Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


21.09.15
20007 47 Печатать

Последствия работы с ФОП - единщиками 2 группы

   Відповідно до абзацу 3) п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI (далі - ПКУ) фізичні особи - підприємці, другої групи, здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Тобто, підприємці другої групи не мають права надавати послуги, продавати товар платника податку на прибуток на загальних підставах.
   
   Однак, чинне законодавство не містить заборони щодо придбання послуг, товарів платниками податку на загальних підставах у платників єдиного податку 2 групи. Таким чином, підприємство може придбати у платника єдиного податку 2 групи товар/послугу. При цьому, підприємство не є податковим агентом зі сплати податку на доходи фізичних осіб у такому випадку на підставі п. 300.1 ст.300 ПКУ, відповідно до якого платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку.
   
   Згідно із пп. 9 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку другої групи зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення діяльності, яка не передбачена у п. п. 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ відповідно, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність.
   
   Обов’язок підприємства полягає в тому, щоб відобразити суму, сплачену фізичній особі-підприємцю платнику єдиного податку в формі 1-ДФ. Неподання, подання з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень. (п.119.2 ст.119 ПКУ).
   
   
По материалам PSPaudit
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Сергей
21.09.15 07:58

Что-то мне кажется в этом комментарии неправильным. Услуги действительно могут предоставлять только населению и единщикам, а вот продажу товаров могут осуществлять всем...

Ответить
  • гоша
21.09.15 07:59

Читаем "...Відповідно до абзацу 3) п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI (далі - ПКУ) фізичні особи - підприємці, другої групи, здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Тобто, підприємці другої групи не мають права надавати послуги, продавати товар платника податку на прибуток на загальних підставах...". И тут же "...Однак, чинне законодавство не містить заборони щодо придбання послуг, товарів платниками податку на загальних підставах у платників єдиного податку 2 групи....". Так где же правда? Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=239987 © Buhgalter911.com

Ответить
  • Сергей
21.09.15 07:59

Ага, все-так все правильно разъяснили... Просто выделили жирным , и это смутило..

Ответить
  • Сергей
21.09.15 08:00

Покупать товар у единщика второй группы можно, но обязательно отобразить в 1 ДФ

Ответить
  • Капец
21.09.15 08:29

PSPaudit - Определитесь как-то! первый абзац противоречит второму. Как это "Однак, чинне законодавство не містить заборони щодо придбання послуг, товарів платниками податку на загальних підставах у платників єдиного податку 2 групи" - Вам что ПКУ не указ????

Ответить
  • Ева
21.09.15 09:06

Не согласна с выводом в письме. Ст.291.4 НКУ указывает ограничение по работе с юрлицами единщиками только при предоставлении им УСЛУГ, а по работам и товарам - запрета нет.

Ответить
  • 987654321
21.09.15 09:11

А почему единщикам 2-й гр.ФЛП нельзя работать с общесистемниками.Любой доход мы отражаем в книге доходов, если доход не превышает 1,5млн - платим единый налог. Что теряет государство от того, что мы работает с общестстемниками.Складывается впечатление, что государство умышленно создает трудности в работе единщиков.Как старуха Шепокляк, хоть как нибудь но навредю.

Ответить
  • silens
21.09.15 09:12

Тобто, підприємці другої групи не мають права надавати послуги, продавати товар платника податку на прибуток на загальних підставах. ФОП не может продавать товар юрлицу на ОСН??? Ведь всегда речь шла о том, что только услуги нельзя, а товары продавать можно?

Ответить
  • Анна
21.09.15 09:28

О как! А до майдана разъясняли, что единщики 2 гр. товар продавать могут всем, была куча вопросов по этому поводу и разъяснений - налоговых консультаций. Может сохранилось у кого-то ? Поделитесь, пожалуйста. А то как в поговорке: закон, что дышло, куда повернул - туда и вышло. Поворачивают так, что юр. лиц трогать не будем - покупают пусть у кого хотят и ответственности не несут, а вот единщиков прижмем - мол, не имели продавать всем подряд.

Ответить
  • Ната
21.09.15 09:36

Здається, цією консультацією хотіли сказати, що ФОПи на 2 групі можуть надавати послуги всім, лае у випадку, якщо надали загальносиситемнику, то Згідно із пп. 9 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку другої групи зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ. Тобто здати свідоцтво платника єдиного податку.А для того, щоб це можна було відслідкувати, всі мають сумлінно таких єдинщиків відображати в 1ДФ.

Ответить
  • Капец
21.09.15 09:42

Для Ната: если они хотели это сказать- так надо так и писать. Четко и внятно, со всеми нюансами и подробностями. Горе аудиторская фирма!!!! Зачем такое выкладывать???

Ответить
  • Таня
21.09.15 09:42

пп.2п.291.4 НКУ эти нормы не содержат ограничений по субъективному составу покупателей ФЛ-П 2 группы если речь идет о продаже товаров.

Ответить
  • Капец
21.09.15 09:45

Нет Таня: Они четко написали во втором абзаце : "Однак, чинне законодавство не містить заборони щодо придбання послуг ( послуг?-зачем такое писать?), товарів платниками податку на загальних підставах у платників єдиного податку 2 групи.

Ответить
  • Lumiers
21.09.15 09:47

Коллеги, подскажите, может я что-то пропустила: если я продала товар и соответственно получила оплату, то если читать данную консультацию, мне необходимо отразить это в 1 ДФ???? """Неподання, подання з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень. (п.119.2 ст.119 ПКУ). Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=239987"""" © Buhgalter911.com

Ответить
  • Lumiers
21.09.15 09:49

Ой простите недописала, если я являясь юр.лицом на общей системе, продала товар ФОПу, то должна показать это в 1ДФ?

Ответить
  • Lumiers
21.09.15 09:50

Я не выплачивала доходов ФОПу, а продала ему товар, ФОП понес расходы, какое это имеет отношение к 1ДФ для меня?

Ответить
  • ВЕСТЬ
21.09.15 09:52

Дорогеньки мої!!!!! АУ!!! ХТО ПЕЧАТАВ ЦЮ СТАТТЮ!!!! ПРОШУ ШВИДКО, СВОЇМИ СЛОВАМИ........ ТАК 2 ГРАПА ПРОДАЄ ЧИ НЕ ПРОДАЄ ІНШИМ ВИДАМ ПЛАТНИКАМ ПОДАТКУ!!!!!

Ответить
  • Капец
21.09.15 09:52

Для Lumiers- Да. под символом -157.

Ответить
  • Капец
21.09.15 09:54

если не показали- то 510 грн., но лучше не суетиться- глядишь 3 года пройдет. Вряд ли что кто-то туда полезит.

Ответить
  • ирина
21.09.15 09:54

Ви відображаєте ФОП якщо ви йому надали дохід а не він вам

Ответить
  • Капец
21.09.15 09:57

Извените Lumiers: Вы показываете - тогда когда Вы у него что-то купили. (т.е.-Ваши затраты)

Ответить
  • Капец
21.09.15 09:58

Что-то совсем я -гнев за разум зашел. Извините если сбила с толку.

Ответить
  • ирина
21.09.15 09:59

Для капец. Ви відповіли неправильно

Ответить
  • Марта
21.09.15 10:10

До 01.01.12 прямою нормою, що забороняла спрощенцям надавати послуги та реалізовувати товари юридичним особам був пп.139.1.12 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу, після вступу в дію 14 Розділу Податкового кодексу даний пункт було виключено, а відповідно знято заборону на співпрацю спрощенців та юридичних осіб. Тому відповідно до вимог другої групи продаж товарів юридичним особам не заборонено, існує заборона в другій групі надання послуг юр.особам – це третя група. http://fortetsya.org.ua/consult/3527-2012-01-30-16-37-05 ТОВАР продавать и результаты ПРОИЗВОДСТВА можно.

Ответить
  • Rina
21.09.15 10:10

Уважаемые бухгалтера! Эта консультация разъясняет, что если Вам оказал услугу ФОП-2 группа -для Вас последствий не будет, как обычно относите на расходы, а вот у ФОПа будут последствия и налоговики отслеживают эти операции по 1-ДФ

Ответить
  • Ирина
21.09.15 10:19

Единщики 2 группы могут продавать товар ВСЕМ, а услуги только единщикам. Есть даже налоговые консультации по этому поводу. Читайте закон правильно уважаемый автор статьи и не забивайте голову бредом, и без Вас хватает.

Ответить
  • Иии
21.09.15 10:40

Lumiers, В 1ДФ отражаются ВЫПЛАТЫ, а не поступления. Если вы купили товар у ФЛП либо просто физлица-гражданина и осуществили ему оплату, то именно эту оплату и отражаете в 1ДФ

Ответить
  • Юля
21.09.15 10:44

Шарашкина контора этот PSP Audit автор статьи. В законе черным по белому написано: фізичні особи - підприємці, другої групи, здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Ограничение есть только при продаже услуг... товар можно продавать кому угодно, никаких ограничений на продажу товара не указано. Я бы эту аудиторскую фирму лишила лицензии - такую ерунду доносить до народа! Стыдоба и позор! Только что звонила в налоговую консультацию - мою точку зрения подтвердили! Поэтому рекомендую не верить этому бреду!

Ответить
  • Светлана
21.09.15 10:54

Выдержка из налоговой консультации на сайте Фискальной службы: "Що стосується здійснення операцій з продажу товарів юридичним особам, то нормами п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу встановлено вимоги щодо категорії споживачів, яким фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої групи можуть надавати послуги, у тому числі побутові. Застереження щодо категорій покупців у разі здійснення діяльності з продажу товарів відсутні."

Ответить
  • MNL
21.09.15 11:01

Бухгалтера , може Ви прочитаєте все таки цю статю, автор прав і робить посилання на ПК, і навчіться читати кінець -кінцем,"стидоба, базар".

Ответить
  • Alex
21.09.15 11:07

Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку № 49, визначено, що дохід, ВИПЛАЧЕНИЙ самозайнятій особі, відображається у податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «157». Також слід зазначити, що під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка ОТРИМУЄ ТАКИЙ ДОХІД, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності (пункт 177.8 статті 177 Податкового кодексу України).

Ответить
  • Юля
21.09.15 11:07

это вам стыдоба Товарищ MNL и автору статьи. В статье закона нет ограничений на продажу товара!!! Прежде чем стыдить миллион людей - научитесь сами читать!!!

Ответить
  • Зина
21.09.15 11:11

Люди !!! 1-й абзац - это что может и чего не может единщик 2 групы (т.е. продажа населению и единщикам - все что угодно, а общесистемщикам только товары) 2-й абзац - это может ли общесистемщик приобретать что-либо у единщика 2 гр. (может все что угодно, только должен все выплаты единщику указать в 1ДФ) поэтому нет никаких противоречий

Ответить
  • Юлия
21.09.15 11:32

Я веду единщика 2 группы, товары от продает фирме на общих основаниях и просто физ лицам, товары могу продавать всем, а вот услуги только физикам и ЧП, если у ЧП покупаю то сообщаю все в 1ДФ, пока все осталось так же изменений нет, а эта статья провокация, поднятие бучи на пустом месте.

Ответить
  • Tata
21.09.15 11:42

Для тех, кто говорит, что народ не умеет читать - цитата из первого абзаца: Тобто, підприємці другої групи не мають права надавати послуги, продавати товар платника податку на прибуток на загальних підставах. Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=239987&page=1#newsCommentshdr © Buhgalter911.com Это НЕПРАВДА! На 2-й группе продавать товар общесистемщикам можно!

Ответить
  • Вася
21.09.15 11:51

Да уж! Законы так писаны, что в них черт ногу сломит! А роковая ошибка автора вот тут:"Тобто, підприємці другої групи не мають права надавати послуги, ПРОДАВАТИ ТОВАР платникУ податку на прибуток на загальних підставах."- уберите эту отсебятину и статья получится. Мне вообще эта статья в ПКУ нравится! Они хотябы слова "виключно" или "тильки" в нее добавили. Вот интересно они специально формулировку так вуалируют? А то мы смеемся с америкосовкских "Кошку в микроволновке не сушить", а самим в статье 291.4 совсем не помешало бы предложение типа : ФОП на 2 группе НЕ ИМЕЕТ ПРАВА оказывать услуги .... и.т.д.

Ответить
  • Киев
21.09.15 11:54

У сделки две стороны: Покупатель-общесистемник. Ему ВСЕ РАВНО у кого покупать услугу, лишь бы в 1ДФ отразил. Продавец-единщик. Он, в случае продажи услуги общесистемщику, лишается ЕН. ПО ТОВАРАМ ТАКОГО ОГРАНИЧЕНИЯ НЕТ. Сорри, коллеги, дискуссию по этому поводу считаю неуместной. Так мы скоро начнем сомневаться, что земля круглая.......

Ответить
  • Наталья
21.09.15 11:57

Для Lumiers отражать в 1 ДФ ФОП нужно только в том случае если вы у него купили код 157 а не если вы ему продали

Ответить
  • Киев
21.09.15 12:02

Вася: Не правы. Единщик МОЖЕТ оказать услугу плательщику НП. Только после этого он обязан перейти на общую систему.

Ответить
  • Mahoyni
21.09.15 12:32

Насколько мне помнится,запрет на услуги от 2группы юр.лицам был введён из-за отмывания денег (в договорах можно было писать баснословные суммы на услуги,и выводит нал через СПД) Запрета на продажу товаров небыло

Ответить
  • Людмила
21.09.15 12:45

Ст. 291.4 ПКУ 2)Друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень. Звідси видно, що саме надавати послуги можна тільки платникам єдиного податку, а от товар вони просто мають право продавати без обмежень кому

Ответить
  • Машуня
21.09.15 13:47

Чуть не в тему. А кто-нибудь видел уже новую деку для ФОПов, утвержденную приказом №578 от 19.06.2015 р. ??? Не могу найти ни в МЕДоке ни в ОРZ. Кто нашел, напишите код F........ Может я не заметила?

Ответить
  • Аня
22.09.15 11:29

Подскажите, предоставляем услуги на 2 группе, основная группа клиентов это физ.лица. Но вот пару раз столкнулись, что уже по окончанию предоставления услуг просят документы для ЮЛ на ОС. Вот теперь думаю, может где табличку повесить, что предоставляем услуги только физ.лицам))) кто с таким сталкивался, как выходить из ситуации? Были на 3 группе, но из-за РРО перешли на 2 ю.

Ответить
  • Наталія Я.
23.09.15 12:08

Аннушка, табличку таки повісьте!!! Як казав незабуваємий м-р Добкін - текст по-дебільному написаний. Або, як для поетів - якщо можеш не писати, то краще не пиши! Останнє речення першого абзацу явно є непрофесійним і вносить сум'яття в голови читачів.

Ответить
  • Вика
25.09.15 11:57

а как же тогда быть с брокерскими услугами, они же все единщики?

Ответить