Подпишитесь!


  • Про податок на додану вартість (лист ДФС від 05.04.2018 р. № 1406/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Про податок на додану вартість (лист ДФС від 05.04.2018 р. № 1406/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.04.2018 р. № 1406/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку складання розрахунку коригування до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) у разі одночасної зміни номенклатури, ціни та кількості товару і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Пунктом 192.1 статті 192 ПКУ передбачено, що у разі якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Розрахунок коригування складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Згідно із пунктом 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. N 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за N 137/28267 (із змінами і доповненнями), у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Якщо після отримання попередньої оплати та складання і реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається одночасна зміна номенклатури, кількості і ціни товарів/послуг, то у розрахунку коригування до такої податкової накладної у першому рядку зі знаком "-" зазначаються показники щодо товарів/послуг, номенклатура, кількість і ціна яких змінюється, зокрема:

- у графі 1 - номер за порядком рядка податкової накладної, що коригується;

- у графі 7 - кількість (об’єм, обсяг) товарів/послуг, номенклатура, кількість і ціна яких змінюється, зі знаком "-"; графи 9 та 10 не заповнюються;

- у графах 3, 4.1 - 4.3, 5, 6, 8, 11, 12 зазначаються (незмінними) показники з відповідних граф рядка податкової накладної, що коригується;

- у графі 13 вказується обсяг постачання (без ПДВ) зі знаком "-".

У другому рядку такого розрахунку коригування зазначаються усі правильні (змінені) дані по товарах/послугах, ціна та кількість яких змінюється. При цьому, у графі 1 такого розрахунку коригування такому рядку присвоюється новий черговий порядковий номер рядка, якого не було в податковій накладній, що коригується.

Наприклад, у податковій накладній було три рядки з різним видом (номенклатурою) товару і змінилися ціна та кількість товару, зазначеного у другому рядку податкової накладної. В такому разі в розрахунку коригування до такої податкової накладної:

у першому рядку у графі 1 зазначається номер рядка "2" податкової накладної, що коригується, і зі знаком "-" вказуються показники щодо такого товару;

у другому рядку у графі 1 вказується "4" і зазначаються правильні показники по товару, ціна та кількість якого коригується.

У графі 2 розрахунку коригування до податкової накладної в обох рядках, які заповнюються у зв’язку із одночасною зміною номенклатури, ціни та кількості товарів/послуг, зазначається причина коригування - "зміна номенклатури".

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд