Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про погодження проекту постанови КМУ (лист ДФС від 01.02.2018 р. № 340/4/99-99-07-04-03-13)

Про погодження проекту постанови КМУ (лист ДФС від 01.02.2018 р. № 340/4/99-99-07-04-03-13)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.02.2018 р. № 340/4/99-99-07-04-03-13

Про погодження проекту постанови КМУ

ДФС розглянула проект постанови КМУ "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", надісланий листом МФУ від 31.01.2018 р. N 26010-06-10/2754, та повідомляє про такі зауваження до вищезазначеного проекту, а саме:

1) у Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН проекту постанови КМУ: <...> доповнити новим п. 30 такого змісту:

"30. Ризик, який не був виявлений при здійсненні Моніторингу, але об'єктивно існує та був з'ясований за результатами додаткового аналізу податкової інформації після реєстрації ПН/РК в Реєстрі, може бути досліджений під час проведення документальної перевірки дотримання податкового законодавства щодо повноти визначення податкового зобов'язання постачальником або правомірності формування податкового кредиту покупцем, що зазначені у ПН/РК із з'ясованим ризиком";

<...> 2) у Порядку роботи Комісій <...> передбачити створення Комісії в Офісі великих платників ДФС;

3) у Порядку розгляду скарг на рішення Комісій <...> у п. 3 слова та цифри "після отримання ним... в Реєстрі (далі - рішення Комісії)" замінити на "після того, як відповідно до п. 26 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затвердженого цією постановою, рішення Комісії вважається зареєстрованим в Реєстрі рішень".

Крім того, ДФС повідомляє, що передбачена МФУ система створює ризики як безперешкодного формування схемного податкового кредиту, так і зупинення ПН платникам реального сектору економіки.

Зокрема, МФУ запропоновано доповнити проект постанови поняттям "позитивна податкова історія платника податку". Платник податку, який за результатами підрахунків показників та коефіцієнтів має позитивну податкову історію, матиме право безперешкодно реєструвати ПН / РК в Реєстрі. Проте віднесення платника до платників податків з позитивною історією по визначеним критеріям може призвести до маніпулювання несумлінними платниками такими критеріями <...>.

Крім того, постійна зміна критеріїв визначення платників з позитивною історією з метою упередження формування схемного податкового кредиту може негативно вплинути на платників реального сектору економіки.

Також МФУ надано пропозиції про формування на регіональному та центральному рівнях комісій, які прийматимуть рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН / РК. При цьому збільшено термін для прийняття рішень про реєстрацію або відмову в реєстрації відповідними комісіями протягом 10 робочих днів.

Враховуючи викладене вище, з метою уникнення проблемних питань щодо зупинки реєстрації ПН / РК та розгляду зупинених ПН/РК зі сторони платників реального сектору економіки, а також з метою унеможливлення розповсюдження схемного податкового кредиту несумлінними платниками податків пропонуємо під час погодження проекту постанови врахувати пропозиції, запропоновані ДФС, у тому числі надіслані листом від 18.01.2018 р. N 171/4/99-99-07-04-03-13.

 

В. о. Голови

М. Продан

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться