Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.12.18
239838 51 Друкувати

ДФС наводить приклади заповнення РК до ПН

Нагадуємо, з 1 грудня 2018 року реєстрація ПН та РК здійснюється за новими формами незалежно від дати складання таких податкових накладних та розрахунків коригування.

ДФС надала приклади заповнення розрахунку коригування. 

Про складання податкової накладної та розрахунку коригування читайте в наших матеріалах:
ДФС прокоментувала оновлення до форм ПН/РК і Порядку їх заповнення
Заповнюємо ПН і РК за новими формами
Оновлено форму податкової накладної   
На что обратить внимание при составлении РК к НН по новой форме

За матеріалами ГУ ДФС у Черкаській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Mariya A.
06.12.18 08:34

Выглядит очень инвестиционно привлекательно!
Коды 303 и 304 - просто апофеоз и величайшее достижение человеческого разума!
Мышиная возня! ((((((((((

Відповісти
  • hela
06.12.18 08:44

По-моему, Сумма НДС 6 знаков после зпт выглядит еще более инвестиционно привлекательно. Прям вот облегчает переход на МСФО - суммовые показатели с точностью до 0.0001 коп.

Відповісти
  • Ольга
06.12.18 08:49

Я відправила на реєстрацію РК на помилкову ПН (перша ПН була складена з неправильною сумою, потім сторнуючий РК і друга ПН з правильною сумою). Заповнила всі поля, як в прикладі. Отримала відмову: Документ не може бути прийнятий - Зміст розділу А складеної повторно податкової накладної від 28.02.2017, № '18' не збігається із змістом розділу А податкової накладної із реквізитами розділу "Інформаційні дані щодо складеної та зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної". Виходить, що виправити можна тільки ПН, складені повторно на однакові суми. 

Відповісти
  • Ия
06.12.18 09:18

Ольга,  в прикладі йдеться мова про ПН, які помилково виписані двічі на одну операцію на одного контраагента. Щоб йому не відправляти мінусовий РК і не чекати від нього реєстрацію такого РК, то можна виправити самому.Я так зрозуміла. А ваші помилки виправляються за старими правилами.

Відповісти
  • Ксюша
06.12.18 10:48

Ия, Если выписалось две налоговые накладные на одну и ту же операцию , номер налоговой будет разный.  Сомневаюсь что можно зарегистрировать самому. Более того после консультаций письменных и словесных что если выписана налоговая ошибочно , не включать в декларацию,  позвонил инспектор по НДС и сказал у нее свои правила и что я должна включить потому что она была зарегистрирована.  И все доводы что есть по этому всему письма для нее оказалось не считается.

Відповісти
  • Валентина
06.12.18 09:43

Ия,если в один день выписали и зарегистрировали на одного контрагента несколько одинаковых НН (только номера разные, все остальное совпадает), то РК с причиной невыдачи "20" все равно регистрирует ПОКУПАТЕЛь (т.к. он на "-").

Відповісти
  • Ия
06.12.18 09:12

Як виправити помилкову накладну, складену та зареєстровану на не того контраагента (помилились назви та іпн дуже подібні)? Видно що ніяк не можна виправити. Правильну ПН зареєстрували , в дек-ції все виправили, а помилкова ПН з'їла рег.суму і відновити її можна тільки через РК на помилкового контрагента. А той помилковий контраагент "сидить в підпіллі" і ніяк немає з ним зв'язку. РК мінусовий на  нього виписали, відіслали, а він нічого не реєструє. 
Про це ніхно не подбав. А більш за все треба було і про таку ситуацію подбати.

Відповісти
  • Кет
08.12.18 18:19

Ия,РК із зміною заголовоної частини ПН. І самі реєструєте в ЄРПН

Відповісти
  • Ольга
23.12.18 16:26

Кет, вы пробовали так регистрировать? Проходит?
http://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques
Коротка:
     Виправлення помилки, допущеної в індивідуальному податковому номері (далі – ІПН) покупця податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється наступним чином:
     1) продавець повинен скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної з урахуванням таких особливостей:
     у заголовній частині зазначаються дані із заголовної частини податкової накладної з помилкою (тобто з помилковим ІПН), а в табличній частині зазначається зі знаком «-» обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, що були зазначені в податковій накладній;
     у полі «Дата складання» зазначається «поточна» дата, тобто дата, на яку було виявлено помилку у ІПН покупця;
     2) такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН платником податку, чий «невірний» ІПН, був зазначений у графі «ІПН покупця» податкової накладної, до якої складається такий розрахунок коригування;
     3) продавець повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН другу податкову накладну із урахуванням таких особливостей:
     реквізити заголовної частини зазначаються без помилок, тобто у полі «ІПН покупця» зазначається правильний ІПН покупця;
     у полі «Дата складання» зазначається дата виникнення податкових зобов’язань продавця, тобто дата складання податкової накладної із «невірним» ІПН;
     такій податковій накладній присвоюється новий порядковий номер, відмінний від порядкового номера податкової накладної із «невірним» ІПН покупця;
     в табличній частині такої податкової накладної зазначаються обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, що були зазначені в податковій накладній із «невірним» ІПН.

Відповісти
  • Бухгалтер
06.12.18 09:24

Вопрос по услугам мы по прежнему пишем послуга без кода?

Відповісти
  • Наталія
06.12.18 10:51

Бухгалтер,Так, без коду

Відповісти
  • Ольга
06.12.18 10:01

Ия, в тому і справа, що на одну операцію на одного контрагента було виписано дві ПН, перша з яких на неправильну суму. Потім помилку "обнулила" через РК, який склала в наступному періоді, та зареєструвала нову ПН. Через це (різні періоди) з'явилась сума перевищення, яку я хотіла виправити.

Відповісти
  • Ксюша
06.12.18 10:32

Шедеврально. А главное ж все для бизнеса.  

Відповісти
  • Андрій
06.12.18 10:47

А чим не влаштовували старі розрухунки коригування до яких вже всі більш-менш звикли і пристосувались?

Відповісти
  • клава
06.12.18 11:54

Андрій, опять имитация деятельности по администрированию ндс, а на деле просрочки в регистрации (отклонения в регистрации) и штрафы

Відповісти
  • Ксюша
06.12.18 10:50

Андрій, Казна пустая. Пополнять надо.

Відповісти
  • Ирина Дяченко
06.12.18 10:59

Ситуация в следующем..впервые провтыкала первое событие.Выписала ПН 19.10,а нужно было 17.10..Налоговую зарегистрировала 19.10.Обнаружила ошибку 30.11.Зареристрировала правильную НН 30.11.а РК не успела.Сейчас нужно сделать РК,понимаю что нужно снять неправильную НН с кодом причины 301,тип причины 20 и без крестика.Но когда убираю крестик, Медок пишет ошибку.Подскажите,что делать?Где моя ошибка?

Відповісти
  • Таша
07.12.18 11:20

Ирина Дяченко, крестик не ставится над причиной "20", а там где "продавец" и "покупатель" ставится. Я вчера методом "тыка" так регила РК.

Відповісти
  • Света
06.12.18 11:59

Ирина Дяченко, составить минусовый РК на неверную НН без типа причины с условным кодом "103" и без заполнения гр.14 (т.к..НН, которая корректируется не содержала показатель НДС с шестью знаками)

Відповісти
  • клава
06.12.18 16:11

Света, у меня без ндс в 14 гр РК НЕ зарегистрировался, сразу отклонили. а  ндс поставила-зарегился. На гор линии говорили, что без ндс.

Відповісти
  • 3143
06.12.18 12:10

підскажіть як виписати податкову накладну при ліквідації ОЗ  що зазначити в номенклатурі обєкт придбаний до 2001 року

Відповісти
  • майя
06.12.18 13:12

гр.2.2.. кому понятна ее суть .. подскажите ,коллеги.!?.                             у меня возникает  розрах. коригування=0  на предоплату..традиционній в связи с привязкой к курсу валюти на день отгрузки-меняется цена..,раньше, кроме прич. -зміна номенклатури--с др. причинами не реєструвались ..а тут еще и появилась какая то 2,2.....

Відповісти
  • хунок разрахунковий
06.12.18 14:46

неужели нель было проще ,вот замутили. теперь мвф  точно  кредит  дасть.

Відповісти
  • Мила
06.12.18 16:21

ни одна корректировка с 01.12.2018 вообще не регистрируется, пишет, что  регистрация остановлена, согласно пп2.4, предоставить подтверждающие документы....", но при этом налоговые все регистриуются, у кого то есть еще похожая ситуация? не понимаю, что делать...

Відповісти
  • Бух
07.12.18 06:55

Мила, у вас блокировка. Нужно подавать документы, чтобы по решению комиссии вам разблокировали

Відповісти
  • КХМ
06.12.18 18:26

Кто-то может пояснить для чего группа корректировки? В примере для 2-х причин используется три группы. Это для отделения корректировок к каждой строке? Еще не понятно: мы сторнируем (меняем номенклатуру) 2 строчку и добавляем 5, сторнируем 3 добавляем 6 и 7. Разве по 2 и 3 группе не должны операции схлопнутся в ноль?

Відповісти
  • дина
07.12.18 12:14

коллеги,если измен. и цена и кол-во -какая причина=104 -зміна номенклатури?.. также что с группой.. НН ,кот корректир. сентябрьская-- ставлю группу В РК и с "-" и с"+"--одинаково гр.2.2=1.. відхилено-прич. дублюється значення поля"з/п податкової що кориг.. ...так НН -сент.. тогда не было гр.2.2

Відповісти
  • Tatka
07.12.18 13:54

Подскажите, пожалуйста. Выписала лишнюю итоговую НН , как мне убрать ее, если РК может выписывать только получатель, а у меня его, по сути, нет

Відповісти
  • Елена
07.12.18 17:25

Случайно зарегила налоговую 19.08 а должна была сделать 28.11. Протупила! Правильную сделала, а снять налоговую от 19.08 не могу! Под кодом 20 и 301 причиной и указанием данной правильной налоговой в информац части пишет, что нет превышения в данном периоде. Не снимает ни в августе ни в ноябре ни в декабре. На консультационной линии не дают вразцмительной консультации. Может кто то столкнулся?

Відповісти
  • Виктория
11.12.18 15:49

Елена,вчера на колл центре ДФС Украины сказали, что этот сервис ( регистрация РК с причиной "20") еще не запущен.

Відповісти
  • Tata
17.01.19 13:14

Виктория,вот так всегда, уже месяц прошёл, и всё не запущен... Что же делать, ждать запуска или платить задвоенный НДС пока не запустили?

Відповісти
  • lesya_777
12.12.18 11:58

А у меня с причиной "20" ещё и на "неплатника" и не регистрируют пишет Попередження - Розрахунок коригування містить від'ємну суму ПДВ (-131.67)Попередження - ІПН покупця має спеціальне значення (100000000000)Документ не може бути прийнятий - Порушено вимоги п. 192.1 ст. 192 ПКУ щодо визначення сторони, яка повинна здійснювати складання та/або направлення на реєстрацію РК.

Відповісти
  • Светлана Николаевна
10.07.19 15:04

lesya_777,Подскажите как решился ваш вопрос по регистрации РК

Відповісти
  • Марина
31.01.19 12:08

lesya_777, у меня такая же история. Ничего не поменялось у вас?

Відповісти
  • Tania
14.12.18 15:08

Уже раз 10 пыталась зарегистрировать РК  под кодом 20 с причиной 301, кинула скрины доков инспектору по НДС (все заполенено верно), звонила на гарячую линию (ответ - звоните позже), в квитанции пишет, что не выводит в "0". Но 2-2=0. Еще чуть-чуть подожду, что скажут инспектору в области, и буду отправлять жалобу на работу ДФС, хотя инспектор просит, не отправлять. Правильную НН зарегила, а иеперь платить задвоенный НДС?

Відповісти
  • Tata
17.01.19 13:11

Tania,скажите, пожалуйста, Вам удалось зарегистрировать свой РК? Столкнулась с той же проблемой - РК  под кодом 20 с причиной 301, приходит та же квитанция, что и Вам. Как в итоге решилась ситуация?

Відповісти
  • Татьяна
18.12.18 14:05

 Так и не поняла назначение и заполнение гр. 2.2 (группы корректировок)  в РК . Может кто-то объяснит доходчиво ?

Відповісти
  • Н...
09.01.19 14:12

підкажіть. мені, як покупцю прислали РК з від’ємною сумою, відправляю його на реєстрацію .його ВІДХИЛИЛИ З ТАКИМИ ПОМИЛКАМИ : "Документ не може бути прийнятий - Зміст розділу Б складеної повторно податкової накладної від 13.11.2018, № '**' не збігається із змістом розділу Б податкової накладної із реквізитами розділу "Інформаційні дані щодо складеної та зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової
накладної".
що треба виправити?

Відповісти
  • Наталия
22.02.19 12:38

Н...,не видела,что комментарий был написан давно)))

Відповісти
  • Наталия
22.02.19 12:38

Н...,Вам ничего не надо делать. Отправьте ее назад продавцу, пусть исправляет ошибки.

Відповісти
  • СВЕТЛАНА брагар
04.04.19 08:08

У меня проблема возникла в регистрации НН, не хватало лимита и я зарегистрировала на остаток лимита.Потом,через три недели сделала РК,ДФС приняла а покупатель не принимает.Хочет чтобы я сторнировала все и регистрировала по новой . сроки прошли ... как мне быть подскажите.

Відповісти
  • Людмила
11.04.19 15:19

Зареєструвала ПН як неплатнику ПДВ, виявилось, що ТОВ платник ПДВ. Що потрібно ставить в гр.2.1 та 2.2 ? І чи потрібно ставити тип причини 20?

Відповісти
  • Надежда
12.04.19 11:00

Для чого ті гроші 2.1.2.2 ? Я думаю,щоб довести бухгалтер до божевільні ! Вже бжюся 2 годин,неможузареєструвати рк

Відповісти
  • Елена
22.04.19 15:51

Подскажите пожалуйста, какой код причины ставить в додатке 2. ИНН верный, а название покупателя - нет

Відповісти
  • Людмила
05.09.19 16:24

Помогите разобраться, как быть... Только сейчас обнаружила, что зарегистрировала НН не датой первого события, т.е оплаты (27.06.19), а датой акта выполненных работ (30.06.19). Как мне теперь быть? Я так понимаю теперь светит штраф 40% от суммы НДС. Накладно выйдет, около 3500 грн ((. И покупатель не заметил, не знаю как НК показывал. Что теперь делать? Какой дальнейший план действий?

Відповісти
  • Елена
26.09.19 20:12

Людмила, здравствуйте! Помогите! У меня такая же проблема. Как Вы решили свою?

Відповісти
  • Анна
17.09.19 17:03

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, если я зарегистрировала расчет корректировку с неправильной датой. Как сделать РК на РК?
Я так понимаю, что все данные, я переношу с неправильной РК и изменяю только дату?

Відповісти
  • Викторя
11.12.19 12:03

Анна, как вы решили свою проблему. Помогите, есть такая же((

Відповісти
  • Сергей
28.10.19 17:12

Здравствуйте! Есть пример РК к АН  на неплательщика акциза при смене УКТЗЕД?

Відповісти
  • Светлана
06.05.20 11:55

Добрый день ! Подскажите , в марте месяце была составлена налоговая накладная с суммой ндс 7 % на сумму оплаты ( первое событие ). Так как в апреле вышла закон о не облагаемом на товар  7% НДС , была составлена РК с минусом и составлена новая НН без Ндс. Необходимо было уменьшить на сумму ндс, но девочка ошиблась и включила ндс в сумму новой НН . Как исправить ошибку ? Составить новую РК на уменьшение суммы ндс ?

Відповісти