при подписке на рассылку
03.12.18
16632 3 Печатать

Складаємо податкову накладну на неплатника ПДВ

Який порядок заповнення заголовної частини податкової накладної (ПН) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг особі, яка не зареєстрована платником ПДВ?

При складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пунктах 10 – 15 Порядку заповнення податкової накладної, у верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається відповідний тип причини.

Зокрема, у разі постачання товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований як платник податку, та у разі складання ПН за щоденним підсумком операцій зазначається тип причини:

«02» - складена на постачання неплатнику податку;

«03» - складена на постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку;

«07» - складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України;

«11» - складена за щоденними підсумками операцій.

У разі постачання товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований як платник податку, та у разі складання ПН за щоденним підсумком операцій у графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний Індивідуальний податковий номер (далі – ІПН) «100000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

У разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України у графі «Отримувач (покупець)» зазначається найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому – країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «300000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

У разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» відображається умовний ІПН «400000000000», а в рядку «Отримувач (покупець)» платник податку зазначає власне найменування (П.І.Б.), рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

По материалам Категорія 101.17 «ЗІР»
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • клава
03.12.18 11:45

єто по состоянию на 03.12.2018?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бух-бух
04.12.18 11:45

клава, так указано, что рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • Кузьма
06.05.19 22:38

Підприємство хоче вирахувати із заробітної плати суму за переліміт корпоративного зв'язку. В сумі вирахувань вказано суму без ПДВ , ПДВ і загальну суму з ПДВ. 
1. Чи правомірна така дія?
2. Чому працівник повинен оплачувати ПДВ, якщо послуга отримана не ним, а підприємством?
3. Як отримати копію податкової на вираховану суму?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют