Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо застосування РРО при передачі клієнтам дистанційно безконтактно через інтернет-сайт кодів (лист ДФС від 16.04.2018 р. № 1667/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Щодо застосування РРО при передачі клієнтам дистанційно безконтактно через інтернет-сайт кодів (лист ДФС від 16.04.2018 р. № 1667/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.04.2018 р. № 1667/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення Товариства щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення Товариство планує здійснювати господарську діяльність з надання клієнтам дистанційно через мережу Інтернет спеціальних кодів, купонів, сертифікатів, бонус-кодів тощо (далі - Кодів) та електронних ваучерів на послуги мобільного зв'язку (далі - Ваучери), поставка яких здійснюється шляхом надсилання зашифрованого файлу по спеціально виділеному каналу передачі даних або по визначеній електронній пошті.

Чи потрібно Товариству застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) при передачі клієнтам дистанційно безконтактно через інтернет-сайт Кодів, якщо такі Коди були згенеровані самим Товариством або придбані у інших суб’єктів господарювання та дають право отримання товарів, робіт (послуг) у інших суб’єктів господарювання?

Чи потрібно Товариству застосовувати РРО при передачі клієнтам дистанційно безконтактно через мережу Інтернет Ваучерів, що були придбані у операторів мобільного зв’язку, їх посередників та які дають право оплатити послуги мобільного зв’язку?

Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексом України (далі - Кодекс), Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265).

Законом N 265 визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Відповідно до статті 2 Закону N 265 розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо (стаття 2 Закону N 265).

Згідно з пунктом 2 статті 3 Закону N 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов’язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Разом з тим пунктом 12 статті 9 Закону N 265 визначено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Також у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (із розрахункового рахунку на розрахункових рахунок) застосування РРО є не обов’язковим.

Як зазначено у прикладі Товариства продавцем через мережу Інтернет буде здійснюватися надсилання Кодів та Ваучерів, які дають право на отримання товару або сплату послуг мобільного зв’язку відповідно.

У зазначеному випадку застосування РРО Товариством при реалізації Кодів та Ваучерів через мережу Інтернет є необов’язковим, якщо сплата за Коди та Ваучери буде здійснюватися також через мережу Інтернет або у безготівковій формі (із розрахункового рахунку на розрахункових рахунок).

Водночас операція з відпуску покупцеві товарів за такими Кодами повинна здійснюватися із обов’язковим застосуванням РРО із видачею розрахункового документа встановленої форми та зазначенням відповідної форми оплати.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления