Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


06.07.21
31770 33 Печатать

Порядок подання оновленої інформації про кінцевого бенефіціарного власника держреєстратору

Незабаром набере чинності наказ Мінфіну від 19.03.2021 р. № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності», який за місяць набирає чинності, а саме з 11 липня 2021 року.

Начальник Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Володимир Коломієць відповів на деякі запитання стосовно порядку подання оновленої інформації про кінцевого бенефіціарного власника держреєстратору.

Керівник нагадав, що структура власності готується у довільній формі та є схематичним зображенням зі всіма особами, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами. Подавати структуру власності слід з іншими документами протягом трьох місяців, починаючи з 11 липня. При цьому, останнім днем для подання буде 10 жовтня.

Що таке структура власності?

Це офіційний документ, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи має в обов'язковому порядку надаватися державному реєстратору.

У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи. Крім того, необхідно зазначати опис здійснення та характер вирішального впливу КБВ на діяльність юридичної особи

Зразки складання схематичного зображення структури власності оприлюднено на офіційному вебсайті Мінфіну у рубриці «Фінансовий моніторинг».

Кого стосується?

Усі юридичні особи, щодо яких в ЄДР мають міститися відомості про КБВ (кінцевого бенефіціарного власника) та які зареєстровані до набрання чинності Наказом про структуру власності, з дня набрання чинності таким актом протягом трьох місяців мають подати державному реєстратору документи для оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ (ч. 4 Розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону).

Які документи необхідні для подання даних щодо бенефіціарів?

Для оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ державному реєстратору необхідно подати:

-   заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) - форма 2 або заява щодо державної реєстрації юридичної особи - громадського формування - форма 4;

-   структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності;

-   витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні ї місцезнаходження, якщо засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент- нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента.

Як оновити дані в ЄДР?

Оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ можливо як під час проведення окремої реєстраційної дії відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону про реєстрацію, так і при вчиненні інших реєстраційних дій, при вчиненні яких передбачено подання документів для встановлення відомостей про КБВ.

Наприклад, якщо у юридичної особи є потреба внести зміни до відомостей про свій відокремлений підрозділ чи перейти на діяльність на підставі модельного статуту, у формі заяви щодо державної реєстрації юридичної особи заявник у блоці «Стан відомостей про кінцевого бенефіціарного власника» може обрати поле «потребують оновлення» та заповнити відповідні сторінки заяви з оновленими даними про такого КБВ. У такому випадку документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, не подається. Подання документу, що підтверджує сплату адміністративного збору, передбачено лише у випадку подання документів відповідно до ч. 4 та 5 ст. 17 Закону про реєстрацію.

Слід зазначити, що адміністративний збір не буде справлятися у разі подання державному реєстратору інформації про КБВ в обсязі, визначеному Законом про реєстрацію, протягом трьох місяців з дня набрання чинності Наказом про структуру власності.

Водночас у разі одночасного внесення інших змін до відомостей Єдиного державного реєстру про юридичну особу чи закінчення тримісячного строку з дня набрання чинності Наказом про структуру власності, адміністративний збір буде справлятися у розмірі. встановленому ст. 36 Закону про реєстрацію.

Які строки підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника?

Перше щорічне підтвердження - у 2022 році, оскільки Положення про форму та зміст структури власності було прийняте у 2021 році.

До прикладу, якщо юридична особа зареєстрована 10 лютого, то обов'язок щодо подання документів відповідно до ст. 171 Закону про реєстрацію, у тому числі заяви щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (форма 6), в неї виникає з 10 лютого по 24 лютого 2022 року.

Наприкінці начальник Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Володимир Коломієць застеріг представників бізнесу від несвоєчасного подання державному реєстратору передбаченої Законом «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

Порушення термінів подання тягнуть за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, вповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від 17000 до 51000 грн.

Інформація по темі:

Мін’юст оновив декілька форм заяв у сфері держреєстрації бізнесу
Важливо Із 11 липня розпочинається 3-місячна кампанія обов’язкового розкриття структури власності та кінцевих власників підприємств – що робити
Бенефіціари: подаємо дані з 11 липня
Подаємо інформацію про бенефіціарів: офіційне роз'яснення Мін`юсту
Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]
Мінфін затвердив Положення про форму та зміст структури власності юросіб

По материалам Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Владимир
06.07.21 07:14

А почему дпс и сюда свое лицо сует? Каким они боком?

Ответить
  • Тетяна
08.07.21 15:18

Владимир, вони будуть штрафи виписувати!

Ответить
  • Наталья
06.07.21 09:16

Колеги, чи є можливість подання в електронному вигляді?

Ответить
  • Елена
06.07.21 13:24

Я дуже надіюсь, що буде така можливіть, інакше це просто якесь знущання і над тими, хто має подати і над тими, хто прийматиме це все! Але як завжди, ропорядження видали, штрнафи придумали, а засоби цивілізованої подачі , то вже справа не їхня.

Ответить
  • Олена
06.07.21 12:30

Наталья, а нотаріально посвідчену копію як подавати в електронному вигляді? А якщо це акціонерне товариство і акціонерів у ньому тисячі - копії всіх паспортів надавати? А якщо деякі акціонери виїхали за кордон і там працюють і повертатись не збираються, тоді що робити?

Ответить
  • Юрий
06.07.21 10:02

Наталья, похоже, на сегодня такой возможности нет. Наши великие цифровые трансформаторщики, как обычно, тормозят.  

Ответить
  • Олена
06.07.21 12:26

Юрий, главное во всей этой клоунаде не форма и не содержание, а штраф - от 17к до 51к. Представляете, сколько "мертвых" предприятий? В некоторых из них и учредителей найти не представляется возможным. А нотариально заверенную копию паспорта предоставить необходимо. Потом "директор" таких вот предприятий "покойничков" узнает, что исполнительная служба арестовала его имущество за неуплату штрафа. И ТАК КАЖДЫЙ ГОД!!!

Ответить
  • Мария
06.07.21 16:34

Олена, и самое "приятное" эти штрафы начинают автоматом списываться с банковской карточки такого директора, с сегодняшнего денечка))))

Ответить
  • Юлия
06.07.21 10:01

Наталья, в Дії працюють над цим питанням. Поки що не можна так подати

Ответить
  • *
06.07.21 14:33

Юлия, откуда клоунам понимать, что предприниматели Украины не играют в КВН. Сначала ЕСВ, потом пот этот тупизм по принципу: сначала примем, потом подумаем, как это реализовать.   Сначало надо было прописать инструкции и формы, а потом уже вводить их подачу.

Ответить
  • Марина
06.07.21 15:32

*, так само як і з електронними трудовими книжками і думаю таке ж буде з електронними лікарняними...... Щось замутили, а як воно на практиці буде працювати ніхто не подумав. Я в шоці.....

Ответить
  • Ирина
06.07.21 10:11

Они лучше не штрафами пугали, а сделали подачу в єл.виде...И не будет никакого ажиотажа... А то такое впечатления, что хотят на пустом месте пополнить бюджет штрафами

Ответить
  • SHADOW
06.07.21 10:43

Ирина,  + трущиеся около регистраторов подзаработают и поделятся + нотариусы подзаработают и т.д. 

Ответить
  • Галина
06.07.21 10:23

А почему не расстрел?

Ответить
  • СержК
06.07.21 12:34

От, ребята, шоб вас таки отправили в свое время в рай, но вы задолбались бы подавать отчетность, открывающую туда двери!!!

Ответить
  • Непогода
06.07.21 20:50

СержК, не переживайте,  у них свой отдельный рай.

Ответить
  • Сергей
06.07.21 14:37

не страшно, в Польшу переедем жить, продуті дешевле, ипотека дешевле, зарплата больше.

Ответить
  • Утомленная солнцем
06.07.21 14:58

Как всегда, радуют чем могут. Подытожив все вышесказанное. Например: ТОВ с 1 участником 100%. Подаём заяву по Ф. 2, указываем данные загранпаспорта, чтобы не заверять книжечку, малюєм структуру. Правильно?

Ответить
  • Наталия
07.07.21 10:25

Утомленная солнцем, нет слов, на 1 участника 100% и тоже малюнок? Кому он нужен? Для галочки?

Ответить
  • Еленаник
06.07.21 15:06

Утомленная солнцем, а если подавать загран директора (он же и учредитель), вместо книжечки, а паспорт-книжечку в свое время подавали в банк, оформляли эл.ключи и т.д.. После регистратора и во всех инстанциях менять данные с паспорта-книжечки на загран? Или достаточно того, что везде ИНН директора-учредителя один и тот же?

Ответить
  • Марина
06.07.21 15:37

Хто вже записався до ЦНАПу на понеділок?)
Мені щось здається, що вони не будуть готові ще приймати))))

Ответить
  • SHADOW
06.07.21 19:04

а куда подавать , например в Днепропетровске?. раньше регистратор на Правде был. 

Ответить
  • финмон
07.07.21 22:13

SHADOW, Комсомольская 58

Ответить
  • ***
06.07.21 22:39

Подскажите, пожалуйста, єто нужно подавать всем фирмам (от маленьких до больших), или есть исключения?...

Ответить
  • Марина
07.07.21 09:58

***, Не подають дані про бенефіціарів: ФОП; політичні партії; профспілки; творчі спілки та їх місцеві осередки; організації роботодавців та їх об’єднання; адвокатські об’єднання; торгово-промислові палати; ОСББ; релігійні організації; держоргани; органи місцевого самоврядування та їх асоціації; державні та комунальні підприємства, установи та організації.

Ответить
  • Марина
07.07.21 10:02

.... По суті, в заяві потрібно буде зазначити фізосіб, які:

— володіють більше 25 % статутного капіталу компанії (прямо або опосередковано);

— володіють менше 25 % статутного капіталу, але мають усе одно вирішальний вплив на діяльність підприємства. Наприклад, є 5 учасників з часткою по 20 % кожен. Але двоє з них є родичами. Тоді такі учасники — родичі (оскільки їх сукупна частка більше 25 %) — обоє є бенефіціарними власниками.

Кінцевих бенефіціарних власників може й не бути. Тоді у формах 2, 4 на сторінці 2 ставиться позначка в полі «відсутній з причини» і нижче наводиться пояснення.

Ответить
  • Юрий
07.07.21 10:28

Ах, как жаль, что "держоргани, органи місцевого самоврядування та їх асоціації" не подают эту муть! Их надо было обязать это делать в первую очередь! Тогда, может быть, эти "органы" научились бы сначала думать, а потом делать.

Ответить
  • Елена
07.07.21 12:14

В нас один з засновників юр. особа - нерезидент. Раніше, коли подавали структуру власності в банк, і банк теж вимагав паспортні дані фіз. осіб - нерезидентів, які є командистами юр. особи - нерезидента, наш засновник присилав лист, що згідно з Законом про Захист Даних в Німеччині, вони не можуть надати більш детальну інформацію про командистів (акціонерів), лише ту, що вказана в торговому реєстрі. Про яку нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ може йти мова? Чи може я щось не так зрозуміла?

Ответить
  • финмон
07.07.21 22:23

Елена, если закон Германии противоречит закону Украины, то применяется закон Украины. Или если закон Украины противоречит международному договору Украины и Германии то применяется международный договор. То есть немец должен сдать свою копию паспорта, иначе банк заблочит счет.

Ответить
  • павло
07.07.21 13:56

Так , нас вже рішили добити до кінця - появилися вже НОВІ форми Заяв ,які будуть діяти ТІЛЬКИ з 11.07. і в їх заповненні теж треба  розібратися. Беремося шукати різниці між новими і старими формами Заяв. Дякую.

Ответить
  • финмон
07.07.21 22:16

Я эту муть подавать не собираюсь. В крайнем случае если банк заблочит счет, то открою новую фирму, проще выкинуть на новую фирму 100 долларов. 

Ответить
  • Олена
19.07.21 12:56

финмон, а штраф зависнет на директоре...

Ответить
  • Ірина
12.07.21 09:48

Где можно найти образец для заполнения этой чудо формы? Подскажите пожалуйста

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям