  на  кого-то...

Відповісти
  • SHADOW
13.09.18 20:02

Відповісти
  • Del.Fin
14.09.18 01:39

Игорь не Гройсман, Игорь - министр соцполитики Рева))) Чувствуется рука бывшего политработника...

Відповісти
  • Галина
21.09.18 10:38

А когда сосед соседу или кум куму решили в чем то помочь, тоже государству отстегивать для латания дыр в бюджете? И по поводу возможности проведения проверок местными органами самоуправления? Кто конкретно имеет такие полномочия? Уборщица, секретарь, бухгалтер или все скопом? Ну теперь у них появиться еще один  козырь,чтобы творить что захотят! Жирный плюс к нынешнему безпределу который твориться на местах. Вы бы лучше там поискали источник доходов. И денег столько, что долг МВФ можно погасить и вместо ненависти от народа одна благодарность
 Или тогда оскудеет рука дающего наверх? Ведь сейчас они ничего не бояться благодаря вами же принятыми законам. Все бюджетные деньги прямиком в карманы в виде неограниченных премий ,материальной помощи, помощи на оздоровление и через проведение каких либо работ на которые списываются космические суммы. А оформление через центр занятости рабочих на благоустройство, которое не проводится. И так можно продолжать еще долго. Вот где " деньжищи", но вам это не интересно, потому что это ваша кормушка.

Відповісти
  • Юра
27.09.18 13:26

Непонятно ещё и КТО конкретно будет проверять. Из текста выходит что любой сержант Петров может по распоряжению начальника милиции своего района зайти и проверить всё ли на предприятии нормально в плане трудового законодательства. А с чего бы этот петров вообще знал это трудовое законодательство? Он может и писать и читать не умеет толком не то что в вопросах труда разбираться.Распоряжение КМУ вилами писали по воде

Відповісти
  • Офигевающий по нищенский
04.10.18 16:47

УУУУУх теперь заживем с не обосновано большими штрафами и проверки не компетентных посадовых осиб, СЛАВА УКРАИНЕ, до этого нормально все было , теперь жалею что Янукович ушел!

Відповісти