Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


07.05.21
31303 27 Печатать

Виправлення помилок у додатку 4ДФ та уточнення ф. № 1ДФ за попередні періоди: нове роз'яснення від ДПС

Починаючи з 1 квітня 2021 року платники податків щокварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу подають єдину звітність з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб (Розрахунок), форма та Порядок заповнення яких затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4.

Розрахунок - податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску;

Додаток 4ДФ - Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору

За аналізом прийнятих протягом першого місяця Розрахунків звертаємо вашу увагу:

Щодо типу Розрахунку:

«Звітний новий», «Уточнюючий» - містить інформацію виключно щодо коригування даних!!!

«Звітний новий» - уточнення інформації за звітний період (видалення строк з помилками, внесення замість них достовірної інформації або внесення інформації, яка не була занесена до «звітного» Розрахунку);

«Уточнюючий» - уточнення інформації за попередні періоди.

Різниця між «звітним новим» та «уточнюючим» полягає виключно у строках подання:

- «Звітний новий» подається до закінчення граничного строку подання для відповідного звітного (податкового) періоду;

- «Уточнюючий» після закінчення граничного строку подання для відповідного звітного (податкового) періоду

Щодо подання «уточнюючих» розрахунків за попередні періоди:

Виправлення помилок, які були допущені в Податковому розрахунку за ф. №1ДФ за звітні періоди до 01.01.2021 р.:

необхідно заповнити та подати: Розрахунок та Додаток 4ДФ, який є невід’ємною частиною цього звіту і подаються до контролюючого органу у складі такого Розрахунку.   

Заповнення реквізитних даних та коригування показників звітності розглянемо на прикладі:

якщо необхідно подати уточнюючий звіт за 4 квартал 2020 року

у Розрахунку зазначаємо:

рядок 013 – «Уточнюючий»;

звітний податковий період: рік – 2020, квартал – IV,

номер Розрахунку – 1;

заповнюємо, всі необхідні реквізити по підприємству, зокрема рядки: 03; 031;032; 091.

у Додатку № 4ДФ:

рядок 013 – «Уточнюючий»;

звітний податковий період: рік – 2020, квартал – IV,

увага, номер місяця в кварталі для «Уточнюючих» розрахунків за періоди до 01.01 2021 року, завжди приймає значення – «3».

номер Розрахунку – 1;

номер додатку до Розрахунку – 1

заповнюємо, всі необхідні реквізити по підприємству, зокрема рядки: 031;032

Якщо коригуємо показники у розділі I «Персоніфіковані дані»:

увага, оскільки за минулі періоди в податковому розрахунку за ф.№ 1ДФ зазначались квартальні суми в графах 3а, 3 та 4а, 4, то при коригуванні  таких  даних  для виключення та/або введення нових показників зазначається інформація  без розподілу по місяцях:

для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої)  інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 проставити "1" - на виключення рядка;

для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи й у графі 9 проставити "0" - на введення рядка зазначивши суму за відповідний квартал;

При цьому коригування показників Розрахунку за періоди до 1 січня 2021 року у розділі I графи 5а, 5 не заповнюються.

Якщо коригуємо показники у  розділі II:

для виправлення помилок щодо суми військового збору, видаляємо строку з помилковою інформацією - у рядку "Військовий збір - виключення 4" потрібно повторити всі графи помилкового рядка; необхідно зазначити правильну інформацію - у рядку "Військовий збір" відображаємо правильну суму військового збору за квартал.

Увага, зазначаються виключно суми за квартал відповідного минулого періоду за який проводиться таке коригування.

По материалам ДПСУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Іра
07.05.21 08:23

Це все зрозуміло.А як здати звітний новий якщо викидає помилку 07-110 не заповнюється і звіт не можу здати?

Ответить
  • Світлана
07.05.21 09:54

Іра,якщо звітуєте через Мєдок,видаліть усі нулі в рядках з 07 по 110, вони підсвічуються. Спробуйте, у мене вийшло

Ответить
  • Татьяна
07.05.21 08:40

Іра,  попробуйте сдать через электронный кабинет. Там 07-110 не заполняйте. У меня 06.05.2021 г.  приняли.

Ответить
  • Світлана
07.05.21 09:55

Татьяна,а ,если в стр.105 сама программа выдала " 101 не совпадает с 105, а все работники в январе были в б/отп и в 105 их не должно быть, и пытаюсь новой звітной исправить ошибку программы, но стоит блок: 07-110 не заполняйте. В Порядке не учтено исправление численности. И что  делать, а уже 07.05.21

Ответить
  • Бух
07.05.21 08:38

Іра,в комментариях пишут, что нужно ручками убрать нолики. станьте на ячейку и нажмитие del илиbackspase. Я так понимаю, что эти нолики скрыты, но они есть)

Ответить
  • Світлана
07.05.21 09:55

Бух, именно так

Ответить
  • Марина
07.05.21 08:28

как вы все дОроги

Ответить
  • Ольга
07.05.21 08:58

А как подать уточнюючий за прошлый год  Додаток 6? У меня уже неделю висит с квит. 1. 

Ответить
  • Татьяна
11.05.21 15:06

Ольга, Вам удалось исправить свою ошибку?

Ответить
  • МАРИНА
07.05.21 09:46

коллеги, в 2й квитаниции пишетошибку J0500106/37.
В ЧЕМ ПРИЧИНА, КТО ЗНАЕТ?

Ответить
  • Инна
07.05.21 11:23

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, хоть кто нибудь, как мне исправить ошибку в такой ситуации. Я сдала отчет еще 26.04., пришла 2 квитанция, что он принят. Потом сразу досмотрелась, что я в самом Податковом розрахунку в коде 110 в марте месяце не поставила 1. А у нас был принят 1 человек на новое рабочее место. Хотя в Д1 я заполнила правильно, показала 1 напротив фамилии. А теперь не знаю как можно подать Новый звитный, чтобы в с.110 поставить эту 1,  если все консультации пишут, что в новом звитном строки 07-110 не заполняются. Кто нибудь умненький , пожалуйста, помогите в моей ситуации, очень прошу...

Ответить
  • Бух
07.05.21 13:33

Инна, я бы на вашем месте не дергалась, если вам это новое место не критично....

Ответить
  • Инна
07.05.21 14:43

Бух, но мы это новое рабочее создали и приняли человека специально для того, чтобы получить компенсацию ЕСВ от фонда занятости. А теперь, вдруг нам из за этого откажут? А если ФЗ не увидит эту информацию, я ведь не знаю какими базами они пользуются для сверки, поэтому и волнуюсь.

Ответить
  • Михаил
07.05.21 11:41

а почему номер розрахунку 1 ? это  для тех, кто звитный вобще не подали?

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
07.05.21 11:59

Михаил, податкових розрахунков в 2020м не было (не существовало, был 1ДФ).
Поэтому с номером Розрахунку 1 за 4 квартал 2020г. Но если Вы уже сдали один уточняющий за 4 кв. 2020 (под номером 1), то следующий уточняющий податковий розрахунок за 4 кв. 2020 будет уже с номером 2.

Ответить
  • Анна
07.05.21 11:42

Мне кажеться или в статье ошибка: для исправления пишем 0 или 1 в графе 10, а не 9? 9 это же соц.льгота!

Ответить
  • Вера
07.05.21 12:00

добрый день, пропустила дод,5 в отчете,сдаю новый звитный,что нужно заполнять,подскажите пожайлуста

Ответить
  • Инна
07.05.21 16:00

Вера,подавайте только 5додаток и основную таблицу

Ответить
  • Арина
07.05.21 13:15

Вера, розрахунок , в котором укажите додаток 5 и додаток 5 с нулем в колонке 20

Ответить
  • Елена
07.05.21 14:08

Главное успели прояснить до крайнего срока сдачи... Аж за целіх два рабочих дня прокомментировали!!!

Ответить
  • ИринаКиев
07.05.21 20:42

Елена, тож сами видно только разобрались

Ответить
  • Марія
07.05.21 17:16

Прояснили, но не до конца.  А как исправить раздел 2 ( ошибочно заполнила строку Військовий збір?) додатка 4ДФ за 1 квартал 2021г.

Ответить
  • Лолита
07.05.21 23:49

Марія, подайте новий звітний - розрахунок (заполняете только до 05 и 064) и 4дф, в котором заполняете шапку, сколько працювало в штате, цпх повторяете как в звітном и заполняете 2 раздел в конце табл.последняя строка ( військовий збір-виключення) перепишите строчку військовий збір со звітного 4дф.
Я подала, пришла кв.2 - всё принято

Ответить
  • Екатерина
07.05.21 21:39

Добрый вечер! У меня вопрос, если сдавать новий звiтний, нужно опять заново набирать весть отчёт и ставить на удаление 1 и добавление 0 или только набивать тех, людей где сделала ошибку? Я уже 5 раз пыталась переслать новий звiтний. 

Ответить
  • Бух
07.05.21 22:38

Екатерина, исправление по аналогии со старым 1ДФ. Если строку надо добавить - то с роликом если снять - то с клиентской. По тем строкам, где информация верная - ничего делать не нужно. Т.е. не всегда будет все сторно и новое

Ответить
  • Бух
07.05.21 22:40

Добавить - нолик, убрать - единичка. Автозамена глючит)))

Ответить
  • Наталья
12.05.21 11:40

Девочки подскажите пожалуйста, если ФОП закрылся в апреле, как сдать д4 за апрель? 

Ответить