Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


08.05.23
5432 10 Печатать

Запрацював Закон № 3050: є пільги для аграріїв на бойових/окупованих територіях

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» від 11.04.2023 г. № 3050-IX офіційно опубліковано у виданні "Голос України" № 90 від 05.05.2023 р.

Закон № 3050 набув чинності з 06.05.2023 року.

Документом, зокрема, поширено пільги на земельні ділянки, які розташовані на територіях, де ведуться бойові дії або є тимчасово окупованими, а також перебувають у консервації, або забруднені вибухонебезпечними предметами. Їх власники та орендарі звільняються від мінімального податкового зобов'язання, єдиного податку 4 групи та плати за землю.

Окрім того, якщо 30% земельного банку товаровиробників, що були платниками четвертої групи до 24.02.2022 р, припадає та території воєнних дій чи окуповані території, то ліміт обсяг с/г виробництва для них зменшено до 50% (це положення стосуватиметься і показників 2022 року).

Також передбачена можливість застосування Наказу Мінінтеграції 22.12.2022 р. № 309 в цілях визначення переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф.

Отримання "земельних" податкових пільг можливо через рішення органів місцевого самоврядування.

Для цього до них мають звернутись платники податків із відповідною заявою, в межах якої вони мають вказати кадастрові номери таких ділянок.

Докладніше на цю тему читайте за посиланням.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Татьяна
08.05.23 08:41

Території можливих бойових дій оподатковуються повністю, правильно? І ці території якось дивно визначаються. На деяких, крім масованих атак, нічого не відбувається, а деякі цілодобово обстрілюються. 

Ответить
  • Светлана
08.05.23 10:08

Отримання "земельних" податкових пільг можливо через рішення органів місцевого самоврядування. КАЗКОВО для окупованих територій. Орендарі в окупації, органи на виїзді, пташиною поштою відправляти звернення?

Ответить
  • Татьяна
08.05.23 10:47

Светлана, Я в шоці від цього закону. І взагалі-то не очікувала, що президент його підпише. Але...  їм потрібні гроші, а наші проблеми тільки наші ...

Ответить
  • Мария
08.05.23 19:51

Татьяна,на коленке написали закон. ждали его больше года, а получили.... что с ЕН 4 группы для аграриев? внятно можно было обозначить. Про МПЗ вообще молчу

Ответить
  • Нина
08.05.23 11:35

Чому таке відношення до харків'ян? 30% населення виїхало з міста, майже 150 тисяч залишилось без житла, пошкоджено школи, дитсадки, лікарні, не працювали підприємства, гинули люди. Хіба цього мало, щоб були хоч якісь пілги?

Ответить
  • Татьяна
08.05.23 21:03

Нина, Таке саме питання і за Херсон. Обстріли і вдень і вночі, пільг немає...

Ответить
  • Елена
08.05.23 12:38

После таких "разъяснений" - еще больше вопросов:
1. через рішення органів місцевого самоврядування.
- Это решение принимают местные депутаты? Как быстро? Или это выдаст налоговая или сельсовет индивидуально каждому аграрию?
2. Как быть за тот год и этот, что уже оплачен? - Закон № 3050 набув чинності з 06.05.2023 року. И даже если с этого года, то как сдавать уточненку, если закон включается не сначала месяца и квартала?
3. Если наши земли в полном объеме попадают в список Минреинтеграции, но мы все равно частично сеимся, не смотря на ракеты в поле. Нас освободят от уплаты ЕН 4гр, или нет, скажут у вас есть доходы... ??? 
4. "перебувають у консервації" - как эту консервацию подтвердить?

Ответить
  • Елена
15.05.23 09:49

Харьков-суды не работали.Налоговая-не работали.Реестры были закрыты.Население массово покидало город. Преприятия ,транспорт остановились.Массовіе обстрелы.Гибель людей.По всем каналам вещали-Харьков город Герой,форд-пост.И что? Позор,просто позор.

Ответить
  • Ааа
15.05.23 11:44

По Харькову постоянные прилеты это возможные боевые действия,льгот не предусмотрено,а киев который живёт мирной жизнью уже год - активные боевые действия.Этоипросто Пиз....ц.

Ответить