Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо нарахування ЄСВ на суми середнього заробітку колишнього депутата (лист ДФС від 12.01.2016 р. № 655/7/99-99-17-03-01-17)

Щодо нарахування ЄСВ на суми середнього заробітку колишнього депутата (лист ДФС від 12.01.2016 р. № 655/7/99-99-17-03-01-17)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.01.2016 р. № 655/7/99-99-17-03-01-17

Щодо нарахування ЄСВ на суми середнього заробітку колишнього депутата

Державна фіскальна служба України для однозначного тлумачення та застосування норм Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464) надає роз'яснення з питання щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) на суми середнього заробітку депутата місцевої ради, що виплачується протягом шести місяців після закінчення його повноважень.

Роз'яснення надано згідно з нормами, які діяли до набрання чинності Законом України від 24 грудня 2015 року N 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році".

Частиною другою статті 32 Закону України від 11 липня 2002 року N 93-IV "Про статус депутатів місцевих рад" (далі - Закон N 93) також визначено, що у разі здійснення депутатських повноважень у робочий час депутату місцевої ради за основним місцем роботи відшкодовуються середній заробіток та інші витрати, пов'язані з депутатською діяльністю, за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

Стаття 118 Кодексу законів про працю України передбачає гарантії для працівників, обраних на виборні посади, зокрема після закінчення повноважень за виборною посадою їм надається попередня робота (посада), а при її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за вибором працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації.

Аналогічна за змістом гарантія передбачена і абзацом першим частини другої статті 33 Закону N 93 для депутатів місцевих рад, які працювали у раді на постійній основі. У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету (абзац другий частини другої статті 33 Закону N 93).

Порядок нарахування та сплати єдиного внеску регулюється виключно Законом N 2464.

Пунктом 7 частини першої статті 4 Закону N 2464 визначено, що платниками єдиного внеску є особи, які працюють на виборних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян та отримують заробітну плату (винагороду) за роботу на такій посаді.

Нарахування єдиного внеску за зазначених вище платників здійснюють роботодавці, визначені частиною першою статті 4 Закону N 2464.

Роботодавець (орган державної влади, орган місцевого самоврядування, об'єднання громадян) зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок лише за осіб, які працюють на виборних посадах.

Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року N 108/95-ВР "Про оплату праці", та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (пункт 1 частини першої статті 7 Закону N 2464). З огляду на викладене, після закінчення строку повноважень депутата місцевої ради роботодавець не несе обов'язку платника єдиного внеску, а значить, суми середньої заробітної плати, яка зберігається за колишнім депутатом місцевої ради після закінчення строку його повноважень, на період працевлаштування, але не більше 6 місяців, не є базою нарахування єдиного внеску.

 

Голова

Р. Насіров

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям