Сайт для бухгалтерів №1 в Україні
Чат 911

Отримуйте
новини поштою!


13.07.23
30496 19 Друкувати

Нова форма авансового звіту набрала чинності

Євген Токарев, Головний редактор порталу buhgalter.com.ua.

На сайті Міністерства фінансів оприлюднено Наказ Мінфіну від 09.05.2023 р. № 239 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 вересня 2015 року № 841».

Наказ прийнято  з метою приведення наказу Мінфіну від 28.09.2015 р. № 841 (у редакції наказу Мінфіну від 10.03.2016 р. № 350) у відповідність до норм Закону України від 12.01.2023 р. № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг».

Наказом затверджена удосконалена форма Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, в частині розширення можливостей використання різних видів підпису (підписання власноруч або з використанням електронного цифрового підпису відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги»).

Нагадаємо, що зміни потрібні у зв’язку із оновленням п. 170.9 ПКУ, яке було запроваджено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» від 12.01.2023 р. № 2888-ІХ.

Законом № 2888, зокрема, оновлено п.п. 170.9.4 ПКУ, яким тепер передбачено заповнення звіту про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт.  Цей документ складають та подають платники податку (у паперовій або електронній формі) за формою, встановленою Мінфіном, у разі:

а) наявності оподатковуваного доходу з метою розрахунку суми податку;

б) використання платником податку готівки понад суму добових витрат (включаючи отриману із застосуванням платіжних інструментів).

Також законодавчими змінами передбачено, якщо під час відрядження або виконання окремих цивільно-правових дій платник податку застосував платіжні інструменти, включаючи корпоративні (бізнесові) платіжні інструменти або особисті платіжні інструменти, чи їх реквізити для розрахунків у безготівковій формі та/або для отримання готівки в межах суми добових витрат та за відсутності оподатковуваного доходу, звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, не складають і не подають.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Опубліковано Офіційний вісник України, 13.07.2023, № 61

Більш детально про нову форму читайте у нашому матеріалі Нова форма авансового звіту: що змінилося .

Форма Звіту про використання коштів / електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт

Коментарі
  • Emili
26.06.23 13:29

Хорошо! как в бух базе закрывать проводки? например, сотрудник использует корпоративные деньги (платежное поручение исх.), приносит чеки. Как в оборотке всё это закрывать без док-та Авансовый отчет?

Відповісти
  • Елена
26.06.23 16:45

По факту у нас командировка продлевалась 5 раз. Пять раз перечисляли авансом суточные. Строк только три для авансовых платежей....
В общем занимаются там наверху фигней, задолбали их улучшения... Пусть на фронт идут, может там от них польза будет

Відповісти
  • Валентина
27.06.23 08:02

При таких "покращеннях " завжди виникає питання : що від цього покращиться в країні ? закінчиться війна . підвищаться зарплати та пенсії, ціни перестануть лізти щоденно вгору ? Що в біса буде краще ? тільки одне покращиться - побільшає карман і апетити у перевіряючих😡😡Задовбали.

Відповісти
  • Алла
27.06.23 09:03

Ура-а-а...!

Відповісти
  • Елена
27.06.23 09:41

Замечательно! Ну и как теперь ,действительно, без авансового отчета, проводить покупки на хоз. нужды и командировки оформлять? Бараны 

Відповісти
  • Наталия
27.06.23 09:53

Нічого змінювати не буду. Мені зручніше зі звітами. Це те ж саме, що і з подорожніми листами, відмінили але всі користуються.

Відповісти
  • Дмитро
27.06.23 10:41

Чудово, це ж прорив у обліку, покращення/спрощення!!! Це те, чого вимогають від влади!!! (Сарказм, фля...)

Відповісти
  • Елена
27.06.23 11:04

А по мне, так очень хорошо. Не нужно оформлять бесконечные авансовые отчеты, когда оплаты видно в банковской выписке. А оприходование чего-либо проводить по чекам, как по накладным или актам..

Відповісти
  • Emili
27.06.23 11:43

Елена, а суточные выплаты каким документом рекомендуете закрывать?

Відповісти
  • Инна
27.06.23 12:39

Emili,я роблю авансові звіти в 1с але не роздруковую так проводки закриваються по добових.

Відповісти
  • Emili
27.06.23 14:40

Инна, та я отож так само як і Ви роблю, та не розумію...коли перевірка почне питання ставити, типу де ваші Авансові чи ще щось :(

Відповісти
  • Ирина
27.06.23 12:16

Emili, мабуть платіжним доручення

Відповісти
  • Yurek
14.07.23 10:38

На мой взгляд, какая разница каким документов в программе вы будете формировать проводки. Максимум, что будет "светить" это нарушение методологии учета. Но это не наказуемо. Вопросы могут и будут в подтверждении суточных и связи с хоздеятельностью. А на  счет новой формы, теперь заживем як сливка в ....

Відповісти
  • Анн
14.07.23 11:43

Как кто понял, если за свои деньги работник приобрел товары/услуги для нужд фирмы, то в свете новых изменений обязательно подавать ав.звит ?

Відповісти
  • Вячеслав
14.07.23 15:13

Анн, только этот вопрос налоговикам не задавайте. Они на него так ответят: "Работник приобрел товары/услуги для нужд фирмы. Далее, при выплате денежных средств происходит не компенсация, а покупка предприятием у работника товаров/услуг со всеми вытекающими. Т.е. НДФЛ и ВС. А значит надо подавать ав.отчет и не забыть оплатить НДФЛ и ВС, а так же отразить эти выплаты в объединённой отчетности" 😝 (Редакция, чё у вас смайлы такие страшные?).

Відповісти
  • Павло
14.07.23 16:08

Вячеслав,
Якщо купив за готівку - звіт подавати, ще зробіть наказ на працівника, щодо дозволу йому витрачати власні кошти в разі необхідності господарської на закупівлю товарів, палива, 
тощо. Дякую. 

Відповісти
  • *
17.07.23 10:17

За кордоном простіше. На готель, проїзд та ін. видається фактура на підприємство. Якщо така фактура є, а бере її найчастіше сам працівник на місці, то просто бухгалтерія списує таку фактуру в кошти. А потім вже закриває на неї розрахунки. Або банк, або каса. Добові ідуть в кошти в корреспонденці зі рахунком "Розрахунки з працівниками". Все.

Відповісти
  • Анатолій Чередніченко
18.07.23 12:59

На сайті Мінфіну не зміг знайти наказу 239 від 09.05.2023. У реєстрі нормативно - правових актів МінЮста с січня 2023 по 17.07.2023 тільки один запис від мінфіна: "№ 2513/5/378, Міністерство юстиції України, Міністерство фінансів України".

Відповісти
  • Светлана
27.07.23 14:27

Хто знає і де почитати стосовно підпису авансового звіту ЕЦП від імені робітника? Тобто керівник та главбух можуть накладати ЕЦП, а робітник? І чи треба такі зміни (стосовно підпису ЕЦП всім сторонами) вносити наказом по підприємству?

Відповісти