Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Оплата обучения инвалидов

Оплата обучения инвалидов

Печатная Форма: Оплата обучения инвалидов

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
   ФОНД СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ
   
   ЛИСТ
   
   від 09.10.2009 р. N 1/5-957/06


   
   Керівникам відділень Фонду
   
   Фонд соціального захисту інвалідів надає роз'яснення з приводу оплати навчання інвалідів згідно із змінами до порядків від 3 вересня 2009 року, затверджених постановою Кабінету Міністрів України "Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 31.01.2007 року N 70.
   
   Абзац 9 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" зазначає, що "... до фінансування витрат на професійне навчання непрацюючих інвалідів, у тому числі за направленням державної служби зайнятості, на професійне навчання інвалідів із числа випускників спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), загальноосвітніх санаторних шкіл (шкіл-інтернатів), загальноосвітніх навчальних закладів на спеціалізованих робочих місцях підприємств, організацій інвалідів.
   
   Тобто, відповідно до підпункту 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 31.01.2007 року N 70 до категорії непрацюючих інвалідів належать ті особи з інвалідністю, які зареєстровані в установленому порядку у державній службі зайнятості як безробітні та відповідно до законодавства не мають права на допомогу по безробіттю:
   
   "... професійне навчання (професійну підготовку, підвищення кваліфікації та перепідготовку) інвалідів, які зареєстровані в установленому порядку у державній службі зайнятості як безробітні та відповідно до законодавства не мають права на допомогу по безробіттю, у професійно-технічних, вищих (I - IV рівня акредитації) та інших навчальних закладах, центрах професійної реабілітації інвалідів для здобуття професії за направленням державної служби зайнятості (з урахуванням бажання інвалідів та середньої вартості навчання у регіонах за отримання відповідної освіти);".
   
   Особи з інвалідністю можуть проходити професійну підготовку, підвищення кваліфікацій та перепідготовку і в центрах професійної реабілітації інвалідів з урахуванням їх побажань та середньої вартості навчання у регіонах за отримання відповідної освіти.
   
   Порядок проведення професійної підготовки, підвищення кваліфікації та перепідготовки інвалідів, зареєстрованих у державній службі зайнятості, за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2006 N 1836.
   
   Абзац 10 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" зазначає, що "... надання фінансової допомоги на здійснення заходів соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної (за поданням Національного комітету спорту інвалідів України) та професійної реабілітації інвалідів (відновлення працездатності шляхом забезпечення інваліда технічними реабілітаційними засобами, створення умов для занять фізичною культурою і спортом, оплата навчання та перекваліфікації ...".
   
   Тобто, відповідно до підпункту 4 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 31.01.2007 року N 70 до категорії інвалідів належать особи з інвалідністю, які виявили бажання отримати професійну підготовку у професійно-технічних, вищих (I - IV рівня акредитації) та інших навчальних закладах, центрах професійної реабілітації інвалідів для здобуття професії:
   
   "... інвалідам - шляхом оплати вартості їх навчання та перекваліфікації у професійно-технічних, вищих (I - IV рівня акредитації) та інших навчальних закладах, центрах професійної реабілітації інвалідів для здобуття професії;".
   
   Вищезазначені зміни не суперечать чинному законодавству та дозволять змінити напрямок фінансування витрат на професійне навчання та перекваліфікацію не тільки непрацюючих осіб з інвалідністю, а й інших, що, у свою чергу, збільшить обсяг професійної адаптації інвалідів у суспільство.
   
   Директор
   В. Малькін
   

фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
262699 292
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд