Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.11.22
2517 1 Друкувати

Чи може помилка у Д2 декларації з ПДВ стати підставою для зменшення від'ємного значення?

Чи може контролюючий орган зменшити суму від’ємного значення, якщо за результатами перевірки виявлено помилку, допущену платником при заповненні додатка 2 (Д2) до декларації з ПДВ, яка вплинула/не вплинула на числові показники податкової декларації з ПДВ?

Згідно з п. 200.1 ПКУ сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

У разі якщо за результатами звітного (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов’язання, у платника формується від’ємне значення ПДВ звітного (податкового) періоду, яке відповідно до п. 200.4 ПКУ може бути, зокрема, зараховане до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Форма та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджені наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 (далі – Порядок № 21).

Підпунктом 5 п. 5 розд. V Порядку № 21, визначено, що сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 податкової декларації з ПДВ (далі – декларація)), відображається у рядку 21 декларації та переноситься до рядка 16.1 наступного звітного (податкового) періоду.

У складі податкової декларації подаються передбачені Порядком № 21 додатки (п. 9 розд. ІІІ Порядку № 21).

Сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, деталізується у додатку 2 до декларації «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду» (Д2) (далі – додаток 2).

При заповненні таблиці 1 додатка 2 враховується значення рядка 21 декларації. Графи таблиці 1 додатка 2 доцільно заповнювати у хронологічному порядку виникнення від’ємного значення, відображеного у графі 4 таблиці 1 додатка 2 починаючи із звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом.

Звітний (податковий період), у якому виникла сума від’ємного значення ПДВ вказується у графах 2 та 3 таблиці 1 додатка 2.

При цьому значення рядка «Усього» графи 4 додатка 2 повинно відповідати сумарному значенню рядка 21 декларації та залишку суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ станом на 1 липня 2015 року, на яку було збільшено значення реєстраційної суми та суму від’ємного значення, сформовану за результатами звітного (податкового) періоду за липень 2015 року/III квартал 2015 року.

Тобто, помилка, допущена у сумі від’ємного значення та/або періоді його виникнення, призводить до надання платником податку недостовірної інформації.

Відповідно до п.п. 54.3.2 ПКУ у разі, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать, зокрема, про заниження або завищення від’ємного значення суми ПДВ платника податків, контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити зменшення (збільшення) від’ємного значення суми ПДВ, передбачених ПКУ або іншим законодавством.

Отже, якщо за результатами перевірки, контролюючий орган виявляє помилку, допущену платником податків при заповненні додатка 2 (Д2) до декларації з ПДВ, яка свідчать про заниження або завищення від’ємного значення суми ПДВ платника податків, контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити зменшення (збільшення) від’ємного значення суми ПДВ.

За матеріалами Категорія 101.26 "ЗІР"
Коментарі
  • Бух
23.11.22 07:59

Не зовсім зрозуміла відповідь. Якщо декларація вірна, а в додатку помилка (арифметична, логічна, у бухгалтера рука трялась), то що має зробити ДПС? Перевірити  додаток на підставі реальних даних і потім визначати зобов'язання, чи ДПС відразу вважає дані додатка істиною і через те, що у бухгалтера тряслась рука збільшить зобов'язання?

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам