Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо особливостей складання податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених на суму перевищення ціни придбання товарів над ціною постачання (лист ДФС від 10.08.2017 р. № 1568/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо особливостей складання податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених на суму перевищення ціни придбання товарів над ціною постачання (лист ДФС від 10.08.2017 р. № 1568/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 10.08.2017 р. № 1568/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника щодо особливостей складання податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених на суму перевищення ціни придбання товарів над ціною постачання та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Згідно із пунктом 15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. N 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за N 137/28267, із змінами та доповненнями (далі - Порядок N 1307), у разі постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до статей 188 і 189 ПКУ, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг (зокрема, якщо база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання товарів/послуг, звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг або балансової (залишкової) вартості необоротних активів і перевищує суму постачання таких товарів/послуг, необоротних активів, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто ціна придбання / звичайна ціна / балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання), постачальник (продавець) складає дві податкові накладні: одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання / звичайної ціни / балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною.

У податковій накладній, яка складена на суму такого перевищення, робиться позначка відповідно до пункту 8 Порядку N 1307 (15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання). Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

Згідно з пунктом 192.1 статті 192 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При поверненні товарів покупцем або суми попередньої оплати товарів/послуг покупцю продавець може скласти розрахунок коригування до податкової накладної, що була складена виходячи з фактичної ціни постачання і надана такому покупцеві, та другий розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на суму перевищення ціни придбання товарів (послуг) / звичайної ціни самостійно виготовлених товарів, (послуг) / балансової (залишкової) вартості необоротних активів над фактичною ціною постачання, який покупцю не надається та зберігається у продавця.

Слід зазначити, що у розрахунку коригування до податкової накладної, що була складена виходячи з фактичної ціни постачання, і у другому розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на суму перевищення ціни придбання товарів (послуг) / звичайної ціни самостійно виготовлених товарів (послуг) / балансової (залишкової) вартості необоротних активів над фактичною ціною постачання, заповнюється графа 8 "Коригування кількості".

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
113224 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно