Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


02.10.23
3840 1 Печатать

Мін'юст відстрочує впровадження штрафів за недостовірні дані про бенефіціарів

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2023 року мав набрати чинність наказ Мін’юсту від 12.07.2023 р. № 2542/5. Ним затверджено процедуру повідомлення Мін’юст як держателя Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про виявлення розбіжностей між отриманими суб’єктом первинного фінансового моніторингу в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в Єдиному державному реєстрі відомостями про кінцевих бенефіціарних власників та/або структуру власності юридичної особи.

З повним текстом наказу можна ознайомитись за посиланням.

Однак напередодні дати набрання чинності цього документу Мінʼюст наказом від 27.09.2023 № 3445/5 відстрочив початок набрання чинності наказу № 2542/5. Так, змінами перенесено дату набрання чинності з 1 жовтня на 1 грудня.

Також з 1жовтня не запрацює обовʼязок субʼєктів первинного фінмоніторингу повідомляти держреєстраторів про недостовірність інформації про КБВ або структуру власності юрособи та підтвердити зазначені відомості, оскільки наказом від 28.09.2023 р. № 3463/5/523 внесено зміни до Наказу № 2513/5/378 щодо перенесення строку початку дії цього наказу на 1 грудня.

Таким чином накладати штрафи за недостовірні дані про бенефіціарів Мінʼюст з 1 жовтня не буде, оскільки для цього не буде відповідних підстав.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Нина
02.10.23 22:20

Сейчас надо успеть поменять учредителей и прокрутить разные схемы до открытия электронных деклараций о доходах чиновников,поэтому минюст и дал отсрочку.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям