Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.03.21
10644 47 Печатать

ФСС повідомляє про затримку у виплаті лікарняних

Фонд соціального страхування України виплачує лікарняні та декретні у повному обсязі. Ми робимо все можливе, аби ви отримали допомогу якнайшвидше, однак сьогодні є затримки в строках фінансування.

Розповідаємо з чим це пов'язано та як пришвидшити отримання виплат від ФССУ.

Який строк затримки?

● Тривалість затримки коливається, адже залежить від суми щоденних надходжень до бюджету Фонду. На сьогодні затримка складає 21 робочий день або 1,8 млрд грн, а також непрофінансовані заяви-розрахунки на суму 0,8 млрд грн, термін оплати яких складає 10 робочих днів відповідно до законодавства.

Що сталося?

● Бюджет Фонду – це частка від єдиного внеску, який щомісяця сплачуєте ви, або за вас сплачує ваш роботодавець.

● Від усієї суми зібраного ЄСВ до Фонду направляється 9,5727%.

● По мірі сплати ЄСВ роботодавцями, ці кошти надходять на рахунок Фонду – і одразу направляються на фінансування матеріального забезпечення і страхових виплат:

◦ допомог по тимчасовій непрацездатності (лікарняні);

◦ допомог по вагітності та пологах;

◦ допомог на поховання;

◦ щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві тощо.

● Ще в листопаді 2020 року ми фінансували лікарняні і декретні упродовж одного робочого дня після отримання заяви-розрахунку від роботодавця (замість 10 робочих днів, визначених законодавством). Усі операції були оптимізовані та прискорені, аби в період пандемії забезпечити максимальну оперативність у наданні допомог.

● Однак сьогодні доходів Фонду не вистачає на покриття усіх прийнятих на фінансування допомог і виплат. Наявна заборгованість була накопичена Фондом у грудні через різке зростання видатків.

● Це пов’язано із додатковим навантаженням, яке Фонд отримав через пандемію – суттєво зросли видатки за лікарняними, також на нас було покладено фінансування самоізоляції українських працівників, страхові виплати медикам тощо. Наприклад, у грудні 2020 року Фонд прийняв на оплату лікарняні на суму 2,4 млрд грн – на 1,5 млрд грн більше, ніж у грудні 2019-го (0,9 млрд грн).

● Тож попри те, що з 2021 року щомісячні надходження до бюджету Фонду покривають видатки за той же період, накопичена наприкінці минулого року заборгованість призвела до затримки у виплатах допомог.

Як пришвидшити отримання допомоги?

● Водночас, чисельні затримки пов’язані не з різким ростом видатків через пандемію, а викликані зволіканням у подачі заяв-розрахунків.

● Фонд здійснює фінансування на підставі отриманої від вашого роботодавця заяви-розрахунку – саме від дати її подачі, у першу чергу, залежить дата виплати. Тут ми писали про етапи фінансування лікарняних і декретних.

● Не втрачайте зв'язок із своїм роботодавцем, бухгалтером та комісією (уповноваженим) із соціального страхування вашого підприємства.

Чи можна слідкувати за станом оплати лікарняного онлайн?

● Дізнатись дату прийняття Фондом заяви-розрахунку на виплату вам коштів можна на своєму підприємстві, або у робочому органі виконавчої дирекції Фонду, де зареєстрований ваш роботодавець. Для цього вам буде необхідно назвати номер вашого ідентифікаційного коду. Контакти усіх робочих органів можна знайти на сайті ФССУ, а номери гарячих ліній обласних управлінь тут.

● Коли ви знаєте дату подачі заяви-розрахунку, слідкувати за виплатами можна онлайн у нашому телеграм-каналі ФССУ, де в оперативному режимі оновлюється інформація щодо сум і дат, за які Фондом профінансовано матеріальне забезпечення і страхові виплати. Інформація оновлюється за тегом #фінансування_оперативно.

● Зверніть увагу, що Фонд перераховує кошти для виплати вам допомоги на рахунок роботодавця, який, у свою чергу, здійснює виплати своїм працівникам. Зазвичай банківські операції займають декілька робочих днів.

● Але аби ви могли точно дізнатись, чи кошти вже перераховано роботодавцю, ми ввели додаткову звітність за тегом #фінансування_страхувальників – інформація оновлюється у розрізі регіонів і означає, що кошти за заявами-розрахунками, поданими по наведену дату, вже знаходяться на рахунку роботодавця. Він має виплатити їх вам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після надходження коштів від ФССУ.

По материалам Фонд соцстраху

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ***
16.03.21 06:59

Зато хватает на какое-то там "велике будівництво"!

Ответить
  • Ирина
16.03.21 07:49

хто всравсь-невістка (бух а роботодавця)

Ответить
  • Валентина
16.03.21 08:05

Если бы нам фонд  возвращал деньги по б/л из тех денег , которые мы платим в бюджет в виде ЕСВ, то нашему предприятию хватало бы на свои больничные и еще на пару малышей , причем без задержек в 1,5 месяца. Перекладывают ответственность как всегда на  бухгалтера , которого потом же и оштрафуют за нестыковку в 
" бамажках " по срокам.

Ответить
  • Wonder woman
16.03.21 08:20

Зато у них есть телегам-канал))) Финансування оперативно...Вот это хохма... Я подавала заяву-розрахунок в тот же день, что мне принес больничный работник, финансирование пришло через полтора месяца. Да, конечно работодатель виноват. Лол.

Ответить
  • Валентин
16.03.21 08:21

Не знаю про какие 21 дней идется. У меня уже 45 дней нет денег. 

Ответить
  • Тая
16.03.21 08:26

Брехня. Подруга хворіла до 20 грудня  2020 ковідом, виплату по лікарняному отримала  10 березня 2021. Це затримка на 21 день?

Ответить
  • Любовь
16.03.21 08:51

а что делать с теми поставщиками, которые зарегистрировали мартовские налоговые по старой форме, требовать новую НН?

Ответить
  • Любовь
16.03.21 08:55

Любовь,не по теме вопрос. промахнулась)))

Ответить
  • Виктория
16.03.21 09:26

Да бред это-задержки,потому что невовремя подаются заявки.Ага(

Ответить
  • ИринаК
16.03.21 09:33

Муж болел ковид в декабре, больничный до сих пор не оплачен. Киев. Почти три месяца...

Ответить
  • 1234
16.03.21 09:37

Первый абзац 2 предложения, которые противоречат друг другу.))))))

Ответить
  • Таня
16.03.21 09:40

ФСС считает бухгалтеров идиотами? Ни единого слова правды! Никогда ФСС не финансировал больничные в течении одного дня после получения Заявки! И в ноябре тоже! О каком 21-ом рабочем дне идет речь сейчас? У меня Заявка висит с 5 февраля! Сегодня 15 марта. Позорники. Хоть бы не писали этот бред. А про то, что задержки с выплатами, потому, что мы задерживаем подачу Заявок....тут даже слов приличных нет...

Ответить
  • ^^^
16.03.21 10:44

Таня, в пятницу пришли деньги по заявке от 24 января, еще месяцок и 5 февраля дождемся.

Ответить
  • Таня
16.03.21 12:33

^^^,100%

Ответить
  • мотя
16.03.21 12:11

^^^,нам пришли сегодня по заявке от 22 января

Ответить
  • Олена
16.03.21 09:53

А где ж их "Ковидній фонд" ? разве не из него должно идти финансирование соцстраха на больничніе? Или дороги в приоритете? По отчетам ковидній фонд неисчерпался за 2020 год  почти на 40%. Где деньги?

Ответить
  • Анна
16.03.21 10:06

наглая ложь!

Ответить
  • ЕленаНик
16.03.21 10:09

Цікаво, якому саме роботодавцю перераховували лікарняні в день отримання розрахунку або на наступний день. Тому, який "почує кожного"? Навіть у більш-менш благополучні фінансово-бюджетні часи не пригадую, щоб таке було, а працюю в цій сфері з 1992 року. 

Ответить
  • Роман
16.03.21 10:36

Це самий всратий фонд. Електронний реєстр лікарняних вже 5 років роблять. Прийняття заявок-розрахунків в електронному вигляді так і не реалізовано. Відповідальності за несвоєчасне фінансування ніякої, зате якщо назва підприесмтва написана не через "-" чи не з великої літери все лікарняний не дійсний. Взагалі хтось може пояснити чому підприємства безкоштовно виконують функції податкових та стрхових агентів? Ви фонд - ну так і їпітся іх своїми лікарняними напряму (фонд-фізособа), навіщо прокладка в виглді підприємства?

Ответить
  • Таня
16.03.21 12:49

Роман, в смысле, прием заявок в электронном виде не реализовано? Вы о чем вообще?

Ответить
  • Роман
16.03.21 14:48

Таня,япро те що не реалізовано, для тих хто не в курсі: Електронний прийом звітності це як у статистиці - на тому кінці алгоритм провів перевірку і через декілька хвилин ви отримали квитанцію - усьо. А як воно в ФСС - на тому кінці маленьке звірятко загортає шоколад у ф...(закреслено) через день чи два відкриває ваш звіт і вручну плять, його перевіряє, якщо щось не подобаеться то звонить до вас і їпе вам мізки про первинний л/л тощо. Так оце все ніразу не електронна здача звітності

Ответить
  • Наталья
16.03.21 10:37

Повеселили своими не убедительными оправданиями для кого они..... Подала заявку еще 27.01.2021 года до сих пор не профинансировали!!!

Ответить
  • Алена
16.03.21 13:41

Наталья, там ещё играет роль не каким числом заявка,а когда она была принята ФСС.
У меня завяка от 26.01,а прошла она 29.01(
На данный момент выплачено всё проданное и принятое до 27.01 включительно.
Есть два варианта либо вам придут сегодня деньги,либо вы как и я первые в очереди)

Ответить
  • Марина
16.03.21 10:48

І не соромно так нахабно брехати ФСС?

Ответить
  • ЕленаНик
16.03.21 10:56

Марина, ну так є ж з кого приклад брати, що не гілка влади, то суцільна брехня, особливо в останній рік

Ответить
  • Іра
16.03.21 11:00

Задержка, должна быть только в одном случае ))) все остальное - вовремя и в полном объеме!!!

Ответить
  • Оксана
16.03.21 12:15

Подала заявку 4 февраля. Уже второй раз по 21 день скоро закончится

Ответить
  • Татьяна
16.03.21 12:37

Врут и не краснеют!Написала им на официальном сайте в фейсбук о том что не надо врать и сейчас в Харькове выплачивают только подданный заявки за 28 января и это явно не 21 рабочий день на что они ответили что я не правильно считаю надо выбросить выходные и праздничные!Я им вы серьезно 2 дня рабочих  января, 20 рабочих дней февраля и 9 дней марта, тут даже бухгалтером не надо быть что бы посчитать!И заявки поддаются вовремя! Выставляют бухгалтеров идиотами необразованными!В крайних случаях больничные подаются позже из за того что врачи делают ошибки, а отвечать нам!

Ответить
  • Ната
16.03.21 17:09

Татьяна, заявка по закону должна быть профинансирована на протяжении 10 рабочих дней. Если фонд не вложился в эти 10 дней, только тогда финансирование считается просроченным. Т. е. 10+21 раб. день от даты заявки. В вашем случае как раз 31 день 

Ответить
  • Соня
16.03.21 17:24

Ната, какой 21 день от даты заявки?

Ответить
  • Ната
16.03.21 17:30

Соня, не знаю какой 21 день. Вы о чем?

Ответить
  • Соня
17.03.21 12:27

Ната,Вы выше написали, 10+21 раб. день от даты заявки.
Что за 21 день?

Ответить
  • Ната
17.03.21 14:18

Соня, 21 день - это срок задержки оплаты больничных, о котором написано в 3-ем абзаце этой статьи. Все возмущаются, что реально от даты заявки проходит больше дней, а не 21, как говорит ФСС. Я пыталась объяснить, что ФСС написал, что оплачивает заявки через 31 раб. день, из которых 10 раб. дней - это их законный срок и еще 21 раб. день - срок задержки выплат

Ответить
  • Elena
16.03.21 14:46

Полтавская область, нет бланков больничных. Люди уже болеют по 3 кругу и несут дохлые справки от врача. О каких "поданных розрахунках" тут может идти речь? 

Ответить
  • Марина
16.03.21 23:47

Elena,Ивано-франковская обл тоже нет бланков, на руках справка, расчет подать нельзя... И что делать, хз...

Ответить
  • Татьяна
16.03.21 17:35

Я подавала заявку 22 января, деньги пришли только 12 марта.

Ответить
  • Анни
16.03.21 17:48

Вопрос коллегам. Больничные февральские. Заявки в ФСС подала. Что с отчетом по ЕСВ за январь? Довидкову нет технической возможности подать (нет ее в природе).Выплатят больничные?

Ответить
  • ^^^
17.03.21 11:09

Анни, пишите письмо в произвольной форме с указанием зарплат за январь, дней на больничном и своем счету, у меня так две заявки приняли и приложите копии платежек по уплате ЕСВ за январь.

Ответить
  • Бух1
16.03.21 18:24

Анни, как у вас вобще эту заявку приняли? Наш ФСС в медке ее завернул...

Ответить
  • Таня
17.03.21 12:29

Бух1,у меня приняли, скидывала в феврале

Ответить
  • Бух1
16.03.21 18:23

Вопиющее вранье. В январе пробовала подать заявку, человек устроился в январе и заболел через несколько дней, выборка для среднего - только январские дни. ФСС заявку не принял ввиду того, что нет персонификации за январь, не с чем им средний сверить, в причине отмены заявки - недостоверность данных, а я их никак не могу подтвердить, персонификации ж нет. Вопрос - кто подавал заявки в феврале - как ваши ФСС местные их вобще у вас приняли???????? Выборка ж по январь для расчета больничных, а данных за январь в ФСС нет...

Ответить
  • ^^^
17.03.21 11:12

Бух1, я пишу письмо в произвольной форме с указанием зарплат за январь и дней на больничном и своем счету, чтобы они могли среднюю посчитать, еще нужно приложить копии платежек по уплате ЕСВ за январь, принимают заявки. То у вас отделение фонда ленивое, напишите письмо, а потом звоните, ругайтесь.

Ответить
  • Ната
16.03.21 18:59

Бух1, у нас принимают. Наверно, в каждой области свои правила

Ответить
  • а у нас
16.03.21 22:05

Ната, и у нас принимают, но только по каждому больничному ещё даём справочку про зарплату за январь - они потом типа будут уточнять.

Ответить
  • Марина
16.03.21 23:45

Сотрудник заболел, вьідали больничньій, подала расчет в соц.страх, потом больничньій продолжили, но вьідали уже не больничньій, а справку. Прошел месяц, больничного продления так и нет, у них нет бланков, из-за етого не могу подать второй расчет в соц.страх, а по справке они не принимают. Скажитк, пож. какие могут последствия? Может есть какие-то вариантьі вьіхода из ситуации?

Ответить
  • Алла
17.03.21 09:35

Марина, ждать бланков. Когда появится б/л на бланке, тогда и будете подавать заявку.

Ответить