Отключить рекламу

ПОДАРОК

950 грн. Бесплатно
  • Щодо визначення коду послуги з лісозаготівлі при складанні податкової накладної (лист ДФС від 12.06.2017 р. № 580/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо визначення коду послуги з лісозаготівлі при складанні податкової накладної (лист ДФС від 12.06.2017 р. № 580/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.06.2017 р. № 580/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо визначення коду послуги з лісозаготівлі при складанні податкової накладної та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у листі, при спробі зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкову накладну із кодом послуги 02.20 платник отримує відмову із зазначенням причини "Код послуги не відповідає Державному класифікатору продукції та послуг".

Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. N 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за N 137/28267 (далі - Порядок N 1307).

Відповідно до пункту 16 Порядку N 1307 до розділу Б табличної частини податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, зокрема, до граф 3.1, 3.3 - код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі - ДКПП).

У разі постачання товару заповнюється графа 3.1, в якій зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД.

У разі постачання послуги заповнюється графа 3.3, в якій зазначається код послуги згідно з ДКПП.

Державний класифікатор продукції та послуг (ДКПП) затверджено наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 р. N 457 "Про затвердження та скасування національних класифікаторів". При цьому код 02.20 встановлено ДКПП для продукції "Деревина необроблена", а не для коду послуги з лісозаготівлі.

Отже, при складанні податкової накладної у разі постачання товару необхідно заповнювати графу 3.1 розділу Б табличної частини податкової накладної, в якій зазначати код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД.

Таким чином, податкова накладна, складена за операціями з постачання послуг, в якій згідно з ДКПП вказано код продукції (товару), а не код послуги, вважається складеною з порушенням норм ПКУ та не може бути зареєстрована в ЄРПН.

Для правильного заповнення податкової накладної, складеної за операціями з постачання послуг, у такій податковій накладній у графі 3.3 необхідно вказувати згідно з ДКПП саме код послуги, а не код продукції.

При цьому у разі необхідності визначення кодів послуг згідно з ДКПП пропонуємо (за рекомендацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі України) звернутися до розробника Державного класифікатора продукції та послуг державного підприємства "Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем" (адреса: вул. Кривоноса, 6, м. Львів, 79008).

Крім того, повідомляємо, що згідно з пунктом 198.3 статті 198 ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:

придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи);

ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПКУ підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, для покупця товарів/послуг є податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання таких товарів/послуг.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют