Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.07.23
29003 19 Друкувати

Нова форма авансового звіту набрала чинності

Євген Токарев, Головний редактор порталу buhgalter.com.ua.

На сайті Міністерства фінансів оприлюднено Наказ Мінфіну від 09.05.2023 р. № 239 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 вересня 2015 року № 841».

Наказ прийнято  з метою приведення наказу Мінфіну від 28.09.2015 р. № 841 (у редакції наказу Мінфіну від 10.03.2016 р. № 350) у відповідність до норм Закону України від 12.01.2023 р. № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг».

Наказом затверджена удосконалена форма Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, в частині розширення можливостей використання різних видів підпису (підписання власноруч або з використанням електронного цифрового підпису відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги»).

Нагадаємо, що зміни потрібні у зв’язку із оновленням п. 170.9 ПКУ, яке було запроваджено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» від 12.01.2023 р. № 2888-ІХ.

Законом № 2888, зокрема, оновлено п.п. 170.9.4 ПКУ, яким тепер передбачено заповнення звіту про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт.  Цей документ складають та подають платники податку (у паперовій або електронній формі) за формою, встановленою Мінфіном, у разі:

а) наявності оподатковуваного доходу з метою розрахунку суми податку;

б) використання платником податку готівки понад суму добових витрат (включаючи отриману із застосуванням платіжних інструментів).

Також законодавчими змінами передбачено, якщо під час відрядження або виконання окремих цивільно-правових дій платник податку застосував платіжні інструменти, включаючи корпоративні (бізнесові) платіжні інструменти або особисті платіжні інструменти, чи їх реквізити для розрахунків у безготівковій формі та/або для отримання готівки в межах суми добових витрат та за відсутності оподатковуваного доходу, звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, не складають і не подають.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Опубліковано Офіційний вісник України, 13.07.2023, № 61

Більш детально про нову форму читайте у нашому матеріалі Нова форма авансового звіту: що змінилося .

Форма Звіту про використання коштів / електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Emili
26.06.23 13:29

Хорошо! как в бух базе закрывать проводки? например, сотрудник использует корпоративные деньги (платежное поручение исх.), приносит чеки. Как в оборотке всё это закрывать без док-та Авансовый отчет?

Відповісти
  • Елена
26.06.23 16:45

По факту у нас командировка продлевалась 5 раз. Пять раз перечисляли авансом суточные. Строк только три для авансовых платежей....
В общем занимаются там наверху фигней, задолбали их улучшения... Пусть на фронт идут, может там от них польза будет

Відповісти
  • Валентина
27.06.23 08:02

При таких "покращеннях " завжди виникає питання : що від цього покращиться в країні ? закінчиться війна . підвищаться зарплати та пенсії, ціни перестануть лізти щоденно вгору ? Що в біса буде краще ? тільки одне покращиться - побільшає карман і апетити у перевіряючих😡😡Задовбали.

Відповісти
  • Алла
27.06.23 09:03

Ура-а-а...!

Відповісти
  • Елена
27.06.23 09:41

Замечательно! Ну и как теперь ,действительно, без авансового отчета, проводить покупки на хоз. нужды и командировки оформлять? Бараны 

Відповісти
  • Наталия
27.06.23 09:53

Нічого змінювати не буду. Мені зручніше зі звітами. Це те ж саме, що і з подорожніми листами, відмінили але всі користуються.

Відповісти
  • Дмитро
27.06.23 10:41

Чудово, це ж прорив у обліку, покращення/спрощення!!! Це те, чого вимогають від влади!!! (Сарказм, фля...)

Відповісти
  • Елена
27.06.23 11:04

А по мне, так очень хорошо. Не нужно оформлять бесконечные авансовые отчеты, когда оплаты видно в банковской выписке. А оприходование чего-либо проводить по чекам, как по накладным или актам..

Відповісти
  • Emili
27.06.23 11:43

Елена, а суточные выплаты каким документом рекомендуете закрывать?

Відповісти
  • Инна
27.06.23 12:39

Emili,я роблю авансові звіти в 1с але не роздруковую так проводки закриваються по добових.

Відповісти
  • Emili
27.06.23 14:40

Инна, та я отож так само як і Ви роблю, та не розумію...коли перевірка почне питання ставити, типу де ваші Авансові чи ще щось :(

Відповісти
  • Ирина
27.06.23 12:16

Emili, мабуть платіжним доручення

Відповісти
  • Yurek
14.07.23 10:38

На мой взгляд, какая разница каким документов в программе вы будете формировать проводки. Максимум, что будет "светить" это нарушение методологии учета. Но это не наказуемо. Вопросы могут и будут в подтверждении суточных и связи с хоздеятельностью. А на  счет новой формы, теперь заживем як сливка в ....

Відповісти
  • Анн
14.07.23 11:43

Как кто понял, если за свои деньги работник приобрел товары/услуги для нужд фирмы, то в свете новых изменений обязательно подавать ав.звит ?

Відповісти
  • Вячеслав
14.07.23 15:13

Анн, только этот вопрос налоговикам не задавайте. Они на него так ответят: "Работник приобрел товары/услуги для нужд фирмы. Далее, при выплате денежных средств происходит не компенсация, а покупка предприятием у работника товаров/услуг со всеми вытекающими. Т.е. НДФЛ и ВС. А значит надо подавать ав.отчет и не забыть оплатить НДФЛ и ВС, а так же отразить эти выплаты в объединённой отчетности" 😝 (Редакция, чё у вас смайлы такие страшные?).

Відповісти
  • Павло
14.07.23 16:08

Вячеслав,
Якщо купив за готівку - звіт подавати, ще зробіть наказ на працівника, щодо дозволу йому витрачати власні кошти в разі необхідності господарської на закупівлю товарів, палива, 
тощо. Дякую. 

Відповісти
  • *
17.07.23 10:17

За кордоном простіше. На готель, проїзд та ін. видається фактура на підприємство. Якщо така фактура є, а бере її найчастіше сам працівник на місці, то просто бухгалтерія списує таку фактуру в кошти. А потім вже закриває на неї розрахунки. Або банк, або каса. Добові ідуть в кошти в корреспонденці зі рахунком "Розрахунки з працівниками". Все.

Відповісти
  • Анатолій Чередніченко
18.07.23 12:59

На сайті Мінфіну не зміг знайти наказу 239 від 09.05.2023. У реєстрі нормативно - правових актів МінЮста с січня 2023 по 17.07.2023 тільки один запис від мінфіна: "№ 2513/5/378, Міністерство юстиції України, Міністерство фінансів України".

Відповісти
  • Светлана
27.07.23 14:27

Хто знає і де почитати стосовно підпису авансового звіту ЕЦП від імені робітника? Тобто керівник та главбух можуть накладати ЕЦП, а робітник? І чи треба такі зміни (стосовно підпису ЕЦП всім сторонами) вносити наказом по підприємству?

Відповісти