Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями, які перебувають на загальній системі оподаткування у 2017 році (лист ДФС від 11.10.2017 р. № 2207/Щ/99-99-13-02-01-14/ІПК)

Щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями, які перебувають на загальній системі оподаткування у 2017 році (лист ДФС від 11.10.2017 р. № 2207/Щ/99-99-13-02-01-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 11.10.2017 р. № 2207/Щ/99-99-13-02-01-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула [...] запит від [...] (вх. ДФС N [...] від [...]) щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) фізичними особами - підприємцями, які перебувають на загальній системі оподаткування у 2017 році, і повідомляє таке.

Дія Закону України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464) поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної зі збором та веденням обліку єдиного внеску.

Платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (пункт 1 частини другої статті 6 Закону N 2464).

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята статті 9 Закону N 2464).

Платниками єдиного внеску відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону N 2464 є, зокрема, фізичні особи - підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування.

Згідно з абзацом першим пункту 2 частини першої статті 7 Закону N 2464 базою нарахування єдиного внеску для зазначених платників є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

З 01.01.2017 у разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом N 2464 (абзац другий пункту 2 частини першої статті 7 Закону N 2464).

Фізична особа - підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цієї фізичної особи (частина восьма статті 4 Закону України від 15 травня 2003 року N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (далі - Закон N 755).

Таким чином, останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця така особа користується правами, виконує обов'язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою - підприємцем.

Відповідно до реєстраційних даних ІС "Податковий блок" перебуває на обліку в [...] (далі - ОДПІ) впродовж підприємницької діяльності застосовувала загальну систему оподаткування.

На підставі відомостей з реєстраційної картки, наданої державним реєстратором згідно із Законом N 755, [...] припинено підприємницьку діяльність ...01.2017, номер запису [...]

Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування єдиного внеску для даної категорії платників Законом N 2464 не передбачений, місяць, в якому така особа припинила підприємницьку діяльність, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок.

Отже, останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок для [...] є січень 2017 року.

Крім цього, повідомляємо, що Закон N 2464 не містить пільг та виключень щодо останнього періоду, за який необхідно сплатити єдиний внесок у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Водночас наголошуємо, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску страхувальники несуть фінансову та адміністративну відповідальність відповідно до статті 25 Закону N 2464 та статті 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Водночас повідомляємо, що згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям