Подпишитесь!


  • Щодо застосування РРО при передачі клієнтам дистанційно безконтактно через інтернет-сайт кодів (лист ДФС від 16.04.2018 р. № 1667/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Щодо застосування РРО при передачі клієнтам дистанційно безконтактно через інтернет-сайт кодів (лист ДФС від 16.04.2018 р. № 1667/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.04.2018 р. № 1667/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення Товариства щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення Товариство планує здійснювати господарську діяльність з надання клієнтам дистанційно через мережу Інтернет спеціальних кодів, купонів, сертифікатів, бонус-кодів тощо (далі - Кодів) та електронних ваучерів на послуги мобільного зв'язку (далі - Ваучери), поставка яких здійснюється шляхом надсилання зашифрованого файлу по спеціально виділеному каналу передачі даних або по визначеній електронній пошті.

Чи потрібно Товариству застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) при передачі клієнтам дистанційно безконтактно через інтернет-сайт Кодів, якщо такі Коди були згенеровані самим Товариством або придбані у інших суб’єктів господарювання та дають право отримання товарів, робіт (послуг) у інших суб’єктів господарювання?

Чи потрібно Товариству застосовувати РРО при передачі клієнтам дистанційно безконтактно через мережу Інтернет Ваучерів, що були придбані у операторів мобільного зв’язку, їх посередників та які дають право оплатити послуги мобільного зв’язку?

Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексом України (далі - Кодекс), Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265).

Законом N 265 визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Відповідно до статті 2 Закону N 265 розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо (стаття 2 Закону N 265).

Згідно з пунктом 2 статті 3 Закону N 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов’язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Разом з тим пунктом 12 статті 9 Закону N 265 визначено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Також у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (із розрахункового рахунку на розрахункових рахунок) застосування РРО є не обов’язковим.

Як зазначено у прикладі Товариства продавцем через мережу Інтернет буде здійснюватися надсилання Кодів та Ваучерів, які дають право на отримання товару або сплату послуг мобільного зв’язку відповідно.

У зазначеному випадку застосування РРО Товариством при реалізації Кодів та Ваучерів через мережу Інтернет є необов’язковим, якщо сплата за Коди та Ваучери буде здійснюватися також через мережу Інтернет або у безготівковій формі (із розрахункового рахунку на розрахункових рахунок).

Водночас операція з відпуску покупцеві товарів за такими Кодами повинна здійснюватися із обов’язковим застосуванням РРО із видачею розрахункового документа встановленої форми та зазначенням відповідної форми оплати.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд