Отключить рекламу

Подпишитесь!


09.05.13
3557 13 Печатать

С какой даты можно не применять в обязательном порядке типовую форму № 3 «Путевой лист служебного легкового автомобиля» с целью отражения расходов в налоговом учете?

   З якої дати можна не застосовувати в обов’язковому порядку типову форму № 3 «Подорожній лист службового легкового автомобіля» з метою відображення витрат в податковому обліку?
   
   
   Особливе ставлення податкових органів до первинних документів пов’язано з підтвердженнями ними права платників податків на відображення витрат в податковому обліку (п. 138.2 ПКУ).
   
   При цьому в разі наявності типових форм первинних документів, податкові органи зазвичай вимагають застосування саме цих форм.
   
   Так, у листі ДПСУ від 28.02.2012 р. № 3535/6/15-1415 зазначається, що для врахування витрат на придбання пально-мастильних матеріалів у складі податкових витрат потрібно використовувати саме типову форму № 3 «Подорожній лист службового легкового автомобіля», затверджену наказом Держкомстату від 17.02.98 р. № 74.
   
   В іншому листі від 13.04.2012 р. № 6542/6/15-1415 ДПСУ вже лояльніше зазначає таке:
   
   «Законом України від 05.07.2011 р. № 3565-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень» у текстах законів України «Про автомобільний транспорт», «Про дорожній рух» та «Про міліцію» вилучено посилання на дорожні листи. Тобто підприємства, які експлуатують транспортні засоби, мають право не виписувати водіям дорожні листи.
   
   Поряд з цим Типова форма первинного обліку роботи службового легкового автомобіля та Інструкція про порядок її застосування затверджені наказом Держкомстату України № 74 від 17.02.98, зареєстрованим в Мін'юсті України 03.03.98 за № 149/2589, на даний час залишається чинною».
   
   Щодо цього питання насамперед зауважимо, що ПКУ в принципі не встановлює залежності права на відображення витрат на придбання пального від використання саме типової форми № 3 подорожнього листа службового легкового автомобіля. Вимогою п. 138.2 ПКУ є наявність будь-якого первинного документа, передбаченого правилами бухгалтерського обліку. Щодо застосування типової форми № 3 зазначимо таке.
   
   16.04.2013 р. набрав чинності наказ Державної служби статистики України від 19.03.2013 р. № 95, відповідно до якого втратив чинність наказ Державного комітету статистики України від 17.02.98 р. № 74 «Про затвердження типової форми первинного обліку роботи службового легкового автомобіля та Інструкції про порядок її застосування».
   
   Водночас, ключовим моментом вважаємо не стільки дату набрання чинності цим наказом, а текст його преамбули:
   
   «Відповідно до Положення про Державну службу статистики України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 396, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень», статей 4, 14 Закону України «Про державну статистику» та з метою приведення нормативно-правових актів Державної служби статистики України у відповідність із чинним законодавством наказую…».
   
   Тобто форма подорожнього листа службового легкового автомобіля втратила чинність через необхідність приведення нормативно-правових актів у відповідність до Закону № 3565-VI, що має вищу юридичну силу, ніж накази.
   
   Оскільки Закон № 3565-VI набрав чинності 14.08.2011 р., на нашу думку, саме з цієї дати застосування типової форми № 3 подорожнього листа службового легкового автомобіля не є обов’язковим, в тому числі, з метою списання використаного пального і відображення витрат на його придбання в податковому обліку.
   
   При цьому слід пам’ятати, що для підприємства в будь-якому випадку необхідний первинний документ для списання пального. Такий документ слід оформлювати відповідно до загальних правил, встановлених ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV та Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88.
   
   
   
   Олег Коваль
   Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
   
   
   Дата підготовки 26.04.2013

   

По материалам ЛИГА:ЗАКОН
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • НН
12.05.13 23:58

а я все-таки собираюсь утвердить путевой по такой форме как мне нужно (т.е. оставлю все как есть, кроме, только уберу подпись врача) , с 16.04.2013, т.к. приказ статистики от 16.04.13

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
13.05.13 01:32

Оскільки Закон № 3565-VI набрав чинності 14.08.2011 р., на нашу думку, саме з цієї дати застосування типової форми № 3 подорожнього листа службового легкового автомобіля не є обов’язковим и что это значит - все путевые за эти почти два года необязательны? а ведь приказ по предприятию об утверждении своей формы уже не сделаешь от 2011 года. абсурд. тоже буду делать с 16.04.2013

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Олег
13.05.13 02:07

не обязательны лишь означает, что может быть оформлен и другой документ. Если оформляли по форме 3, то проблем никаких нет

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Масик
13.05.13 02:09

К НН аналогично уже зделала свой путевой.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алеся
13.05.13 03:09

Наказ Державного комітету статистики України від 19.03.2013 року №95 Про визнання таким, що втратив чинність, наказ ДКС України від 17 лютого 1998 року №74 "Про затвердження типової форми первинного обліку роботи службового легкового автомобіля та Інструкції про порядокїї її застосування" опублікований «Офіційний вісник України» від 16 квітня 2013 року № 27.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Петро
14.05.13 00:47

а лікар та механік потрібні в новій формі ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Петро
14.05.13 01:14

легк. автомобіль використовується для власних потреб підприємства - на який термін можна виписати змінену форму под. листа ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алеся
14.05.13 01:34

"а лікар та механік потрібні в новій формі?" - відповідно до п.2.4 наказу Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. №88 "Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку", не передбачено такі обовязкові дані.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Петро
14.05.13 01:54

для бухгалтерии да , эти записи не важны . Но т.к. всегда требовали механика и врача перед выездом - а сейчас уже не нужно ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алеся
14.05.13 02:44

Від тепер роль підтверджуючого документа в операціях, повязаних з використанням службового легкового автомобіля в бухгалтерському та податковому обліку може виконувати виготовлений самостійно бланк (форма) подорожнього листа за зразком скасованого, з обовязковим узгодженням загальних вимог до первинних документів передбачених Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку",затверджених Наказом Мінфіну від 24.05.95 р. №88.(п.2.4) Р.S. Головне щоб розроблена форма мала всі обовязові перелічені реквізити Положення. Таку самостійно розроблену форму та порядок її використання варто затвердити наказом керівника підприємства.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Марина
14.05.13 12:53

Подскажите, пожалуйста,каким все-таки документом необходимо подтверждать расходы на бензин в налоговом учете?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Марина Запорожье
14.05.13 22:13

Для Марина.Это должны прописать налоговики.Ведь они потом при проверке будут чем-то аргументировать. Пока таких разъяснений вроде нет.Ждем....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Светлана
17.05.13 01:45

А если невозможно утвердить путевой лист приказом от 16.04.2013 года? Будет страшно если приказ будет от 30.04.2013 года?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться