Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, жовтень, 2016/№41
Друкувати

Квартальна ПДВ-декларація: за якою формою звітувати?

Казанова Марина, податковий експерт, m.kazanova@buhgalter911.com
Позаду III квартал 2016 року, тобто платникам єдиного податку, які обрали квартальний звітний період щодо ПДВ, час замислитися над поданням декларації з ПДВ за III квартал. За якою формою подавати декларацію? Як виявилося, з цим є проблема.
ПДВ-звітність, єдиноподатники

Нагадаємо: квартальну звітність з ПДВ можуть подавати виключно платники єдиного податку. Та й то лише ті, хто подав разом з декларацією з ПДВ за останній звітний період 2015 року (грудень 2015 року або IV квартал 2015 року) заяву про вибір квартального звітного (податкового) періоду щодо ПДВ.

Решті ця «опція» недоступна . Тільки щомісячно.

За якою формою подавати декларацію за III квартал?

Ви, напевно, знаєте, що місячні платники ПДВ, починаючи з декларації за серпень 2016 року, звітують уже за новою формою (з урахуванням змін, унесених до неї наказом № 503*). Електронний формат — J/F0200118. А от квартальникам, як роз’яснили податківці в листі ДФСУ від 22.07.2016 р. № 24830/7/99-99-15-03-02-17, звітувати за новою формою потрібно тільки починаючи зі звітності за IV квартал 2016 року.

* Наказ Мінфіну від 25.05.2016 р. № 503.

Відповідно за III квартал 2016 року, за роз’ясненнями податківців (та й, власне кажучи, виходячи з вимог ст. 46 ПКУ), подавати декларацію потрібно ще за старою (!) формою (формат J/F0200117) зі старими додатками Д2 та Д3.

Граничний строк подання декларації за III квартал 2016 року — 9 листопада 2016 року.

Та ось тільки наскільки вийде у квартальників відзвітувати за старою формою? Річ у тім, що на сьогодні програми для подання електронної звітності передбачають для ПДВ-звітності за III квартал 2016 року заповнення вже нової форми ПДВ-звітності (формат J/F0200118). І чи можна буде «на ділі» відзвітувати за старою формою, поки не зрозуміло.

Тому ми радимо не поспішати з поданням декларації з ПДВ за III квартал. Для подання звітності ще є час, і, можливо, проблему з поданням звітності за старою формою буде вирішено.

При цьому слід бути готовими й до того, що, цілком можливо, доведеться здавати ПДВ-звітність за новою формою (у форматі J/F0200118).

На цей випадок зауважимо, що форма самої декларації не змінилася. Зміни торкнулися в основному додатків Д2 та Д3 (як їх заповнювати по-новому, ми писали в статті «Декларація з ПДВ: вперше з новими додатками» в журналі «Бухгалтер 911», 2016, № 35), а також є уточнення в додатку Д9 та незначні поправки в додатку Д5**.

** Детальніше про них можна дізнатися зі статті «Зміни в додатках до ПДВ-декларації та не лише» в журналі «Бухгалтер 911», 2016, № 27.

Триматимемо вас у курсі щодо новин.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться