Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


25.04.23
13471 23 Друкувати

Мінфін оновив форми об'єднаної звітності

Мінфін наказом від 02.03.2023 р. № 113 вніс зміни до форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску та Порядку його заповнення та подання податковими агентами.

В новій редакції викладено форми:

- Податкового розрахунку;

- Додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам»;

- Додаток 3 «Відомості про осіб, які проходять строкову військову службу»;

- Додаток 4 ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору»;

- Додаток 6 «Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства».

З'явиться графа 26 "Ознака наявності трудового договору з нефіксованим робочим часом (1 - так, 0 - ні)" , яка встановлюється відповідно до ст. 211 глави III КЗпП. Ознака "1" проставляється у разі, якщо працівник виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, ознака "0" - якщо до працівника не застосовуються умови ст. 211 глави III КЗпП.

Наказ № 113 набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Як і раніше, звітність будемо подавати щоквартально. Проте, Рада вже підтримала у першому читанні законопроєкт, який запровадить щомісячний період звітування. Також СБУ наполягає на переведенні платників на щомісячне звітування. Чому це важливо та до чого тут СБУ, читайте за посиланням.

Докладніше щодо подання зазначеного звіту дивиться за посиланням.

За матеріалами Buhgalter.com.ua

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталья
25.04.23 16:43

Он уже опубликован? Сдавать сейчас можно по старой форме или уже по новой?

Відповісти
  • Сергій
26.04.23 09:05

Наталья, конечно по старой

Відповісти
  • Елена
25.04.23 17:29

Это любимый отчет у ПФУ, Минфина, ДПИ, и даже СБУ....
Как же вы нам дороги, гос.иждивенцы...

Відповісти
  • Світлана
25.04.23 18:31

невже так важко було добавити : - Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Станом на 25.04.2023 р. не опублікований.

Відповісти
  • Сонечка
28.04.23 12:46

Світлана,так в цьому ж вся інтрига публікації
😏

Відповісти
  • Татьяна
25.04.23 23:13

а то мы уже заскучали. Ой спасибо 

Відповісти
  • Ен
26.04.23 09:16

Заявку на ЛН по вагітності і пологам не прийнято. Пояснення: "Заповніть коментар по відхиленням, додайте сканований розрахунок, або здайте квартальний звіт". Термін подачі - 9.05. ще не настав. Довідкові робити нікому -подвійна праця. Роботодавцю вона не потрібна і оплачувати її не буде. Працівників - не одна тисяча. Щомісячна ДФ - кілька сот партнерів ФОП та ФО. Треба дати інформацію про виплати та нарахування. Нарахавання - на підставі первинки. І ці часові та облікові пазли повинні стикуватися............

Відповісти
  • Галина
26.04.23 10:17

Ен, нарахування ФОПу не по первинки, це придумки ДПІ, нараховувати суму яку виплатили, в Порядке нема що нарахування ФОпу, нема утримання ПДФО. А ФО нарахування по первинці тому що треба сплатити ПДФО до 30 числа незалежно коли дохід виплатили ФО

Відповісти
  • Ен
26.04.23 11:08

Галина,
Так, можна за бух.довідкою. Але її теж треба скласти та провести до обліку в прийнятний термін.
В ДФ - за інструкцією - не тільки виплачено, а й нараховано. Ну то й що, що немає ПДФО, ВЗ. Звітність має бути достовірною. І коли цей аргумент доводить ДПС, мені нічим їй заперечити. І подала уточнені з нарахуванням доходів. Штрафів не було - не змінилася сума сума податків. Працювати за принципом -"не перевірять, тому можна не робити" - чим тоді ми відмінні від них?

Відповісти
  • Хах
26.04.23 09:32

"Рада підтримала щомісячне звітування"! А бухгалтера повинні жити на роботі, без відпусток і лікарняних, клепаючи ці звіти щомісяця? Тій раді байдуже, що підтримати, хтось вирішить, що на бухгалтерів роги треба одягнути - підтримають! Навіщо це все було робити, чіпати ті звіти, а тепер знову повертатися назад! Хто керує країною? Розумово відсталі? Сто раз пожалкували, що не виїхали.

Відповісти
  • Елена
26.04.23 11:21

Хах, забыли добавить, что не просто жить на работе, а еще и под шахедами... Час назад над нами пролетел, сирена заиграла спустя 10 минут после дрона....

Відповісти
  • Наталія
26.04.23 10:22

Хах,так виїзжайте, хто вас тримає 

Відповісти
  • бурундук
26.04.23 10:36

Наталія,не посылайте, а то вас пошлют

Відповісти
  • Наталія
26.04.23 10:51

бурундук,попробуй

Відповісти
  • Наталія
26.04.23 10:54

С..а, выезжайте, для  вас граница  открыта, кому  закрыта - покупают статусы.  Украина- лучшая, кто  пожил в  Европе, тот  это понял . И если у нас дебильные  законы, то с ними надо бороться, а не  херить свою страну. Я была  там, и вернулась,  и ненавижу, когда  обсерают Украину   

Відповісти
  • Елена
26.04.23 11:26

Наталія, так все в твоих руках тоже! Ты же гражданка Украины? Тем более бухгалтер, вот твоя цитата: "если у нас дебильные  законы, то с ними надо бороться" - организуй митинг, создай петицию, - обещаю поддержать, думаю другие тоже поддержат!!!
А посылать людей уезжать, то простите меня, это не ваше дело! У всех разные есть причины, и "уездка" - не освободит от работы даже по удаленке....

Відповісти
  • Ен
26.04.23 12:26

Елена,
ПФУ вже сам складає своєрідну петицію: просить у заявках по ЛН в першій-же людині зазначити причину відхилень "Іншу" - не поданий Об'єднаний звіт за попередній квартал. 

Відповісти
  • Хах
26.04.23 11:12

Наталія, іди до бісової матері. І читати навчися. Де ти вичитало, що я обсираю Україну? Іди голову полікуй.

Відповісти
  • Елена
26.04.23 12:11

"нефіксований робочий час" как понимать, в главе 3 КЗпП Украины ст. 211 я не вижу?

Відповісти
  • Марина
26.04.23 14:13

Елена, ст.21-1

Відповісти
  • Елена
26.04.23 16:05

Спасибо, но я её тоже не нашла

Відповісти
  • Алена
26.04.23 19:03

Да уж, как любим мы срачи, уважайте себя. Это всего лишь отчет. Админ, пожалуйста допишите по какой форме сейчас сдавать, набирать в ручную а численность больше сотни

Відповісти
  • Olken
26.04.23 19:15

В настоящее время подавать надо по старой форме.

Відповісти