Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


29.09.23
2732 0 Печатать

Мінфін визначив порядок надання ДПС даних про доходи фізосіб на запит Держфінмоніторингу

Наказом Мінфіну від 31.08.2023 р. № 469 затверджено Порядок електронної взаємодії інформаційних систем Державної податкової служби України та Державної служби фінансового моніторингу України щодо надання інформації про доходи фізичних осіб, необхідної для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

При цьому до наказу № 469 були внесено косметичні зміни згідно з наказом Мінфіну від 21.09.2023 № 512.

Відповідно до Порядку № 469, взаємодія здійснюватиметься в електронному вигляді через державний електронний інформаційний ресурс "Трембіта" або з використанням інших державних інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації шляхом:

  • автоматизованого обміну інформацією між інформаційними ресурсами за принципом запит - відповідь;

  • регулярного надання змін інформаційних ресурсів ДПС для їх оновлення в ЄДІС.

Держфінмоніторинг у разі необхідності формує та подає до ДПС в електронній формі запити на отримання інформації про:

  • джерела та суми доходів, нарахованих/виплачених фізичній особі, та/або суми доходів, отриманих самозайнятими особами, а також загальну суму річного доходу, задекларованого фізичною особою у податковій декларації про майновий стан і доходи;
  • суми доходу, нарахованого/виплаченого на користь фізичних осіб податковим агентом;
  • суми нарахованого/перерахованого податку на доходи фізичних осіб;
  • суми нарахованого/перерахованого військового збору.

ДПС забезпечує обробку запитів та надає відповіді на запити Держфінмоніторингу протягом трьох робочих днів з дня їх отримання. 

Накази № 569 та № 512 наберуть чинності з дня офіційного опублікування. На день підготовки матеріалу документи офіційно не опубліковані.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям