Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


30.06.13
3473 8 Печатать

Подписание акта сверки является основанием для прерывания течения исковой давности

   Постанова Вищого господарського суду від 06.02.2013 №25/067-11
   
   Суд касаційної інстанції задовольнив позовні вимоги підприємства (орендодавця) про стягнення з іншого підприємства (орендаря) заборгованості з орендних платежів, яка виникла внаслідок неналежного виконання останнім договірних зобов’язань, а також передбачених частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України (ЦК) 3% річних та інфляційних втрат.
   
   Факт порушення орендарем свого зобов’язання щодо сплати орендних платежів та наявність відповідної заборгованості, яка орендарем не спростована (доказів її оплати не надано), також підтвердився висновком судово-економічної експертизи.
   
   Що ж до заявлених позовних вимог в частині стягнення з орендаря заборгованості з оплати наданих орендодавцем послуг за договорами про спільне використання технологічних мереж та про надання послуг з опалення орендованого приміщення, то за рішенням суду, яке грунтується, у т. ч. на висновку судово-економічної експертизи, підстав для їх задоволення немає через недоведеність факту існування цієї заборгованості.
   
   Доводи ж орендаря про неправильне застосування судом апеляційної інстанції позовної давності до вимог про стягнення заборгованості з орендних платежів за період лютий – травень 2008 року Вищий господарський суд відхилив з огляду на таке.
   
   Відповідно до частини 5 статті 261 ЦК за зобов’язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання.
   
   Водночас частиною 1 статті 264 ЦК встановлено, що перебіг позовної давності переривається вчиненням особою дії, що свідчить про визнання нею свого боргу або іншого обов’язку. При цьому діями по визнанню боргу є дії боржника безпосередньо по відношенню до кредитора, які свідчать про наявність боргу, зокрема, підписання боржником акта звірки розрахунків, в якому визначена його заборгованість.
   
   У матеріалах справи міститься складений сторонами акт звірки взаєморозрахунків за період з 01.01.2010 по 28.02.2011, який підписаний уповноваженими особами сторін та скріплений печатками останніх. І в цьому акті орендар погодився з наявністю у нього заборгованості.
   
   Таким чином, підписання акта звірки є дією, яка свідчить про визнання відповідачем боргу, та є підставою для переривання перебігу позовної давності.
По материалам Головбух24
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • igorblin1
01.07.13 06:58

Это ж сколько годиков дебилам понадобилось, чтоб до этого дойти?! Вот еще где-то озвучили понятие "Верховенство законодательства" - какая из их писулек имеет действительно большую силу (например конституция или приказ 329-дсп) было бы вообще прекрасно.

Ответить
  • Леха
01.07.13 10:33

Теперь налоговая будет настаивать типа акт подписан плати ссылаясь на данное решение... и проверять будут раз в 10ть лет тогда такие штраф санкции будут ..........

Ответить
  • Андрей
01.07.13 10:35

Здесь главное "підписаний уповноваженими особами сторін". Т.е. акт сверки должен быть подписан директорами или иными лицами, уполномочненными на представительство без доверенности. Если акт сверки будет подписан только бухгалтером то такой докумен не будет основанием для прерывания сроков исковой давности.

Ответить
  • минЗдох
01.07.13 10:46

1) Налоговая ввобще тупо считает 3 года, не усмтривая ни одно

Ответить
  • минЗдох
01.07.13 10:47

2) в кодексе было бы неплохо намекнуть на конечный перечень таких дий о службових особ, которые прерываю срок исковой. все таки акт хиленько смотрится, не дия, а констатация их отсутствия чаще всего.

Ответить
  • Аноним
01.07.13 13:04

даже если добавить все буквы, вышенаписанная мысль не ясна

Ответить
  • АРФА
01.07.13 16:36

Андрей, типовая форма акта такова: в верхнем углу "Утверждаю", подпись уполномоченного лица и печать. Таким образом директор утверждает полномочие подписавшего акт лица конкретно по данному акту.

Ответить
  • Айшека
02.07.13 14:55

Плохо с переводом.... Получается, если прошло три года с момента возникновения задолжености тогда суд не поможет в взыскании долга с клиента. Но, если есть подписанный актуальный Акт сверки - тогда справедливость имеет место.... Правильно?

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям