Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Фонд социального страхования инвалидов не осуществляет государственных контроль в сфере хозяйственной деятельности

Фонд социального страхования инвалидов не осуществляет государственных контроль в сфере хозяйственной деятельности

Печатная Форма: Фонд социального страхования инвалидов не осуществляет государственных контроль в сфере хозяйственной деятельности

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
   ФОНД СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ
   
   ЛИСТ
   
   від 27.01.2009 р. N 1/8-12/06


   
   Летюку О. І.
   Депутату Жовтневої районної у м. Харкові ради п'ятого скликання
   
   Шановний Олександре Іллічу!
   
   Фонд соціального захисту інвалідів розглянув Ваше звернення від 13.01.2009 N А-01-02 та повідомляє наступне.
   
   Відповідно до преамбули Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" цей Закон визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).
   
   Пунктом 4 ст. 4 Закону України визначено, що виключно законами встановлюються органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності.
   
   Згідно з Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні":
   
   Відділення Фонду соціального захисту інвалідів з метою контролю за виконанням нормативу робочих місць мають право в порядку, передбаченому Кабміном (постанова КМУ від 31.01.2007 N 70), здійснювати перевірки підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, щодо реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів, подачі ними звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів, виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, у тому числі шляхом зарахування та сплати ними адміністративно-господарських санкцій.
   
   Згідно ч. 8 ст. 69 Господарського кодексу України ("Соціальна діяльність підприємства") підприємство з правом найму робочої сили забезпечує визначену відповідно до закону кількість робочих місць для працевлаштування неповнолітніх, інвалідів, інших категорій громадян, які потребують соціального захисту.
   
   Відповідальність підприємства за невиконання даної вимоги встановлюється законом.
   
   Слід зауважити, Фонд та його відділення не є учасниками господарських правовідносин, що передбачені ст. 2 Господарського кодексу України, так само, як і правовідносини між відділенням Фонду та підприємствами не є такими, що підпадають під дію ст. 3 Господарського кодексу України.
   
   Таким чином, Фонд соціального захисту інвалідів і його територіальні підрозділи не здійснюють державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності.
   
   З повагою,
   
   Директор
   В. Малькін
   

фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
262480 292
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд