Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


06.07.21
6550 21 Печатать

Як відбувається проходження е-лікарняного на підприємстві?

Поступово Україна переходить на автоматичне формування е-лікарняних замість видачі паперових листків непрацездатності. Перехідна модель триватиме з червня по серпень цього року, однак уже зараз багато роботодавців почнуть працювати з електронною версією звичних лікарняних. Е-лікарняні, як і паперові, є підставою для надання працівникам допомоги по тимчасовій втраті працездатності, а також по вагітності та пологах.

Як відбувається проходження е-лікарняного на підприємстві для призначення матеріального забезпечення застрахованій особі?

● Якщо щодо страхового випадку працівника сформують електронний медичний висновок замість видачі паперового лікарняного, на його підставі автоматично сформується е-лікарняний.

● Сповіщення про відкриття е-лікарняного надійде роботодавцю в кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Портал електронних послуг: https://portal.pfu.gov.ua/

● Сформований е-лікарняний стане доступним для перегляду у день його створення, однак підставою для надання матеріального забезпечення стане лише після закриття. А у випадку допомоги по вагітності та пологах – одразу після створення.

● На призначення працівнику матеріального забезпечення відведено не більше 10 календарних днів з дня закінчення періоду дії е-лікарняного.

● Е-лікарняний друкується або залишається в електронному вигляді (за рішенням роботодавця).

● Кадрова служба або відповідальна особа кадрової служби визначає страховий стаж застрахованої особи (пільги) та кількість календарних днів непрацездатності, що підлягають оплаті за рахунок коштів роботодавця та Фонду соціального страхування України. Зазначена інформація (за бажанням або визначенням роботодавця) формується у паперовому вигляді або в електронному.

● Е-лікарняний, відомості щодо визначеного страхового стажу та кількості днів непрацездатності, що підлягають оплаті, передаються до комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства.

● Комісія із соціального страхування на підприємствах продовжує свою роботу та зберігає весь обсяг функцій, передбачених Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13.

Положення про комісію за посиланням.

● Рішення про призначення або відмову у призначенні матеріального забезпечення комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства передає до підрозділу бухгалтерії підприємства, який нараховує матеріальне забезпечення.

● Бухгалтерією здійснюється розрахунок матеріального забезпечення на підставі е-лікарняного (за необхідності його паперової роздруківки) та рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства. Даний розрахунок записується в електронному або паперовому вигляді (за рішенням роботодавця) та відображається в бухгалтерських проводках.

● Заповнюється заява-розрахунок та подається до відділення Фонду за місцем обліку.

Роз'яснення щодо заповнення заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення (загальне) за посиланням.

Щодо особливостей оформлення заяв-розрахунків за е-лікарняними.

● Подати заяву-розрахунок до ФССУ роботодавець має не пізніше 5 робочих днів з моменту прийняття рішення про призначення матеріального забезпечення комісією (уповноваженим).

● Якщо роботодавець має декілька листків непрацездатності різних видів, він має подати заяви-розрахунки окремо за кожним видом лікарняних.

По материалам Фонд соцстраху
Комментарии
  • Светлана
06.07.21 08:44

Объясните мне,непонятливой,зачем нужен е-больничный,если действия бухгалтера остаются теми же.Отличие,что зашел на сайт ПФУ и распечатал больничный? Надеялись,что ФСС без нашей помощи буде рассчитывать возмещение,но потом стало понятно,что этого не будет. Сами себя ФСС проверять не будут и штрафовать тоже.

Ответить
  • Лілія
07.07.21 11:40

Светлана, не так просто е-больничный распечатать. Формы печатной пока не предусмотрено

Ответить
  • Марина
06.07.21 09:32

Светлана, так, я теж так думала, але вже зрозуміла, що в нашій країні цього не буде. Це тільки розмови про покращення, про піклування про працівників і т.д. А на справах все навпаки, тільки ускладнюється...... 

Ответить
  • Влад
06.07.21 09:34

На призначення працівнику матеріального забезпечення відведено не більше 10 календарних днів з дня закінчення періоду дії е-лікарняного.
Ткните носом где в нормативке ограничение в 10 дней, раньше год был. Сильно кардинально-новельно выходит...

Ответить
  • Виктория
06.07.21 16:36

Влад, год (теперь уже пол года) дается сотруднику, чтобы предоставить больничный работодателю, после этого у комиссии есть 10 дней для принятия решения, после предоставления протокола и больничного в бухгалтерию, у бухгалтера пять дней для расчета и подачи заявки в ФСС. Это в инструкциях ФСС прописано.

Ответить
  • Галина
06.07.21 10:18

Влад, от я і про те ж, Це що, так хочеться Фонду? А нам хочеться, щоб протягом 10 робочих днів профінансували завки, а не 30! І що - не подали протягом 10 днів і не будуть фінансувати?

Ответить
  • Анна
06.07.21 09:39

Согласна со Светланой. Тоже не поняла в чем покращення... Такая пиар-кампания, столько разговоров, столько разъяснений ради того, чтобы бумажку не на руки получить, а на экране на неё посмотреть?

Ответить
  • Ольга
06.07.21 10:25

ФСС за  апрель еще не  профинансировало  начисленные и  поданы на возмещение  суммы  по  больничному.  А  предприятиям они ставят ультиматум.  Кого накажут за не своевременное возмещение по больничных?   А  ведь  сотруднику была проведена операция.  И что  теперь?

Ответить
  • Галина
06.07.21 13:09

Ольга, та за квітень вже давно заявки профінансовані! В нашій області вже 14 травня профінансували - ми подавали заявку 12 травня (лікарняні за квітень), то 1 липня вже і працівникам перерахували (30 червня профінансували)

Ответить
  • Виктория
06.07.21 16:38

Галина, это у вас, у нас последняя профинансированная заявка от 07 апреля.

Ответить
  • Влад
06.07.21 10:28

Ольга, и ниче...

Ответить
  • Olga
06.07.21 11:29

Очереная статья в которой ни слова о совместителях и ФОП которые так же являются наемными работниками, как им быть? терять часть своего больничного/пособия? Сейчас основное предприятие заверяет копию БЛ и человек получает свои деньги, а как скажите основное предприятие сможет заверить такое чудо как е-больничный? 

Ответить
  • Виктория
06.07.21 16:40

Olga, думаю что теперь предприятие, где сотрудник работает по совместительству увидит больничный в кабинете также, как и основной работодатель, необходимости что либо заверять не будет.

Ответить
  • Виктория
06.07.21 16:43

Мне интересно на фиг сдалась комиссия по ФСС, пусть теперь работодатель считает и оплачивает свои первые пять дней, ФСС все остальное и перечисляет на спец счета предприятий, плюс предоставляет список на электронную почту, кому предназначаются выплаты. Теперь у них есть для этого все данные, пусть отстанут уже от работодателя. 

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
06.07.21 21:22

Для новых сотрудников, которые заболели в середине квартала, и по которым работодатель ещё не отчитывался в ДПИ (Податковий розрахунок): всё, что написано в этой статье – полнейшая чушь; не будет работать; работодатель не увидит электронный больничный; без эл. больничного работодатель не сможет провести начисления и подать в ФСС заявку; работник не сможет получить "больничные". 
Для сотрудников, находящихся длительное время в отпуске по уходу за ребёнком (особенно – за вторым или третьим подряд; к примеру, есть работница, которая находится уже лет 6 подряд по уходу за детьми: я уже сбился со счёта, сколько у неё детей – 3 или 4 штуки), которые заболели в середине квартала: всё, что написано в этой статье – полнейшая чушь; не будет работать; работодатель не увидит электронный больничный; без эл. больничного работодатель не сможет провести начисления и подать в ФСС заявку; работник не сможет получить "больничные".  

Ответить
  • Константин
06.07.21 22:45

Хоть кто-то видел уже это чудо е-больничный? Мы находимся в Киеве, компания 300 чел., пока что всем только бумажные выдают. Хоть бы скрины какие-то Пенсионный фонд показал для примера, как выглядит только открытый и закрытый больничный. Есть ли возможность закрытия с продолжением в случае длительной болезни? Есть ли возможность корректировки у врача в случае ошибки, например в причине нетрудоспособности? И ещё 1 момент. В е-больничном объединили причины заболевания-общее и непроизводственная травма. Теперь непроизводственная травма не будет отдельно выделена, и я так понимаю,  понять это можно будет только со слов работника, ну или самому по внешним признакам). Вопрос - надо ли теперь заморачиваться с пояснениями работника и актом, что травма не на работе получена? Или только если сам признается, что больничный был по травме?

Ответить
  • Лілія
07.07.21 11:35

В мене вже є електронні лікарняні (закритий 22.06.21). Не може надіслати заявку по е-лікаряном. Е-лікарняний номер містить 12 символів. Приходить 2 квітанція, но номер не має містити більше 6 символів

Ответить
  • Олена
07.07.21 12:05

Лілія, писали, що зміни торкнуться оформлення роботодавцем заяви-розрахунку за е-лікарняними працівників. Оскільки е-лікарняні не мають серії та видаються за оновленими кодами причин тимчасової непрацездатності, заяви-розрахунки за ними подаються роботодавцями окремо від заяв-розрахунків, сформованих за паперовими лікарняними листками. Може, має бути інша нова форма-заявка?

Ответить
  • Лілія
07.07.21 14:07

Олена, форму-заявки заповнили вірно, соцстрах не може дати відповідь на питання, чому не прийнято електронну форму . 

Ответить