Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Про податок на додану вартість (лист ДФС від 05.04.2018 р. № 1406/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Про податок на додану вартість (лист ДФС від 05.04.2018 р. № 1406/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.04.2018 р. № 1406/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку складання розрахунку коригування до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) у разі одночасної зміни номенклатури, ціни та кількості товару і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Пунктом 192.1 статті 192 ПКУ передбачено, що у разі якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Розрахунок коригування складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Згідно із пунктом 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. N 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за N 137/28267 (із змінами і доповненнями), у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Якщо після отримання попередньої оплати та складання і реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається одночасна зміна номенклатури, кількості і ціни товарів/послуг, то у розрахунку коригування до такої податкової накладної у першому рядку зі знаком "-" зазначаються показники щодо товарів/послуг, номенклатура, кількість і ціна яких змінюється, зокрема:

- у графі 1 - номер за порядком рядка податкової накладної, що коригується;

- у графі 7 - кількість (об’єм, обсяг) товарів/послуг, номенклатура, кількість і ціна яких змінюється, зі знаком "-"; графи 9 та 10 не заповнюються;

- у графах 3, 4.1 - 4.3, 5, 6, 8, 11, 12 зазначаються (незмінними) показники з відповідних граф рядка податкової накладної, що коригується;

- у графі 13 вказується обсяг постачання (без ПДВ) зі знаком "-".

У другому рядку такого розрахунку коригування зазначаються усі правильні (змінені) дані по товарах/послугах, ціна та кількість яких змінюється. При цьому, у графі 1 такого розрахунку коригування такому рядку присвоюється новий черговий порядковий номер рядка, якого не було в податковій накладній, що коригується.

Наприклад, у податковій накладній було три рядки з різним видом (номенклатурою) товару і змінилися ціна та кількість товару, зазначеного у другому рядку податкової накладної. В такому разі в розрахунку коригування до такої податкової накладної:

у першому рядку у графі 1 зазначається номер рядка "2" податкової накладної, що коригується, і зі знаком "-" вказуються показники щодо такого товару;

у другому рядку у графі 1 вказується "4" і зазначаються правильні показники по товару, ціна та кількість якого коригується.

У графі 2 розрахунку коригування до податкової накладної в обох рядках, які заповнюються у зв’язку із одночасною зміною номенклатури, ціни та кількості товарів/послуг, зазначається причина коригування - "зміна номенклатури".

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления