Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


01.09.21
33400 31 Друкувати

Порядок розрахунку середньої зарплати знов змінюється

Нагадуємо, Постановою КМУ від 09 грудня 2020 року № 1213 було внесено зміни до Постанови від 08 лютого 1995 р. № 100 «Про затвердження Порядку обчислення середньоїзаробітної плати».

Пунктом 3 Порядку, зокрема передбачений механізм врахування премій та інших виплат, які виплачуються за два місяця або більш тривалий період, при обчисленні середньої зарплати.

Така ситуація створила труднощі для представників середнього і великого бізнесу, які мають велику кількість найманих працівників (кількість працівників може сягати десятків тисяч) щодо необхідності залучення додаткових ресурсів та невиправдано обтяжуючого адміністрування обрахунку середньої зарплати. Про це ми писали у матеріалі Середня зарплата і премії: винос мозку від Порядку № 100.

За результатами проведеного аналізу та з метою врегулювання цього питання, враховуючи пропозиції бізнесу, владою було прийнято рішення переглянути застосування норми пункту 3 Порядку.

Відповідну Постанову № 917 прийнято на засіданні Уряду сьогодні, 1 вересня 2021 року.  

Документом врегульовано порядок врахування премій, в тому числі за місяць, та інших стимулюючих виплат за підсумками роботи за певний період при обчисленні середньої заробітної плати врахувавши їх в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця їх нарахування.

Для цього до заробітку відповідних місяців періоду додається частина, яка визначається діленням суми премії або іншої стимулюючої виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період.

Крім того, працівникам, яким у період з 12 грудня 2020 р. обчислення середньої зарплати було здійснено відповідно до Порядку № 100 (діючого із 12 грудня 2020 року) без врахування нарахованих у цьому періоді премій та виплат за підсумками роботи за певний період, протягом трьох місяців після набрання чинності цією постановою буде здійснено перерахунок середньої заробітної плати з урахуванням пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого зазначеною постановою.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Олена
01.09.21 16:41

А перламутровые пуговицы?

Відповісти
  • Андрей
02.09.21 10:41

Олена, никогда такого не было и вот опять.       Или классическое: "Шо?? Опять??""

Відповісти
  • Ирис
01.09.21 17:12

больше всего понравилось "враховуючи пропозиції бізнесу". А бизнес предлагает убрать НДС, уберут 

Відповісти
  • Пять коппек
02.09.21 10:14

Ирис, дайте этот бизнес (который делает такие предложения) за горло подержать И хотелось бы знать по-фамильно этот бизнес !!!

Відповісти
  • Инна
01.09.21 18:39

Ирис, 44 % загального доходу Дербюджету від ПДВ. Хто його скасує...

Відповісти
  • Лілія
01.09.21 17:12

як казав мій дідусь: "щоб ви вср...лися і води гарячої не було!"

Відповісти
  • Ирис
01.09.21 17:13

Не поняла, постанова имеет обратную силу?

Відповісти
  • Ярослав
01.09.21 17:20

Пианисты блин.

Відповісти
  • Наталья
01.09.21 17:34

не хрен людям чем заняться, лучше бы экономикой занялись

Відповісти
  • Александр
01.09.21 21:29

Наталья,
Так они этим её и добивают, занимаются экономикой.
Либертарианцы 100 лет назад США довели до Великой депрессии. Полнейшее повторение того же сценария в Украине, включая золотые унитазы и вытряхивание всего что есть в карманах народа.  Это экономическая политика демократической партии США и Зелёнских.

Відповісти
  • Андрей
02.09.21 10:40

Александр, Если  вы еще не нашли виновного в своих проблемах  - значит еще вы не нашли себя. /цитата из инета/. ............................При чем тут дем.партия США ? В зеркало посмотрите!!!!

Відповісти
  • карма
02.09.21 11:21

Андрей, Александр  сказал правильно. умные люди это понимают. до чего они не прикасаются( богоизбранные ) все летит в  пропасть,

Відповісти
  • Світлана
02.09.21 09:34

Александр,"Атлант расправил плечи" - в реале :)

Відповісти
  • Тетяна
02.09.21 08:52

Не зрозуміла, а що змінилось?

Відповісти
  • Елена
02.09.21 11:03

Тетяна, я тоже об этом думаю. Премии всегда попадали в расчет средний, надбавки тоже. Просто может не все виды таких доплат? Но мне тяжело сказать какие не попадали....
В итоге, а что они изменили?

Відповісти
  • Тетяна
02.09.21 08:55

Враховуючи побажання бізнесу? Бізнес бажає спрощення, полегшення. Не розумію, в чому спрощення чи полегшення???

Відповісти
  • Світлана
02.09.21 09:03

А можно на примерах, а то понимают ли что написали

Відповісти
  • Елена
02.09.21 09:52

Редакция - да, поясните нам на пальцах, что изменилось. Мы с этими баранами уже устали голову ломать - догадываться, что они имеют в виду

Відповісти
  • Адмін
02.09.21 12:16

Елена, матеріал вже готується 

Відповісти
  • Ліза
02.09.21 09:59

Долбодятли. Ідіоти. Позорище. Самі розуміють, що написали? Уууу слів немає, одні мати.

Відповісти
  • Елена
02.09.21 11:00

Тут еще круче законопроект https://buhgalter911.com/uk/news/news-1060147.html
ВОТ: ...оплата праці працівників, що виконують роботу з високим рівнем нервово-емоційного та інтелектуального навантаження, в особливих природних географічних і геологічних умовах, умовах підвищеного ризику для здоров'я, може здійснюватися у підвищеному розмірі відповідно до норм законодавства, положень генеральної, галузевої (міжгалузевої) і територіальної угод, колективного договору.

Відповісти
  • Елена
02.09.21 12:28

Елена, Админы, почему изменили мою ссылку совсем на другую статью!??? Это не честно. Вы об этом не написали. Цитата "моей" ссылки ниже, у вас не слова нет об этом в той ссылки, которую ВЫ САМОСТОЯТЕЛЬНО изменили!???

Відповісти