Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо питань, пов'язаних з діяльністю з переказу коштів (лист НБУ від 29.01.2019 р. № 57-0007/5109)

Щодо питань, пов'язаних з діяльністю з переказу коштів (лист НБУ від 29.01.2019 р. № 57-0007/5109)

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.01.2019 р. № 57-0007/5109

(Витяг)

[...]

Національний банк України розглянув лист [...] щодо питань, пов'язаних з діяльністю з переказу коштів, державне регулювання якої відповідно до статті 21 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" (далі - Закон про фінансові послуги) здійснює Національний банк України.

Загальний порядок проведення переказу коштів у межах України регулюється Законом України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" (далі - Закон).

Переказ коштів - це рух певної суми коштів з метою її зарахування на рахунок отримувача або видачі йому у готівковій формі (пункт 1.24 статті 1 Закону).

Переказ коштів умовно поділяється на три етапи: ініціювання переказу (регулюється статтями 20 - 26 Закону), виконання переказу (статті 27, 28 Закону) та завершення переказу (статті 30, 31 Закону).

Внесення готівкових коштів для подальшого переказу за допомогою платіжних пристроїв (до яких згідно з пунктом 1.322 статті 1 Закону належить і програмно-технічні комплекси самообслуговування (далі - ПТКС)), відповідно до пункту 21.1 статті 21 Закону, є одним із шляхів ініціювання переказу коштів.

Зважаючи на це, а також на норми Закону про фінансові послуги, відповідно до яких діяльність з переказу коштів є фінансовою послугою, вважаємо, що надання можливості користувачам ініціювати переказ коштів (у тому числі за допомогою ПТКС) є надання послуги з переказу коштів.

Крім того, слід враховувати, що під час надання послуги з переказу коштів надавачі такої послуги зазвичай отримують за це відповідну комісійну винагороду.

Тому, вважаємо, що зважаючи на визначення терміну "реєстратор розрахункових операцій", норми пункту 3 статі 3, пункту 2 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування то послуг" під час здійснення операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням ПТКС (за винятком ПТКС, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів) мають застосовуватися реєстратори розрахункових операцій.

 

Заступник Голови

С. Холод

Теги
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям