Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, лютий, 2016/№6
Друкувати

За товарами, що одночасно використовуються в операціях, оподатковуваних за ставками 7 і 20 %, розподіл ПДВ не проводиться

Сумцова Ольга, податковий експерт, o.sumcova@buhgalter911.com
Я бухгалтер аптеки. У мене є операції, оподатковувані за ставками 7 і 20 %. У декларації з ПДВ (у розділі I) заповнені тільки значення ряд. 6, 1.1 і 1.2. Відповідно, при розрахунку коефіцієнта ЧВ я отримую його значення, що дорівнює 1. Як правильно в цьому випадку провести розподіл ПДВ?
розподіл ПДВ

Зауважимо, що в такому разі не потрібно проводити розподіл ПДВ*.

* Розподілу ПДВ нещодавно були присвячені статті: «Річний перерахунок ПК/ПЗ ( ст. 199 ПКУ): версія податківців» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 1-2), «Проводимо річний перерахунок ПДВ ( ст. 199 ПКУ)» (журнал «Бухгалтер 911», 2015, № 52).

Адже його проводять, якщо придбані товари / послуги / необоротні активи призначені для одночасного використання в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях ( ст. 199 ПКУ).

Для цілей розподілу (застосування ст. 199 ПКУ) до неоподатковуваних операцій уключають операції (лист ДФСУ від 07.08.2015 р. № 29168/7/99-99-19-03-02-17), які:

— звільнені від оподаткування (за  ст. 197, підрозд. 2 розд. XX ПКУ, міжнародними договорами (угодами));

— не є об’єктом оподаткування.

Як свідчать дані вашої декларації (у ній заповнені тільки значення ряд. 1.1, 1.2 і 6), ви неоподатковуваних операцій не маєте. Підтверджує це і розрахований коефіцієнт ЧВ, значення якого дорівнює 1.

Постачання товарів за зниженою (7 %) ставкою ПДВ вважаються оподатковуваними операціями ( п.п. 14.1.186 ПКУ). А отже, за товарами (послугами), які одночасно використовуються в операціях, оподатковуваних за ставками 7 і 20 %, про жодний пропорційний розподіл ПДВ за  ст. 199 ПКУ і застосування коефіцієнта ЧВ не може навіть і йтися.

Можливо, ви переймаєтеся тим фактом, що «медичну» ставку 7 % податківці вважають «пільговою» (коди медпільги згідно з Довідником пільг**: 14010508, 14010509, 14010510) і вимагають подавати Звіт про суми податкових пільг (роз’яснення в категорії 101.30 ЗІР).

** Довідник № 77/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету станом на 01.01.2016 р., доведений листом ДФСУ від 28.12.2015 р.

Суму пільги податківці радять визначати як різницю між ставкою ПДВ 20 % і ставкою ПДВ 7 % (роз’яснення в категорії 101.30 ЗІР).

Але це не призводить до необхідності розподілу ПДВ за  ст. 199 ПКУ.

o.sumcova@buhgalter911.com

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться